Skocz do zawartości

futszak

Nowy
  • Postów

    21
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez futszak

  1. Obawiam się , że sprawny nowoczesny diesel kopci obecnie bardzo niewiele nawet bez DPFa . Proszę sobie zbilansować straty jakie wprowadza DPF oraz przepały na wypalanie tego filtra jakie wymusza jazda mieszana i wtedy może się okazać , że bilans ten jest ujemny dla środowiska .

    Przykład z kopceniem dzieciom jest delikatnie mówiąc tendencyjny.

    Jeśli juz do centrów miast mają nie wpuszczac starszych aut to może niech najpierw wprowadzą tam ogrzewanie elktryczne albo centralne , chodzi o ograniczenie tam ruchu a kryterium może byc nawet kolor nadwozia .

    Jestem sympatykiem marki i uważam , że to świetne auta ale upieranie się przez producenta , że DPF im wyszedł na dobre oraz że został dobrze zaimplementowany w modelach z tym silnikiem jest strzałem w kolano , nie wyszedł , to niedoróbka którą należy w końcu poprawić , cena 12tys za to co zobaczyłem w środku to delikatnie mówiąc jakiś nieudany żart .

    Preferuję auta z manualem i duzym momentem obrotowym , stąd ten model a nie inny .

     

    Przy okazji - usłyszałem w serwisie , że podczas wypalania DPFa emitowane są do atmosfery bardzo szkodliwe substancje , taka wrzutka do bilansu powyzej ...

     

    Pozdrawiam

  2. Zrobione w Łodzi , 750 brutto .

    Do przeglądu daleko , żeby podkreślić jasno - tego auta nie dało się normalnie użytkować , ona ma służyć mnie a nie ja jemu , taka jest kolejność , teraz jest OK .

    Elastyczność od 4 biegu wzwyż wyraźnie lepsza , poniżej to i tak wirówka ;)

    Spalanie ?? - raczej na korzyść bo silnik ma wyraźnie mniejszy opór , ale nie mierzyłem jakoś dokładnie , to zależy głównie od dynamiki jazdy , widełki od 5 do 8 litrów .

    Teraz jest po prostu OK , ot co .

     

    Zgadzam się ze Swojakiem - pseudoekologiczne badziewie , jakby doliczyć straty i niepotrzebne przepały to wychodzi na niekorzyść ekologii moim zdaniem , no chyba że same trasy tylko .

     

    Pozdrawiam

  3. Wywyaliłem DPFa ze swojego , silnik chodzi znacznie lepiej , bez tej dziury w oddawaniu mocy .

    Auto ma służyc mnie a nie odwrotnie , te wszystkie zalecenia jak jeździc , jakie obroty , ile po mieście - mam zmieniać tryb życia bo moj silnik ma DPFa ? To rozwiązanie jest porażką , napsuło mi duzo nerwów .

     

    Pozdrawiam

  4. Cześć

     

    Czy jest możliwość ustawić kierunkowskazy ( w komputerze ) tak żeby na pojedyncze pyknięcie gałki migał kierunkiem 3-krotnie ?

    Mam tak w Mercedesie i bardzo sobie to chwalę ( szczególnie na rondach i przy zmianie pasa ).

    Jeśli da się to ustawic to poproszę o opis , w instrukcji nie znalazłem .

     

    Pozdrawiam

  5. Ale ja nie twierdzę , że jeżdżę tak codziennie , to był tylko przykład , od września mam zrobione 19tys i dziś w trasie kontrolka DPFa zaczęła mi od razu migać , bez zapalenia się wcześniej , DPF chyba padł , tak więc najwidoczniej był jakiś felerny .

     

    Trasa była 70km , postój , powrót i przy około 50km zaczęła migać

  6. mój problem wystąpił po powrocie z Austrii , jedno tankowanie było w Austrii na AGIP a drugie ( około 20 litrów ) na Słowacji

     

    Statoila jednoznacznie bym jeszcze nie obwiniał , mam podjechać za jakiś czas na kontrolę ilości sadzy w filtrze i może wtedy pojawią się kolejne wnioski na temat jakości paliwa w PL

  7. też o tym myślałem , zużycie oleju jest trochę niepokojące , zobaczymy jak będzie na Motulu po wymianie

     

    -- Cz mar 10, 2011 3:52 pm --

     

    sprawa pomyślnie rozwiązana

     

    okazało się , że miałem przekroczenie normy sadzy w DPFie o 135% , jednak dzięki diagnozie i serwisowemu przepaleniu filtra wszystko jest już OK

     

    trzeba uważać na jakość paliwa

     

    dzięki za bardzo rzeczową i uprzejmą reakcję serwisu Subaru w Mikołowie

  8. mój OBK diesel 2010 zużywa średnio około 1L na 4tys km , sporo coś , jazda mieszana , czasem dostanie w kość tylko , zobaczę jak będzie po pierwszej wymianie ( teraz 12k i idzie do serwisu ) , poprzedni fiatowski JTD na przebiegu 240k nie zużył oleju nic ...

