Skocz do zawartości

Forester SJ 2018 - kamera cofania


Doomelek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ma ktoś wiedzę w temacie na jakich pinach podłączona jest kamera cofania do radia ??

 

Niestety wszystkie dostępne schematy są sygnowane datą 2015r. a tam kamera cofania podłączona jest do wyświetlacza MFD. W moim modelu czyli LIFT 2016-2018 kamera podłączona jest do radia tylko nie mogę namierzyć na których pinach.

Chciałem podłączyć radio na androidzie i niestety kamera cofania nie działa a podejrzewam, że chińczyk źle włożył piny :( 

 

Radio standardowe Clarion PF-3731 (CF759UL)

Edytowane przez Doomelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo chińczyk przygotował soft bo jest wybór sygnału zarówno PAL jaki NTSC i parę innych opcji ale problemem może być właśnie zasilanie kamery 6V. Niestety żeby to ogarnąć potrzebna jest informacja na których pinach do radia co jest. W ostateczności "przedzwonię" przewód od kamery ... podłączę oryginalne radio i sprawdzę gdzie idzie zasilanie  ... stabilizator na 6V i gitara.

Niestety trochę zabawy jest i jak dla mnie robota pod chmurką dlatego sam opis złącza radia dużo by ułatwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha chińczyk się pomylił ... podłączył kamerę pod piny 12, 14 a powinna być pod 12, 13 i kamera działa oczywiście na NTSC. Fakt że rozdzielczość słaba ale na pewno w nocy będzie czulsza niż to badziewie co chińczyk dał w zestawie. Co ciekawe zasilanie 6V jest ogarnięte przez chińczyka bo jest na kablu stabilizator od pinu Reverse :)

 

Mam jeszcze pytanko odnośnie mikrofonu bo ten w radiu jest tragiczny. Czy ktoś próbował się wpinać w mikrofon oryginalny ??

Widzę że jest tam 5 pinów:

4 MIC+B

5 MIC (+)

6 MIC-DET

18 SHIELD-GND (MIC)

19 MIC (–)

 

Czy trzeba podłączyć wszystko łącznie z zasilaniem (jakim) ?

 
   
   

 

   
   
   
   
   
   
   
Edytowane przez Doomelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...