Skocz do zawartości

pauluswck

Użytkownik
  • Postów

    26
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez pauluswck

  1. Hej,

     

    Mam na oku forestera 2003 2.5 bez turbo w automacie.

     

    Bardzo dobry wybór :)

     

    5. Czy zakładać LPG ? tzn czy ten silnik to toleruje?

     

    U mnie od roku LPG, 27 tys. km zrobione i jest idealnie

     

     

    7. Czy da się wymienić licznik na europejski

     

    Po co? Lepiej się przyzwyczaić.

     

     

    Będę wdzięczny za info!

  2. IMO najlepszy forester do gazu to amerykańska wersja 2,5 - najlepszy stosunek osiągów do spalania, silnik SOHC, no i robiony w Japonii w przeciwieństwie do europejskich wersji. Gaz zakładałem u Jako rok temu i na razie (25 tys. km) nie było większych problemów.

  3. IMO najlepszy forester do gazu to amerykańska wersja 2,5 - najlepszy stosunek osiągów do spalania, silnik SOHC, no i robiony w Japonii w przeciwieństwie do europejskich wersji. Gaz zakładałem u Jako rok temu i na razie (25 tys. km) nie było większszych problemów.

  4. sobie chwalę fabryczne światła

     

    masz na myśli nasz lokalny wynalazek montowany w ASO ?

    Mam na myśli wersję USA

    sobie chwalę fabryczne światła

     

    masz na myśli nasz lokalny wynalazek montowany w ASO ?

     

     

    Mam na myśli fabryczny wynalazek z rynku USA
  5. Forester II EJ251 2,5 N/A ma w AT 9,8 do setki z MT 9,1.

    Wersja z reduktorem była tylko na australię ale nawet tam to jednorożec.

    Na rynek US były zwykłe manuale. Cechą tego silnika jest centralna cewka zapłonowa.

    Oraz piston slap przy 135 tys km , wywala jak w zegarku :-)

     

    Hej, skąd masz dane przyśpieszenia? Taka mała różnica między AT a MT? W wersji XT to chyba co najmniej 1,5 sekundy różnicy... Powiem szczerze że nigdy u siebie nie mierzyłem ale nie wydaje mi się żeby to było blisko 10 sekund...

     

     

     

     

    Ja mierzyłem i potwierdzam dane fabryczne dla AT :)

    Edit:

    Tu chyba z kolei przegięli w drugą stronę :) 7,6 s o_O, ale podobne wartości mają dla innych modeli tego Forka. 0-60 mph to nie to samo co 0-100 km/h ale 2,2 s różnicy na pewno to nie robi...

     

    http://autos.aol.com...Drive/overview/

     

    Tu jest inny silnik- EJ253

  6. wiec dolaczanym osiom mowiono stanowczo nie.

    dołączana oś, a płynny rozkład momentu to dwie różne sprawy.

    Pewnie, że 50:50 lepiej się spisuje, ale w 90% jeździsz po czarnym, gdzie przyczepność z opon wystarcza.

    Automatem i tak można fajnie polatać bokami, wg forumowej wiedzy AT na 1 i 2 ma 50:50.

     

    Potwierdzam, genialnie się lata bokami po śniegu :)

  7. . Jeżdżę czasami Alfą Romeo ze stałym napędem Torsen i nie ma moim zdaniem różnicy na niekorzyść sprzęgła wielopłytkowego Subaru.

    To znaczy ze nie jestes wymagajacym kierowcą, ja czuje różnice i to wyraźa i określe to tak: 4x4 z centralnym dyfrem poprawa prowadzenie i trakcje, a 4x4 z dopedzana tylna osia tylko poprawa trakcje, jak ktos jeździ defensywnie to rożnicy nie odczuje ot i tyle. Ale to forum osob czerpiacych frajde z jazdy (przynajmniej dawniej tacy tu tylko byli) wiec dolaczanym osiom mowiono stanowczo nie.

     

    Z tego co wiem to Subaru nie produkuje dołączanych osi jak jakiś Haldex tylko w wersji AT jest stały napęd ze zmiennym rozdziałem mocy między osiami. Nie ma za dużo informacji na ten temat ale tak przeczytałem na forum.

  8. musisz brać pod uwage tez to ze automat ma inny rodzaj napedu 4x4 z dopedzana tylna osia nie ma centralnego dyfa z viscoza jak w manualach (z wyj 2.5 turbo)

     

    Moim zdaniem to rozwiązanie ma wiele zalet. Sprzęgło płytkowe wachluje mocą między osiami w zależności od potrzeb, przy małej prędkości na jedynce i dwójce jest więcej mocy na tyle, na autostradzie podczas jazdy na wprost tył dostaje 10% albo 0%- nie wiem tego dokładnie ale skutkuje to dość małym spalaniem, niewiele większym od bazowego 2.0 125 KM. Jeżdżę czasami Alfą Romeo ze stałym napędem Torsen i nie ma moim zdaniem różnicy na niekorzyść sprzęgła wielopłytkowego Subaru.

  9. Miałem ten sam dylemat i wybrałem 2,5. 125 KM to jednak troszkę za mało jak na posiadanie Subaru moim skromnym zdaniem. 155 KM jest w sam raz, szczególnie w połączeniu z automatem, który jednak coś tam zawsze zabierze z mocy. Silnik ma mocny dół więc automat wrzuca często czwórkę co skutkuje akceptowalnym spalaniem. Co do awaryjności to się nie wypowiem bo użytkuję od pół roku i jeszcze się nic nie zepsuło, słyszałem o Foresterach mających 300 tys. mil przebiegu. Pewnie będzie problem trafić egzemplarz w idealnym stanie bo jednak w U.S. przeważnie jakieś przygody zawsze były ale warto poszukać.

  10. Automat, na ustawieniu "3" w śniegu jest elegancko :). Problem który pewnie dotyka większość osób to to, że ta skrzynia bardzo lubi sobie wrzucić 4kę, a nawet delikatne dodanie gazu powoduje redukcję na niższy bieg (to powoduje opóźnienie), obroty rosną (auta dalej idzie w poślizgu) a jak już bieg wejdzie to mamy kopa i robi się nerwowo. Dobrze sobie pojeździć po pustej drodze/placyku w śniegu i to wyczuć... na "3" skrzynia bardzo długo przetrzymuje biegi, a jak ktoś już bardzo chce się pobawić to polecam "2" :D

     

    W manualu dodanie gazu w zakręcie od razu wyzwoli reakcję w prowadzeniu (mocno zależną od tego na jakim biegu weszliśmy w zakręt), w automacie na D wyzwoli redukcje czy tego chcemy czy nie, a ta trwa około 1s i to właśnie o to się rozbija. Ja już mniej więcej operowanie automatem zrozumiałem i opanowałem, ale w następnym Subaru chce mieć ręczną skrzynię*

     

     

    Hm, u mnie (Forester 2.5 US) jest tak, że jak lekko dodam gazu to auto lekko przyspiesza bez redukcji, w sam raz do wchodzenia w zakręt. Generalnie siła nacisku na gaz decyduje czy i jak AT zredukuje, o jeden czy dwa biegi jak dla mnie to działa znakomicie, wręcz byłem zdziwiony bo dużo krytycznych opini czytałem o 4eat na forum.

  11. Czy ktoś się orientuje czy kwalifikuje się ten pickup pod odliczenie Vatu? Chodzi o to , że posiada drugi rząd siedzeń a w 2005 była jakaś zmiana ustawy o Vat ale nie mogę znaleźć szczegółów w sieci na ten temat.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...