Skocz do zawartości

Problem z odbiorem radia:(


Matej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nie typowy problemik moze sie ktoś z tym spotkał, chodzi mi o to moje radio chyba zgubilo gdzies antene doszedlem do tego że znalazlem w klapie bagaznika wzmacniacz antenowy clariona jak otworze wysoko klape radio dziala super jak zamkne to jest tylko szum za którymś zamknięciem radio działa poprawnie(ALE JAK WJADE W JAKĄŚ DZIURE PRZESTAJE DZIAŁAĆ) odlacze antene z tego wzmacniacza to nic nie pomaga ani nie pograsza sytuacji, czy możliwe jest ze gdzies jest kabel przetarty czy wzmacniacz sie zepsuł ogrzewanie szyby działa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie typowa elektryczna robota, gdzies gubi kontakt lub moze cos nie tak ze wzmacniaczem.

 

Ja tez mialem problem z radiem zaraz po kupnie auta, tzn odbieralo ale bardzo, bardzo slabo. pierwsza diagnoza wzmacniacz, w serwisie podpieli mi inny - nie pomoglo. Spedzilem pol weekednu w garazu i doszedlem co bylo nie tak, byl uszkodzony kabel w okolicach zaslonki przeciwslonecznej, naprawilem i radio drugi rok juz dziala ok. Choc co prawda pozostal problem, jak wlacze podgrzewanie szyby to znacznie gorzej zaczyna odbierac - nie moglem dojsc dlaczego :roll: .

U ciebie przyczyn moze byc wiele, skoro piszesz,ze ruszajac klapa cos sie zmienia, to ja zaczalbym od posprawdzania polaczen w kostkach przy klapie, warto sprawdzic lut kabla w szybie (trzeba zdjac oslone klapy). Jezeli wszytsko ok, to warto tez wzmacniacz sprawdzic i dalej kabel idac w strone radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czeka Cię niestety robota kabelek po kabelku, centymetr po centymetrze.... :sad: albo pożycz lub kup normalną antenę w sklepie ,,tuningowym", podłącz, to na pewno przekonasz się czy wina leży po stronie anteny a nie radia, jak nie masz oporów natury estetycznej, wywierć dziurę w dachu czy błotniku, zamontuj ją sobie i masz raz na jutro pozamiatany temat kapryśnej anteny i jej wzmacniacza... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka Cię niestety robota kabelek po kabelku, centymetr po centymetrze.... :sad: albo pożycz lub kup normalną antenę w sklepie ,,tuningowym", podłącz, to na pewno przekonasz się czy wina leży po stronie anteny a nie radia, jak nie masz oporów natury estetycznej, wywierć dziurę w dachu czy błotniku, zamontuj ją sobie i masz raz na jutro pozamiatany temat kapryśnej anteny i jej wzmacniacza... :lol:

 

 

Co najciekawsze rozebrałem bagaznik.:) Mam ten wzmacniacz w reku i radio dziala jak trzeba dotkne klapy bagaznika i działanie znika chyba gdzies mi ucieka masa czy to mozliwe. Najgorsze ze nikt w okolicy nie ma takiego wzmacniacza.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do jakiegoś ,,tunera" od soundsystemów, mają sposoby na znalezienie usterki :smile: parę minut i będzie wiedział, jak na codzień motuje radia i anteny na pewno coś poradzi, a takie zaoczne porady wygladają trochę jak wróżenie z fusów.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...