Skocz do zawartości

Dumanie nad PIT-37


piciu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

czas i miejsce: tuz przed okresem rozliczeniowym, tu i teraz ;) Miejsce lepsze to niż jakie kol wiek inne.

powód: poszukuje odpowiedzi na nurtujące mnie pytania

 

Właśnie siedzę i wertuje rożne miejsca w poszukiwaniu informacji. Jako ze postanowiłem przenieść swoje 4 litery z Warszawy (gdzie się wychowałem) i w grudniu zmieniłem miejsce zameldowania na śliczną pod warszawska mieścinę. Niestety plany troche sie pokrzyżowały i w efekcie pobyt tymczasowy jest właśnie tam. Co z tego jak nadal mieszkam tutaj, kilka ulic dalej z netem którego nie odliczę, ale mniejsza o to.

 

Meritum: Na PIT-11 nadal jest Stolnicowy US, miejsce zameldowania zmienione w grudniu czyli na dzień 31.12.2008 miałem nowe miejsce zameldowania (tymczasowego), ale nie wypełniałem NIP-3 (Zgłoszenie identyfikacyjne / zgłoszenie aktualizacyjne osoby fizycznej nieprowadzącej samodzielnie działalności gospodarczej). O zmianie dowodu nie wspomnę ;)

 

Wiem ze o odliczenie internetu ubiegać się nie będę bo jeszcze mandat dostane, wiec po co. Ważniejsze pytania to:

- z jakim US mam się rozliczyć, czyli do którego składam PI-37 ?

- czy NIP-3 wysłać kilka dni przed PI-37 czy razem "z" czy może za miesiąc ;)

 

Zapewne ktoś z was się z tym spotkał to może mi coś podpowie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby móc rozliczyć P'IT w US X musisz najpierw zawiadomić urząd przez NIP3. Na zawiadomienie urzędu jest teraz chyba 1 miesiąc, więc nie wiem, czy możesz się rozliczyć w US, który nie ma Ciebie w ewidencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za brak aktualizacji NIP-3 grozi grzywna.

http://www.podatki.egospodarka.pl/30224 ... ,65,1.html

 

[ Dodano: Pią Kwi 24, 2009 12:32 am ]

PIT-37 składasz w US właściwym wg miejsca zamieszkania na dzień 31 grudnia 2008, czyli

data zamieszkania w NIP-3 jest dość istotna. Bo jak w NIP-3 napiszesz, ze mieszkasz pod

danym adresem od 5 stycznia 2009, to Cię z PIT-37 odeślą do starego US.

Jak złożysz w "nowym" US PIT-37 i NIP-3, to po wyrejestrowaniu ze starego tamten prześle

PIT-11 do nowego US wg właściwości miejscowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się wywiedziałem w HR'ach to:

- wysyłam NIP-3 wraz z PIT-37 do nowego US

- net mogę odliczyć mając f-vat na siebie ;-)

 

Mandat, mandat, mandat... Trudno, nie pierwszy nie ostatni. jedno jest pewne, ze przepisy w naszym pięknym kraju to jakaś chora sprawa.

Bardzo dziękuję za pomoc z waszej strony, jak długo nie będę się pojawiać to znaczy ze mam swój kat i dostaje śniadanie obiad i kolacje na Rakowieckiej ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...