Skocz do zawartości

PETRUS

Użytkownik
  • Postów

    28
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez PETRUS

  1. AUDI A6 C5 jest wielkości LEGACY, a nie Forka. Mierzyłem moje A6 C4 i Legacy ('96r.). "Quattro" ładniej brzmi niż "AWD" i logo też ładniejsze. Na filmikach w sieci dla subarowców wygrywa AWD, dla audimaniaków quattro. Estetyka obu marek... Dla mnie jedni i drudzy robili kiedyś te auta siekierą i strugiem. Obecnie Audi poszło w kierunku pancerwagona, a Subaru "made in Korea". Znam takich, którzy twierdzą, że te auta są piękne. Co do niezawodności, to fanatycy jednej i drugiej marki, w swoich przekonaniach, są gorsi od sprzedawcy amway'a.

  2. @BartTeren Mam podobny styl jazdy, czyli "w kapeluszu". Swojego Forka (125KM) kupiłem przy przebiegu 200 tys. km. Teraz ma 260 tys. km. i dalej zalewam półsyntetyk. Nie bierze oleju i wszystko inne OK. Auto było sprowadzone i czekało na mnie w komisie w Polsce.

    Zaraz po zakupie zagazowałem. Butla w wannie koła zapasowego.

    Auto pali 10-11 l/100km.

    Z tym bezpieczeństwem w zimę (4x4), to bym polemizował. Każdego weźmiesz na starcie, wyjedziesz z głębokiego śniegu, wjedziesz pod sam wyciąg ale nie ścigałbym się zimą z kimś, kto ma napęd na przód plus jakąś kontrolę trakcji.

    • Lajk 1
  3. Witam, przymierzam się do powiększenia mojej "stajni" ;-) o kolejne SUBARU :-) potrzebuje nieco większe auto wiec upatrzyłem sobie FORESTERA 1 generacji (...)
    Posiadasz Legacy, szukasz większe, czy mniejsze auto? Może wyższe?
  4. Valvoline - jestem nikim na forum jako ekspert. Czy moje "polecam" coś znaczy?

    Poniżej fragment z tej strony.

    "Zgodnie z klasyfikacją API, oleje silnikowe dzielą się na oznaczone symbolem S (przeznaczone do silników benzynowych) oraz oznaczone symbolem C (do stosowania w silnikach wysokoprężnych). Klasę jakości określają kolejne litery alfabetu, pisane po symbolu S lub C. Grupa olejów do silników z zapłonem iskrowym obejmuje oznakowania SA, SB, SC, SD, SE, SF, SG, SH, SI, SJ, SL i SM. Do silników z zapłonem samoczynnym stosowane są oleje oznaczone symbolami CA, CB, CC, CD, CE i CF, CF-4, CG-4, CH-4, CI-4 oraz CJ-4. Im dalsza litera alfabetu w drugim członie oznaczenia, tym wyższa jest jakość oleju.

     

    Klasyfikacja ACEA obejmuje wyłącznie nowoczesne oleje wysokiej jakości. Wyróżnia ona cztery grupy olejów:

     

    Oznaczenie literowe Przeznaczenie

    A do silników benzynowych

    B do samochodów osobowych z zapłonem samoczynnym

    C oleje „low SAPS” do samochodów osobowych

    E do stosowania w wysokoprężnych silnikach samochodów ciężarowych

    Oleje klasy A mogą mieć poziom jakości A1, A2, A3 lub A5. Analogicznie jakość olejów klasy B oznaczamy B1, B2, B3, B4 lub B5 (przykładowo ACEA A3/B4 oznacza najwyższą jakość oleju i oszczędność silnika, natomiast A5/B5 najwyższą jakość oleju i oszczędność paliwa).

     

    Obok klasyfikacji API i ACEA, na opakowaniach środków smarnych występują także oznaczenia wprowadzane przez producentów samochodów. Renomowani producenci, tacy jak Mercedes-Benz, Volkswagen, BMW, General Motors, Ford, Renault, MAN, Volvo czy Scania, opracowują własne specjalistyczne testy oraz wymagania dla olejów silnikowych, zwane normami fabrycznymi".

  5. Likwidator ogląda. Po kilku dniach otrzymujesz pismo z proponowaną sumą. Możesz się odwołać. W tym czasie zdążysz zadzwonić do ASO i się dowiedzieć.

     

    Przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej, który wycenia szkody, może Ci powiedzieć że dostaniesz 5 tys. zł. Uniknie Twojego marudzenia. Zbyt szybko rozpoczniesz naprawy, a w piśmie będzie szczątkowa suma. Co wtedy zrobisz?

