Skocz do zawartości

Cleannig - czyli jak i czym-myć,czyścić,woskować,konserwowac


Karambol

Rekomendowane odpowiedzi

Roland,

a gdzie te wycieraczki Motgum mozna kupic :?:

Pozdr.,

Agnieszka

 

http://www.motgum.com/o_osobowe_p.html

 

:)

 

Dzieki Intak, tak jakos wyszlo, ze juz mamy komplet nowych zamontowany,

bo sie nie dalo jezdzic :) Na nastepna wymiane na pewno sie przydadza te namiary :)

Pozdrawiam,

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak, takie zwykle myscie zajmuje jakies 2 godziny non-stop pracy(w mojej s2000,w subaru dluzej), w zalezosci jakieigo wosku uzyjemy, moze sie nawet utrzymac przez 3-4 tygodnie i nadal bedzie lsniacy tak jak po woskowaniu.

Potrzebujemy:

-Plyn do mycia naczyn(jakis lepszy)

-gabka(czysta) + wiadro

-mala gabeczka ktora zregoly dostajemy z woskiem

-microfiber cloth TUTAJ KLIKY

-czyste reczniki

-lepszej jakosci wosk, polecam zainos, mothers lub Meguiar's, sa to dobrej jakosci produkty i efekte bedzie dlugotrwaly, jesli ktos ma wiecej pieniedy do wydania moze byc jakis caruba wosk.

-Plyn do mycia szyb

-Spray do mycia felg(najlepiej piankowy)

-preparat do nablyszczani opon(ja lubie matowy i takze piankowy)

 

 

Mycie:

Do wiaderka nalewamy plyn do mycia naczyn i zalewamy ciepla woda, czyscimy kazdy panel osobno i od razu po czyszczeni splukujemy(tak zeby plyn do naczyn nie zaschnol)

Ja to zregoly powtarzam 2 razy, w zaleznosci jak brudny jest samochod.

Po umyciu trzeba autko szybko jeszce oplukac woda, tylko zeby nie byla pod cisnieniem.

Po czym zostaje jedynie wytrzec recznikami.

Woskowanie:

Tutaj opinie sie roznia...ja zawsze woskuje 3 razy, starcza o na jakis miesiac(auto sie swieci jak psu jaja :mrgreen: ), ale mozna mniej mozna wiecej(znam fanatyka co naklada 30 warstw zainos co 2 miesiace).

Na mala gabke nalezy nalozyc bardzo cieka(bardzo bardzo cieka) warstwe wosku i delikatnie ruchem kolistym nakladac na auto, pierwsza warstwa zostanie bardzo szybko wchlonieta, po nawoskowaniu auta odczekuje 10 minut, biore microfiber cloth i poleruje, po czym powtarzam wszystko jeszce 2 razy.

 

Jak kola, opony i szyby czyscic pisac nie bede, bo to zadna filozofia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos korzystal z preparatow oferowanych przez firme Aripol (www.aripol.com.pl) - reklamuja sie ostatnio w gazetach moto twierdzac, ze ich preparat nie dziala jak typowa pasta polerska wiec nie zmniejsza tak grubosci lakieru jak standardowa polerka

 

ciekawi mnie czy faktycznie efekty sa tak rewelacyjne jak to opisuja (a przynajmniej w polowie tak dobre :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie:

Do wiaderka nalewamy plyn do mycia naczyn i zalewamy ciepla woda, czyscimy kazdy panel osobno i od razu po czyszczeni splukujemy(tak zeby plyn do naczyn nie zaschnol)

Ja to zregoly powtarzam 2 razy, w zaleznosci jak brudny jest samochod.

Po umyciu trzeba autko szybko jeszce oplukac woda, tylko zeby nie byla pod cisnieniem

kilka pytan

auto myjesz plynem do mycia naczyn ?

 

to chodzilo o plastiki "kazdy panel osobno" ?

 

i czemu nie wodą pod ciśnieneim?

 

:D zna ktos w Polandzie miejsca gdzie mozna kupic produkty wymienione przez Rad-a (zainos, mothers lub Meguiar's ,microfiber cloth , caruba wosk )? może sklepy internetowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...