Skocz do zawartości

cinac

Nowy
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez cinac

  1. Do sprzedawcy jeszcze nie dzwoniłem jak nie zapomnę to jutro zadzwonię, błąd w systemie dalej jest ale postanowiłem że problem z powietrzem wtórnym rozwiążę przez usunięcie tej pseudo ekologi z ecu i będzie po kłopocie i w między czasie postaram się ustalić  jak zostały zgaszone te kontrolki od CE... Co do tego zamulania to samochód parę dni temu miał zmieniany rozrząd i chyba był odłączany akumulator za spowodowało ze komp asię zresetował a samochód ładnie się zbiera i reaguje na delikatne dodanie gazu(czyli jednak można) . Wychodzi na to że moja przypadłość to klasyczne dławienie 2.0 N/A opisanym w jednym z wątków 

  2. 2 godziny temu, Sasha_A80 napisał:

     

    Follow this thread

     

    Właśnie jestem po   lekturze tego wątku i przeczytałem go w całości :).

    Żeby nie zakładać nowego wątku mam pytanie: mianowicie czy to prawda ze w legacy iv z automatem napęd tylny jest dołączany podczas uślizgów tylnej osi? Czy jest to stały napęd na cztery koła( tak uważałem do tej pory)?

  3. Witam. Jak w temacie mam problem z połączeniem z ecuexplorer. Samochód to legacy 06 2.0 165hp. Z FreeSSM samochód łączy się bez problemowo za pośrednictwem kabla kkl natomiast jak zamknę freessm i chce włączyć ecuexplorer pisze że ecu disconnected. Czy trzeba jakoś to specjalnie skonfigurować?

  4. Generalnie to że skrzynia redukuje przy mocniejszym wciśnięciu gazu i dzieje się to z lekkim opóźnieniem to ok, czytałem zanim kupiłem auto że po prostu ten typ tak ma więc byłem świadomy zakupu, nie wiedziałem natomiast że czasami prawie nie mam reakcji na lekkie dodanie gazu kiedy chcemy nieznacznie przyspieszyć, czasami tej reakcji jakby w ogóle nie było. Kopiąc przez forum doczytałem się że powodem tego może być zbyt czuły czujnik spalania stukowego który z kolei zmienia kąt wyprzedzenia zapłonu co zamula samochód mniej więcej w zakresie 2000-3000 obrotów. Drugą sprawą jest ten wspomniany wcześniej błąd P0410 odnośnie zaworu powietrza wtórnego , ponownie doczytałem się że jest to typowa przypadłość subaru z tymi silnikami i są "magicy" którzy pozbędą się tego z ecu i zdemontują z silnika i po kłopocie raz na zawsze. W moim przypadku sprawa wygląda tak że pewnie mam włączony tryb "awaryjny" bo nie działa przycisk rozłączania kontroli trakcji i nie działa tempomat a mimo to kontroli się nie palą. Więc pewnie sprzedawca w jakiś sposób wyłączył te kontrolki mimo nie usunięcia usterki. Pytanie czy mogę go jakoś obciążyć kosztami napraw z tym związanymi? samochód wolałbym zostawić bo mimo to działa bez zarzutu i wygląda dobrze :)

  5. W dniu 15.05.2018 o 21:40, Maciek.kalisz napisał:

    hej, podejrzewam problem z AVCS w moim subaru.
    silnik to 2.0 DOHC 165 koni.

    AVCS zaczęły wyraźnie po nagrzaniu silnika cykać/pukać - głośno pracować.

    odczuwam również troche mniejszą moc w górnej partii obrotów i chyba inny dźwięk silnika(może placebo).

    Po podpięciu do komputera diagnostycznego sprawdziłem stan "otwarcia/otwierania AVCS" w procentach w zależoności od obrotów silnika

    Na obrotach jałowych wynosiły okolice 26% , natomiast przy zwiększniu gazu do maksymalnej granicy otwieraly się do max 33,5%.

    Jakie powinny być prawidłowe wartości w tym silniku ? 
    Raczej że wymienię oby dwa mam od razu pytanie z jakim momentem je dokręcić ? 
    Jedna serwisówka podaje 30Nm i 45 stopni, druga że 98Nm. Nie chcialbym popełnić błedu w postaci nie dokrecenia lub przekręcenia śruby. 
    Z tego co widziałem daje się równiez klej niebieski do gwintów.

