Skocz do zawartości

XV 2018 z DE - serwis


wasyluk1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowna Dyrekcje,

 

Zakupiłem XV 2.0i od jednego z dealerow na terenie Niemiec z przebiegiem 5050km. Zarejstrowany 12.04.2018

Auto zakupiłem w zeszłym tyg gdzie został przeprowadzony również serwis po sprzedażowy na co mam dowód w postaci wydruku potwierdzenia przez tamtejszego dealera. Pani w Subaru w DE tłumaczyła że w książkę gwarancyjną nie wpisuje się już serwisów a dostępne są jedynie wydruki z serwisu, które winno zbierać się do książeczki. 

PS. W książce gwarancyjnej mam tylko wpis przed sprzedażowy na 7 km. 

Dzwoniłem do serwisu Subaru w Gdańsku żeby upewnić się że na pewno nie muszę przyjeżdżać na serwis żeby nie stracić gwarancji. Z Gdańska otrzymałem informację iż SIP nie widzi vin-u auta sprowadzonego z DE i skoro nie mam pieczątki w książce serwisowej to musi raz jeszcze przegląd zostać przeprowadzony w PL.

Stąd moje pytanie do Was. Jak to właściwie jest z tym serwisem auta zakupionego po za granicą PL? Czy mogę spokojnie jeździć w zaistniałej sytuacji przez najbliższy rok (od daty z wydruku ostatniego serwisu w DE) lub przez następne 15 tyś km nie martwiac się że stracę gwarancję?

2gie pytanie. W DE jest 5 lat lub do 150tys km gwarancja w PL tylko 3 lata ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź 

 

Pozdrawiam

Vasyluk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Odnośnie książki serwisowej - w Polsce nadal obowiązuje. Naturalnie wykonywanie ponownego serwisu nie wydaje się sensowne. Sugeruję kontakt z DT ( mail, telefon ) - zakładam, że mogą uzupełnić wpis na podstawie posiadanych przez Pana dokumentów.

Co do gwarancji. Gwarancja fabryczna jest na 3 lata. Dodatkowe 2 lata są oferowane na ich własny koszt. Innymi słowy przez pierwsze 3 lata wszystko działa normalnie, podczas dodatkowych 2 lat potrzebny jest ( w przypadku awarii ) kontakt z Subaru Deutschland w celu akceptacji pokrycia kosztów usterki. 

 

Pozdrowienia

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

24 minuty temu, Dyrekcja napisał:

Sugeruję kontakt z DT

Na myśli macie któryś z serwisów w PL?

W "starej" książce gwarancyjnej ktora mam do Forestera jest miejsce na kolejne wpisy ale tej nowej do XV brak takiej możliwości tylko nalepki. Czy serwis w PL wystawi nową książeczkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...