  6. Pan Zasada przekonał mnie następującymi słowami: "Jeżeli doszedłem do jakichś wyników w sporcie samochodowym, zawdzięczam je w dużej mierze lekkiej atletyce (specjalizowałem się w oszczepie i wieloboju). Nauczono mnie metodycznego podchodzenia do treningu i poszanowania teorii". s.17.

    Czyta się przyjemnie. Teoria przeplatana jest z przykładami z rajdów i przeżyć Pana Zasady. Omawiane są tematy o których piszemy w tym wątku.

  7. Moje plany idą w innym kierunku. Nie mam jeszcze zamontowanego haka. Po jego instalacji chcę przekonstruować bagażnik rowerowy na hak, aby przykręcać do niego koło zapasowe. Co o tym sądzicie?

    Dojazdówka? A co na to wiskoza?

  8. Zamontowałem i nie będę zmieniał. Minimalnie się ruszają po zamontowaniu. Może to być wina gum dociskowych pomiędzy mocowaniem bagażnika, a relingiem. Mocowanie nie przylega idealnie z każdej strony. Nie przylega od góry. Nie da się jednak pod wpływem ciężaru obniżyć belek. Dociska na tyle mocno, że nie mam obaw, aby coś się urwało lub przesunęło. Aby poruszyć minimalnie belkę wzg relingów trzeba rozbujać wcześniej całe auto. Bagażnik gwiżdże w kilku tonacjach już od 50 km/h. Jest ładny. Zamki są tylko do dwóch mocowań, a z drugiej strony można odkręcić imbusem mocowanie. Jestem przekonany, że za 165 zł. to dobry zakup. Miałem już kilka rodzajów belek przy innych autach. Tylko raz nie gwizdały (org. AUDI). Przy mocowaniu do dachu (sedan) nie poddawały się. Te mocowane do relingów zachowywały się podobnie, jednak mniejsze były luzy.

    Na kartonie znalazłem napis: SUBARU Impreza SW 06>; Legacy SW 89>05; Justy G 3X 03>.

  9. Jestem początkującym użytkownikiem SUBARU. Na forum bardzo często zaglądam szukając potrzebnych informacji. Sam piszę sporadycznie, gdyż forum jest bardzo bogate w informacje i nie ma co się pytać drugi raz, lepiej poszukać. Z tym szukaniem są jednak spore kłopoty. Gdy szukam informacji np. na temat zawieszenia w Foresterze, to "odhaczam" w szukajce same tematy postów, a tutaj poezja. Koleżanki i koledzy tytułują moim zdaniem zbyt poetycko zamiast technicznie. Teraz zmyślam, aby nie urazić kogoś: "amorki padły w Forku", "zgon klimy w subarynce", "problem MY00" itp. Co mam wpisać w szukajkę, aby odszukać to, co mnie interesuje?

    Proponuję, aby wpisywać tematy dotyczące spraw techniczno/naprawczych np. w taki sposób: Forester 2000 - uszkodzona wiskoza. Nawet ktoś spoza forum w łatwy sposób odnajdzie potrzebne informacje wpisując odpowiednie tagi.

     

    P.S. Może już była podobna propozycja. Szukałem i nie znalazłem.

  10. W minionym tygodniu kupiłem takiego forka. Moja znajomość marki jest nikła, jednak może w czymś Ci pomogę. Sprawdzałem jak każde inne auto. Dodatkowo starałem się zwrócić uwagę na:

    1. Sztywność karoserii. W moim buda i wewnętrzne plastiki nie trzeszczą, gdy wjedzie się jednym kołem na wyższe/niższe miejsce. Podobnie na nierównej drodze;

    2. Wg mnie rdza pojawia się najpierw na tylnych nadkolach i błotnikach;

    3. Gdy silnik pracuje wewnątrz jest cisza i brak jakichkolwiek drgań również na kierownicy. Drga delikatnie lewarek. Silnik nie szarpie;

    4. Od spodu mosty powinny być suche, bez jakichkolwiek wycieków.

    Powodzenia w zakupie.

  11. Witam wszystkich forumowiczów. Prawie rok temu zabierałem się kolejny raz do kupna Subaru. Zbyt długo zastanawiałem się i podjąłem decyzję, gdy spadł śnieg. Wszystko, co lepsze, było przebrane. Kupiłem więc Renault'a Vel Satis (bardzo dobre auto). Sprzedałem tydzień temu sympatycznej rodzinie i zacząłem szukać Forestera.

    Wczoraj wpłaciłem zaliczkę na tego forka.Komis załatwia formalności i odbiór za tydzień. Auto będzie przedstawione Wam wkrótce po przywiezieniu do domu. Wstępnie mogę napisać, że jest w stanie idealnym. Gdyby nie starszawa sylwetka inni myśleliby, że to roczne auto.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...