     

    na jakim oprogramowaniu testowałeś?

  6. 2 minuty temu, Maras1 napisał:

    2.0 dohc 165KM mają taką wade ze czesto pada pompa powietrza i ciezko to naprawic, wtedy muli tak jak piszesz w okreslonych obrotach. A na skrzynie pomaga przelaczenie w tryb sport ;) wtedy szybko zmienia biegi i nie czeka tyle aby podkrecic obroty ;) 

    U mnie pokazuje jeden błąd tj: P0410 odnośnie zaworu powietrza wtórnego. Mówisz że to powietrze wtórne może mieć wpływ na przyśpieszanie? Jeszcze jedno mnie dręczy mianowicie jak wspominałem nie działa mi tempomat i przełącznik kontroli trakcji tak jak by samochód był w trybie awaryjnym (check engine, crusie i tc) z tym że te kontrolki nie świecą się na desce. Czy możliwe jest że wspomniany wcześniej informtyk mógł jakoś zgasić te kontroli a samochód dalej jest w trybie serwisowym i dlatego nie działa tempomat i przełącznik kontroli trakcji?

     

    Godzinę temu, elmot napisał:

    Jeśli to problem z pompą powietrza wtórnego, to z dużym prawdopodobieństwem powróci. Tak czy inaczej nie ma wpływu na pracę skrzyni. Co do samej skrzyni, to trudno coś więcej powiedzieć, moja też demonem prędkości nie jest, ale całą sytuację ratuje silnik (2.5 230 hp) więc ogólnie nie narzekam. Tak na marginesie, to nie skrzynia mułowato przyspiesza, a silnik. Skrzynia może szarpać, wolno zmieniać biegi, etc, ale po zmianie biegu za przyspieszenie odpowiada silnik. Są zestawy poprawiające jej pracę i nawet zastanawiałem się nad zakupem, ale póki co temat zostawiłem do wiosny. 

    Na Twoim miejscu sprawdziłbym temat tego błędu, bo skoro Ci go wywala, a kontrolki się nie świecą, to coś jest nie halo.

    Mógłbyś wspomnieć coś o tych zestawach np. nazwa , gdzie szukać itp?  Chciałbym jeszcze podziękować za odpowiedzi i pomoc :)

  7. 58 minut temu, elmot napisał:

    Jeśli pali się check engine, to z automatu jest wyłączany tempomat (świeci się cruise). Pytanie jak sprzedawca „zgasił” kontrolki? O błędzie p0410 jest sporo tematów na forum.

    Chodzi o to że teraz nic się na desce nie świeci a on wspomniał że "informatyk skasował błędy". Co do automatu to on tak ma działać? 

  8. Witam. 

    Od Kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem legacy IV z automatyczną skrzynią biegów 2.0 dohc (165hp) . Jest to moje pierwsze auto z automatem i nie mam doświadczenia w tej materii.Jest to 4 biegowy automat. Pierwsze wrażenia są takie ze skrzynia jest mułowata jeżeli chciałbym przyśpieszać liniowo ale w miarę dynamicznie np. jadąc 40km/h przyśpieszyć do 60km/h (jazda miejska) lekko naciskam gaz i reakcja jest taka że automat mułowato przyśpiesza. Natomiast jak mocno depnę pedał gazu wówczas skrzynia redukuje bieg i przyspieszenie jest w miarę dynamiczne. Czy to jest normalna sytuacja? Czy można jakoś elektronicznie zwiększyć czułość skrzyni na dodanie gazu?Przy oglądaniu auta przed zakupem na desce paliły się kontrolki check engine, crusie i kontrola trakcji. Sprzedawca zadeklarował się że zgasi kontrolki. Sprzedawca kontrolki zgasił i ja auto nabyłem. Na desce nie ma żadnych kontrolek w tej chwili i dzisiaj podłączyłem auto pod kompa i wykryło błąd p0410 czy  to może mieć jakiś wpływ na takie odczucia w działaniu skrzyni i byc powodem niedziałającego  tempomatu.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...