Skocz do zawartości

Impreza 1,5R - Szarpnięcie automatu przy zmianie z P na R


Szymekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna jestem posiadaczem Imprezy II kombi, 2005r,1,5R z automatyczną skrzynią biegów. Jest to moje pierwsze Subaru (mam nadzieję, że nie ostatnie) i dlatego zapytam doświadczonych użytkowników:

Czy lekkie szarpnięcie podczas redukcji z P na R to coś normalnego, czy raczej objaw usterki? Dodam, iż szarpnięcie występuje zazwyczaj podczas uruchamiania silnika, po rozgrzaniu - objaw jest mniej odczuwalny.

Po zakupie został wymieniony olej (za namową mechanika) na Texaco Havoline Energy EF 5W-30. Czy to dobry olej? Ewentualnie co lać do tego modelu ( w jakich ilościach i w jakich odstępach przebiegu)?

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem Imprezy II kombi, 2005r,1,5R z automatyczną skrzynią biegów. Jest to moje pierwsze Subaru (mam nadzieję, że nie ostatnie) i dlatego zapytam doświadczonych użytkowników:

Czy lekkie szarpnięcie podczas redukcji z P na R to coś normalnego, czy raczej objaw usterki? Dodam, iż szarpnięcie występuje zazwyczaj podczas uruchamiania silnika, po rozgrzaniu - objaw jest mniej odczuwalny.

Po zakupie został wymieniony olej (za namową mechanika) na Texaco Havoline Energy EF 5W-30. Czy to dobry olej? Ewentualnie co lać do tego modelu ( w jakich ilościach i w jakich odstępach przebiegu)?

Z góry dziękuje za pomoc

Wszystko jest prawidłowo - tak ma być . Delikatne szarpnięcie jest objawem raczej dobrej kondycji niż kłopotów . Martwiłbym się , gdyby tego szarpnięcia nie było .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakimś forum ( chyba właścicieli Passatów) przeczytałem o podobnym problemem i okazało się, że przyczyną był zbyt niski poziom płynów smarujących i po zmianie oleju wszystko było ok

 

[ Dodano: Wto Lut 16, 2010 12:40 pm ]

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat tego oleju? Czy jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...