Skocz do zawartości

Michal_Impreza

Użytkownik
  • Postów

    36
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Michal_Impreza

  1. Sprawdź też dokładnie do kiedy legacy miały 165km, w 2008 na pewno miały 150km - silnik wykastrowany przez ekologów zupełnie inaczej jeździ niż ten starszy.

     

    A który lepszy??? 165 czy 150 KM??? Nadmieniam, że nie zależy mi na gazie.

    Moim subiektywnym zdaniem 165km, fajnie wysoko się kręci i daje frajdę z jazdy w ten sposób. Sam rozważałem taki model ale w końcu wybrałem inną markę.

    Zdarza mi się jeździć takim sprzętem kolegi, spalanie 12litrów w mieście.

    Spec B będzie z pewnością fajniejszy, to rewelacyjne auto i na dzisiaj ceny rynkowe są bardzo niskie w stosunku do ceny zakupu nowego.

    Co do spalania nie wiem ale wszystko co daje frajdę pali trochę więcej :)

  2. A tak na marginesie; czy w powyższych przypadkach nie można próbować wbijać najwyższy bieg i dławić silnik :?:

    czy po prostu nic nie pozostaje, tylko bezradnie kręcić filimik na you tuba :?: :roll:

    W przypadku M/T jak najbardziej, w przypadku A/T niemożliwe.

     

    W przypadku AT ściągasz koszulę/bluzę/kurtkę i na siłę zatykasz filtr powietrza.

     

    To chyba nie jest najlepszy pomysł, chyba że masz snorkel wystawiony na zewnątrz i możesz go zatkać bez otwierania maski.

    Jeżeli turbina się rozszczelni i wydala z siebie gorący olej na zewnątrz i do wewnątrz to szukanie wejścia do filtra będzie co najmniej karkołomne.

  3. Witam,

    A moze ktos szalal z jakas zelowa bateria i jesli tak to poleca ?!

    pzdr

     

    Jeżdżę na żelówkach Optima Yellow w terenówce, zasilam wyciągarkę itp i jest super. Bez porównania do zwykłych akumulatorów.

    55AH lepiej się sprawuje niż zwykły 100AH. Bardzo szybko się ładuje i można głęboko rozładować bez konsekwencji.

    Do zwykłych aut montowałem Optimę Red top i to kończyło problemy z odpalaniem w zimę.

  4. Ja mam 48k km i zero problemu, nigdy kontrolka nie zaświeciła a auto zupełnie nie dymi.

    Różnica do starego typu diesla gigantyczna.

    Kolega w Citroenie C5 wymieniał DPF (nie wiem jakiego typu może pół otwarty bo to starsze auto) za około 3tys zł po 200k km.

  5. Forek diesel. U mnie 43tys przebiegu. Auto ok, bez awarii, jeździ, oleju nie bierze, dobrze pali. Serwis tylko na przeglądy.

    Z usterek:

    - zardzewiał wydech, który ASO mi w gratisie ładnie pomalowało

    - jedyna rzecz, którą wymieniałem to amortyzatory tył ale trudno to nazwać usterką, bo kupiłem auto z wadą tylko nie byłem dość upierdliwy żeby wyegzekwować diagnozę. Auto po odebraniu z salonu popiskiwało na nierównościach. ASO parę razy smarowało chyba tuleje wahacza, bez skutku, a po 30tys km postawiło diagnozę, że to amortyzator piszczy. Na gwarancji tego nie uznali, SIP też odmówił mimo zgłoszeń od pierwszego przeglądu po 5kkm.

     

    Co mnie wkurza:

    - krótka jedynka - wolałbym taką jak jest w legacy 5 biegowym plus reduktor jak w starszych benzynach :)

    - ogrzewanie, albo za zimno albo za ciepło, przy czym z zimnym da się poradzić ustawiając dmuchawę na 4, a z za ciepłym przy ustawieniu na 17 stopni trochę gorzej

     

    Z zalet to dużo miejsca z tyłu, o niebo lepiej niż np. w fordzie kuga czy nissanie patrolu. Żona i dziecko zachwyceni :)

  6. Michal_Impreza napisał(a):

    Nie wiem po co się tak napinasz i mnie atakujesz. Forum jest po to, żeby wymieniać sobie luźno poglądy.

     

    Nie napinam się i nie atakuję, ale wiedząc jak nasze społeczeństwo kiepsko czyta (nie mówię o Tobie tylko o tych co potem będą to "wybiórczo" czytać) to chciałbym uniknąć powielania informacji nieprawdziwych/nieodpowiednich. :)

     

    Oki, rzeczywiście napisałem trochę skrótowo :)

     

     

    Michal_Impreza napisał(a):

    ale skala w jakiej to się dzieje jest nieprzyjemna 4tys obrotów przy delikatnym ale dłuższym hamowaniu.