  9. Witam

     

    Właśnie wybieram się do serwisu , po powrocie z Austrii ( 800km po autostradach , sic ) prawie natychmiast ( jakies 2-3 jazdy po mieście , może ze 20km ) zapaliła mi się kontrolka DPFa , zrobiłem tzw. przepalenie ( około 70km po trasie , stałe obroty , bez zatrzymań ) i nic , zaczęła mrugać , teraz zapaliły się już kolejne żółte kontrolki i po konsultacji z serwisem mam do nich normalnie dojechać .

     

    Czego mam się spodziewać albo co byście doradzili ?

     

    Przebieg 12k ( tak więc idzie na pierwszy przegląd ), OBK MY2010 , paliwo tylko Statoil .

     

    Pozdrawiam

  10. ja zalozylem Nokiany WR G2 215/65R16 i jestem bardzo zadowolony , felgi stalowe 16cali , nakrętki trzeba jednak dokupić ( najlepiej przelotowe oczywiście ) pasują z Nissana ale są też na Allegro komplety , zawieszenie stało się odczuwalnie bardziej odporne na dziury i wszelkie bryły lodu - nieco więcej gumy , różnica w wadze kół fabrycznych letnich 17alu w stosunku do tych praktycznie niezauważalna

     

    może ta podpowiedź komuś przyda się jako opcja w szukaniu kół zimowych ( aczkolwiek zaraz pewnie ktoś mnie zestrofuje że cośtam cośtam ... )

     

    pozdrawiam

  11. witam

     

    moj OBK10d ma dopiero 5k ale kilkanaście razy na swiatlach zatelepało mi samochodem jakos dziwnie na postoju , jakby ktorys cylinder przerywał i silnik tracił balans , pomagalo oczywiscie podniesienie obrotow , paliwo tylko Statoil , trochę mnie to niepokoi , zna ktoś może ten motyw ?

     

    telepanie równomierne , przenosi się bardzo wyraźnie na nadwozie

     

    sorry za zwrot "telepanie" ale najlepiej chyba oddaje istotę zjawiska :)

     

    pozdrawiam

  12. a ja zdecydowanie polecam posiadanie drugiego kompletu całych kół na zimę ( nawet na felgach stalowy albo przede wszystkim zimówki na stalowych jak polecają niektórzy )

     

    zalety

     

    - zdejmowanie i zakładanie opon jest dosyć brutalnym dla niej zabiegiem więc lepiej unikać

    - możliwość umoczenia w kolejkach do gumiarza kiedy zima nas zaskoczy ;D

    - w przypadku OBK10 możliwość zastosowanie innego rozmiaru odpowiednika ( dlatego mam te Nokian 215/65R16 )

    - jakiś tam może argument prosprzedażny kiedy już trzeba auto wymienić

    - po kilku sezonach koszt felg się zwróci na przekładkach opon no i kłopot mniejszy

     

    wiem że niektórzy przyczepią się że wiecej gumy na tym profilu ale zimą jeździ się spokojniej i dziury głębsze więc dla mnie OK

  13. stratedzy Subaru głupi pewnie nie są , inwestując w nowy kosztowny silnik rozpisali sobie zapewne jego rozwój na lata , można się domyślać że wykorzystają 2 możliwości :

    1. wzmocnienie obecnego w ramach rezerwy technologicznej

    2. być może rezerwa konstrukcyjna na zwiększenie pojemności ( obecni na forum mechanicy mogą się wypowiedzieć czy takowa istnieje ) + bardziej wydajna turbina/sprzęgło/skrzynia

     

    ad1 - 170-180KM / 400NM

    ad2 - 2400ccm / 210KM / 500NM / DSG

     

    tak byłoby najtaniej i najbardziej efektywnie chyba a w trudnych czasach jak obecne producent niszowy na wielkie inwestycje pozwolić sobie zapewne nie może , H6d byłby chyba dosyć ciężki w zestawieniu z automatem

     

    miejmy nadzieję że coś tam kombinują :D

×
×
  • Dodaj nową pozycję...