Skocz do zawartości

Impreza gh - obrotomierz


Paweł Wojtkiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, mam pytanie do ludzi którzy mają odpowiednią wiedzę, mianowicie, impreza gh ma w liczniku tzw według schematów "microcomputer" dekoduje on sygnał can na kontrolkę temperatury oraz obrotomierz, w swoją imprezkę mam wrzucone ej205 z sturbo którego ECU nie korzysta z tak nowoczesnej technologii, myślę nad podłączeniem obrotomierza, i teraz pytanie czy sygnał zza wyjścia tego powiedzmy dekodera can jest do zastąpienia sygnałem powiedzmy z cewki lub wtrysku paliwa? Byłbym wdzięczny za rzeczową odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po CAN idzie więcej informacji, prędkość jest przesyłana przez ABS, idzie jakaś komunikacja między BIU a licznikiem, itp. Natomiast sam sygnał obrotomierza jest informacją o ilości zapłonów na minutę (po zmianie silnika na H6 obrotomierz po CAN przekłamuje o 50%) dokładnie tak samo, jak było to w starych generacjach, więc teoretycznie, gdyby udało Ci się znaleźć miejsce w liczniku, już po interpreterze CAN, gdzie wpiąłbyś sygnał z ECU EJ205, to powinno to w teorii ruszyć. Skąd masz sygnał VSS dla ECU? Czujnik w skrzyni, czy jakiś emulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, st981777 napisał(a):

Po CAN idzie więcej informacji, prędkość jest przesyłana przez ABS, idzie jakaś komunikacja między BIU a licznikiem, itp. Natomiast sam sygnał obrotomierza jest informacją o ilości zapłonów na minutę (po zmianie silnika na H6 obrotomierz po CAN przekłamuje o 50%) dokładnie tak samo, jak było to w starych generacjach, więc teoretycznie, gdyby udało Ci się znaleźć miejsce w liczniku, już po interpreterze CAN, gdzie wpiąłbyś sygnał z ECU EJ205, to powinno to w teorii ruszyć. Skąd masz sygnał VSS dla ECU? Czujnik w skrzyni, czy jakiś emulator?

 

Do samego ECU jeszcze nie podłączałem tego sygnału, same liczniki działają bo sygnał idzie z ABS także tragedi nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...