     

    Ostatnio robiłem badania serwomechanizmu na uczelni. Bardzo ładnie na wykresach wyszło, że wraz ze wzrostem podciśnienia w kolektorze dolotowym wzrasta skuteczność pracy serwomechanizmu. Mianowicie przebieg narastania ciśnienia w obwodach poszczególnych kół jest bardziej liniowy i wygładzony. Minimalizują się też różnice w ciśnieniu pomiędzy kołami jednej osi. Zakładamy oczywiście że układ jest w pełni sprawny i prawidłowo wyregulowany.

    W Foresterze z racji obecności elektroniki na pewno poza samym serwo działa jeszcze szereg innych drobnych urządzeń i układów scalonych ale zasada pozostaje ta sama.

     

    I wszystko jasne, dzięki!

  7. Michal_Impreza napisał(a):

    to może rozwiń myśl bardziej szczegółowo

     

    Nie bardzo jest co rozwijać. Proponujesz dość nietypowe sposoby na sprawdzanie jaki układ napędowy ma samochód i na dodatek ten sposób nie trzyma sie kupy.

     

    Michal_Impreza napisał(a):

    Jak chcesz się przekonać czy aut ma napęd na tył to wyłącz kontrolę trakcji i dodaj gazu skręcając. Jak wyjedzie tyłem to sprawa jest jasna. Mój forester 2008 bardzo ładnie zamiata tyłem.

     

    Tzn ze jest RWD ?? Bo z Twojej metody to właśnie wynika. Już nie mówiąc o tym, że akurat Subaru, a w szczególności Forester reaguje bardzo nieprzyjemnie na wciskanie gazu w zakręcie, w szczególności gdy jest ślisko - auto idzie przodem niczym FWD. Forester jest pojazdem który bardzo lubi pokonywać zakręty bokiem, ale zdecydowanie najlepiej wychodzi to metodą "przeciwskrętu". Z VDC pewnie podsterowność jest mniejsza niż w starszych Forkach, ale taka jest tendencja, że samochody projektuje się z niewielką skłonnością do podsterowności.

    Podsumowując, lepiej może jednak zajrzeć pod auto i po prostu poczytać o układzie napędowym.

     

    Nie wiem po co się tak napinasz i mnie atakujesz. Forum jest po to, żeby wymieniać sobie luźno poglądy.

    Odniosłem się do postu autora, który najwyraźniej myśli że ma usterkę w swoim aucie. Mowa była o próbach na śniegu i lodzie, więc o takiej też napisałem.

    Myśle, że powszechnie wiadomo, że subaru jest bardzo podsterowne - ryje przodem jak świnia po terakocie do momentu zerwania przyczepności przez dodanie gazu - wtedy zaczyna jechać jak powinno :)

    Nie każdy ma możliwość podniesienia auta, a opisy na stronie subaru są akurat takie sobie.

    Forester na śniegu przy lekkim dodaniu gazu i wyłączonym VDC wyrzuca tył co w prosty sposób pokazuje, że tylne koła są także napędzane. Bokiem jedzie jak gazu jest za mało, jak jest więcej to wyrzuca mocniej tył.

     

    Nie napisałem nigdzie, że producent kłamie, ale znajdź mi konkretny opis budowy napędu na stronie subaru.pl.

    Np. z opisu STI nie wynika czy ma jedno LSD czy np. trzy.

     

    Co do podnoszenia obrotów z uwagi na potrzebne podciśnienie to myślę, że masz rację ale skala w jakiej to się dzieje jest nieprzyjemna 4tys obrotów przy delikatnym ale dłuższym hamowaniu.

  8. z opisu który znalazłem na stronie subaru wynika, że ma jedno sprzęgło w centralnym dyferencjale, ale opis jest marketingowy a nie techniczny więc kto to wie :)

     

    Kontroli trakcji nie da się całkowicie wyłączyć w foresterze. Był o tym kiedyś wątek na forum.

    Po wciśnięciu przycisku wyłączającego kontrolę trakcji elektronika przestaje ingerować w to co robisz gazem, czyli pozwala Ci mielić kołami, nie dławi silnika.

    ESP działa nadal, próbowałem się kiedyś poślizgać przy wyłączonej kontroli trakcji na jakimś parkingu przez dłuższą chwilę i hamulce z tyłu nieźle się zgrzały mimo że nie dotykałem hamulca - ESP cały czas próbuje prostować auto.

     

    Zauważyłem też ciekawostkę, jadę na kompletnym lodzie, wciskam sprzęgło i hamuje ostro z pełnym użyciem ABSu, w tym momencie auto samo dodaje gazu - zwiększa obroty, tak jakby ESP próbowało w ten sposób odzyskać trochę przyczepności :)

  9. Auto ma centralny dyferencjał otwarty

    Auto ma centralny dyferencjał ze sprzęgłem wiskotycznym.

     

    To miło, nie wiedziałem, co nie zmienia faktu, że będzie kręcił w miejscu jedną osią :) po pokonaniu oporu stawianego przez sprzęgło.

     

    Jak chcesz się przekonać czy aut ma napęd na tył to wyłącz kontrolę trakcji i dodaj gazu skręcając. Jak wyjedzie tyłem to sprawa jest jasna. Mój forester 2008 bardzo ładnie zamiata tyłem.

