Skocz do zawartości

Wymiana oleju - czy to w WRX skomplikowana operacja?


arekm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chcialem wymienic olej na bardziej odpowiadający mojemu stylowi jazdy (poprzednik lał 5w40, chce zalac teraz 10w60, na zime 5w50). Dzwonilem do JMAUTO, ale mają wolny termin dopiero za tydzień (zalezy mi na czasie)

 

Czy wymiany oleju w wrx'ie dokona kazdy, bardziej rozgarniety 'wymieniacz oleju' ? :) Z moimi poprzednimi samochodami (4x volvo) problemu nigdy nie bylo. Nie wiem natomiast, czy subaru nie wymaga jakiejs specjalnej, tajemnej wiedzy w tym temacie...

 

'Szukajki' uzylem, ale nie dokopalem sie do podobnego tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmieniałeś już olej w poprzednich samochodach to z Subaru też Sobie poradzisz. Nie wymaga to żadnej wiedzy tajemnej.

Pozdrawiam

 

Nie mam zamiaru tego sam robic ... :)

Bylem ciekaw czy zwykly zaklad zajmujacy sie wymiana oleju nie da rady tego spartolić, bo np potrzebny jest jakis magiczny klucz lub w specyficzny sposób obchodzić sie trzeba z filtrem czy cos w tym stylu ... :)

 

Pytam bo:

Kiedys odwiozlem S60T5 na wymiane rozrządu do człowieka, ktory takie rzeczy robil w autach znajomych. Po dwoch dniach dostalem telefon, zeby zabrac auto bo on tego nie potrafi w tym silniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce zalac teraz 10w60, na zime 5w50
vr1 valvoline?

 

Dokladnie tak. :) Przed chwila kupiłem...

Z valvoline we wszystich swoich porzednich samochodach mialem jak najlepsze doswiadczenia.

 

[ Dodano: Czw Kwi 30, 2009 6:06 pm ]

Ale nie mówimy o rozrządzie a zwykłej wymianie oleju :mrgreen: Ciężko coś spierdzielić. Kilkanaście minut i olej masz wymieniony.

 

Eee.... da sie spieprzyc :)

Jesli np filtr oleju trzeba 'specjalnie' potraktować, ktos o tym nie będzie pamietal, olej sobie ucieknie... :)

 

Wiem juz z wlasnego doswiadczenia, ze trzeba uwazac na te cholerna uszczelke przy korku - latwo sie jej 'pozbyc' :)

 

Nie chce potem 'plakac' - najchetniej pojechalbym do ASO - ale każą mi czekac zdecydowanie za dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą oleju na inny można jeszcze użyć jakiegoś preparatu czyszczącego- np. Motul Engine Clean. Wlewasz przed wymianą do starego oleju, silnik chodzi na tym 15 min. i dopiero potem zlewasz stary olej i wlewasz nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...