Skocz do zawartości

Paweł67

Nowy
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Paweł67

  1. 20 minut temu, artaa napisał:

     

    Jak pisałem, ja przejechałem 366kkm bez regulacji, i mogłem jeździć dalej bo jeszcze luzy były OK.

    Wyjmowali silnik więc trzeba liczyć się z kosztem od 4000PLN w górę, koszt ze szlifowaniem szklanek, rozrządem i pompą wody.

     

    Któryś z kolegów zamieścił link do firmy z Białegostoku gdzie robią bez wyjmowania silnika (ale nie wiem czy w XV)

     

    Czyli można założyć, że XV być może nie ma potrzeby regulować zaworów jeżeli przejechałeś na gazie ponad 360 tys. km.

  2. Chciałem pociągnąć temat regulacji luzu zaworów. W serwisie powiedzieli ok.5 tys. zł, bo trzeba wyjąć silnik do tej operacji. Więc jeżeli mam 126 tys. przejechane i założę gaz to kiedy mnie może dopaść ta robota. Te 5 tys. należy więc odjąć od zysków z LPG. Gazownik wspominał o dotrysku benzyny, można ustawić w sterowniku, że przy 4 tys. obr, będzie dotrysk benzyny. Tylko że ja mam automat i 4 tys. obrotów raczej nie osiągam w normalnej jeździe.

    • Lajk 1
  3. Oficjalnie serwis powie, że oleju w CVT się nie wymienia. Chyba, że samochód pracuje w ciężkich warunkach lub ciągnie przyczepę. Więc wątpię czy w twoim XV był wymieniany. Jeżeli chcesz długo jeździć to lepiej wymienić co 60 tys.Do skrzyni wchodzi ok 13 l oleju, przy wymianie dynamicznej będziesz potrzebował ok 15 l. Statycznie min. 10 l z demontażem miski olejowej i wymianą filtra i ok 7 l bez demontażu.  W skrzyni są dwa filtry, jeden wewnątrz którego nie da się wyjąć bez rozbierania skrzyni, a drugi w misce olejowej i ten można wymienić. Do 2.0 bez turbo zalecany olej Subaru CVT Lineatronic K0425Y0711  oryginalny żółtozielony. Stosując zamienniki np. Motul, Ravenol, Mitasu czy Valvoline należy skrócić interwał do 30 tys. bo podobno się przepalają. Przerabiałem temat CVT w swoim subaru. Kupiłem XV przy 120 tys. przebiegu i skrzynia lekko poszarpywała w pewnym zakresie temperatury silnika. Na zimno jechał gładko, potem przy temp. oleju 45- 60 st. przy ujęciu gazu poszarpywał, a powyżej 60 st znowu gładko. Wymieniłem statycznie i nic się nie zmieniło. Z drugiej strony nie wiadomo co by było jakbym jeździł bez wymiany.

    • Lajk 2
  4. Zauważyłem po ostatnich deszczach wodę na macie w bagażniku. Okazało się, że wycieka zza plastikowej osłony górnej części klapy. Podejrzewam lampę stopu, może coś się rozszczelniło albo była kiedyś demontowana, tego nie wiem. Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...