    Ciekawa teoria :)

     

    praktyka :)

  10. Podział napędu z tego co wiem jest 50% na 50%, a sytuacja o której piszesz jest zupełnie normalna.

    Auto ma centralny dyferencjał otwarty, dzięki któremu możesz jeździć po asfalcie i zawsze będą się kręciły koła o mniejszej przyczepności.

    Da się uzyskać sytuację gdzie kręcą się wszystkie koła, ale do tego potrzebne są blokady wszystkich 3 mechanizmów różnicowych - wtedy koła będą szły równo, ale przy np. skręcie kół lub nierównomiernej przyczepności mocno rośnie szansa zniszczenia elementów napędu :) Nie jest to oczywiście do niczego potrzebne w aucie typu forester.

     

    Jak chcesz się przekonać czy aut ma napęd na tył to wyłącz kontrolę trakcji i dodaj gazu skręcając. Jak wyjedzie tyłem to sprawa jest jasna. Mój forester 2008 bardzo ładnie zamiata tyłem.

  11. z parowaniem szyb nie mam problemu, za to ogrzewanie mogłoby być skuteczniejsze stąd mnie to nurtuje :)

    Dodatkowo mój synek jest alergikiem i zacząłem się zastanawiać czy mu nie szkodzę.

  12. odkopię temat :)

    Nurtuje mnie zagadnienie używania klimy w zimę.

    Słyszałem parę razy, że powinno się jej używać przez cały rok. Prawda czy nie bardzo ?

     

    Jak to naprawdę jest, klima zwiększa skuteczność ogrzewania czy ją zmniejsza (bo pierw powietrze jest schładzane a potem grzane układem ogrzewania) ?

     

    Sprężarka od klimy załącza się w dużych mrozach czy nie ?

     

    Jak jest z kwestią zdrowotną ? Klimę serwisuje zwykle na wiosnę przy okazji przeglądu, poddaję ją dezynfekcji itp.

    Na dzisiaj brzydkiego zapachu nie ma na stałe, ale jeżeli wyłączę klimę i włączę za dwa dni to się pojawia nawet jeżeli jest świeżo po dezynfekcji.

    Jak jeżdżę z włączoną cały czas generalnie zapachu nie ma, ale raz zdarzyło się, że się pojawił na moment.

    W takiej sytuacji dmucham na siebie i pasażerów bakteriami czy raczej nie ?

  13. mistee zajrzyj sobie na forum terenowe do działu podróże i wyprawy: http://www.forum4x4.pl/

    Znajdziesz sporo informacji o tych rejonach.

    Z moich doświadczeń mogę Ci napisać, że Rumunia to w pełni cywilizowany kraj, na Ukrainie też tragedii nie ma. Warsztaty i mechaników złote rączki znajdziesz wszędzie. Kłopot polega na tym, żeby posiadać część do wymiany :)

    Niskim autem typu legacy możesz pojeździć po drogach i szutrach. W prawdziwe góry będzie ciężko, szczególnie na ukrainie.

    Bywam w tych terenach przygotowanym patrolem, dojazd trochę męczy ale w górach frajda :)

    Fajne rozwiązanie w lekki teren to VW T2 Syncro na terenowej oponie i spać można z tyłu.

  14. Niby dlaczego mialoby byc to niezdrowe dla dwulitrowego silnika? Rozumiem gdyby obroty przekraczaly 4tys km to mogloby to byc niezdrowe ale przy 3500 obrotow? To wyniki ma bardzo przyzwoite jesli chodzi o spalanie i osiagi. Dzieki za info. Poczytalem troche na forum ze ludzie maja problemy z drganiami powyzej 110km/h i troche mam teraz obawy... Rok modelowy, ktory bedziemy mieli to 2010 wiec choroby wieku dzieciecego moze juz mial nie bedzie;) Ciekawe jak to bedzie z bujaniem sie na zakretach...

     

    Jak chcesz jeździć często powyżej 160 to przemyśl zakup outbacka albo legacy kombi. Forester silnikowo daje radę, ale wysokość robi swoje i robi się trochę niestabilny powyżej 150-160. Czesto latam autostradą z poznania do łodzi i szybka jazda wymaga sporej koncentracji, szczególnie jak jest trochę wiatru albo mija sie tiry. To nie do końca jest auto do takiej jazdy.

  15. Ja ostatnią zimę jeździłem na GY Ultra Grip Performance fakt miałem je tylko na przedniej osi w Lagunie II 205/55 16 więc nie mogę ich do końca ocenić ale ciąg na śniegu był niezły, na mokrym też ok. w moim odczuciu dobra opona na nasze zimy kiedy jednego dania jest sucho, drugiego mokro a trzeciego śnieg pada.

     

    A tu macie trochę testów opon.

    http://www.e-pneu.cz/testy_pneu.php

     

    dzięki, dobry test :) wszędzie dunlop sp winter sport 3D wygrywa, może to jest rozwiązanie.

    cenowo zdecydowanie lepiej niż michelin

×
×
  • Dodaj nową pozycję...