Skocz do zawartości

max mt

Użytkownik
  • Postów

    25
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez max mt

  1. Ja jak biorę mycie i tylko spłukuję to mieszczę się w 5 zł

     

    Ja korzystam z całości programu i wydaję 12zł. Mieszcze się w tym czasie, co najważniejsze to dobrze umyć pierwszym programem, szybko spłukać, długo woskować. Ostatnie dwie minuty na spłukiwanie. :razz:

  2. max mt, ależ ja doskonale wiem, że półsyntetyk ma bazę mineralną, niemniej dzięki dodatkom nie jest to olej mineralny. Zresztą dla tego silnika to i tak już wszystko jedno :)

     

    Jak się silnik kończy i będzie wymieniany - fakt, nie ma to znaczenia.

  3. max mt, półsyntetyk, a nie mineralny :)

     

    Dosyć dużo przeczytałem i przestudiowałem na temat oleli silnikowych, olej tzw. "półsyntetyczny" to olej mineralny z małymi dodatkami środków czyszczących i usuwających tzw."czad" to olej z przetwarzany z ropy. Oleje Syntetyczne wykonane są przez człowieka od podstaw czyli czysta chemia środki czyszczące itd. Raczej nie stosowałbym dolewki, a wymienił cały na "półsyntetyczny". :wink:

  4. Moim zdaniem w samochodach wyposażonych w soczewkowe reflektory i wysokociśnieniowe spryskiwacze, stosując palniki np.Philipsa lub Hella (4100k lub 4300k) to ciężko będzie udowodnić Panom z Policji, że nie były one zamontowane przez fabrykę. Tylko musi być to zamontowane w miarę profesjonalnie. :wink:

  5. z tego co niewiele wiem to nie chodzi o ręczną regulacje poziomu tylko o automatyczny system reagujący w miare " na bieżąco"

     

    Tak, zgadzam się, ale w tym zdaniu chodziło o ręczną regulację poziomu świateł w kabinie kierowcy :wink:

  6. Pozwolę sobie zacytować z serwisu Xenony.pl

     

    "

    Co mówią przepisy

     

    Jeżeli auto fabrycznie montowane ma reflektory xenonowe, to aby przejść proces homologacji powinno być wyposażone w wysokociśnieniowe spryskiwacze lub wycieraczki, i posiadać system samopoziomowania. Dotyczy to jednak homologacji, czyli zatwierdzenia do sprzedaży nowego samochodu. W przypadku przeróbek przepisy nie mówią nic na temat specjalnych wymagań co do lamp xenonowych.

     

    Obowiązujące “Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 16 grudnia 2003 w sprawie zakresu i sposobu kontroli technicznej pojazdów” o reflektorach mówi jedynie o ich ilości, barwie światła, rozmieszczeniu, sposobie przełączania, widocznej granicy światła-cienia, ustawieniu świateł, i sile świecenia. Nie ma tam rozróżnienia na światła zwykłe i wyładowcze, nie ma też mowy o samopoziomowaniu i oczyszczaniu. Wynika z tego, że dodatkowe systemy nie są wymagane (ale oczywiście możliwe do zainstalowania).

     

    O ile system czyszczenia jest dosyć łatwy do zrealizowania i raczej potrzebny (brud zbierając się na szybach reflektorów ogranicza strumień światła i rozprasza go, powodując oślepianie innych), to system samopoziomowania jest bardzo drogi i trudny do zrealizowania. Większość samochodów wyposażonych jest w elektryczny korektor ustawienia świateł w kabinie kierowcy, więc mając świadomość posiadania bardzo silnych świateł, dobrze jest korygować ustawienie w przypadku obciążenia tyłu.

     

    W praktyce reflektory soczewkowe przerobione na xenonowe zewnętrznie, niemożliwe są do odróżnienia od fabrycznych xenonów. Dobrze ustawione nie będą oślepiały!"

     

    Dowiadywałem się u źródła czyli Policji, jeżeli będziemy mieli homologację na żarniki i przetwornice to nie ma problemu. Nie mają prawa zabrać dowodu rejestracyjnego.

    edit: Homologacja na kraje Unii Europejskiej

  7. U nas spadł dzisiaj pierwszy śnieg tej zimy, jakieś 10 km w linii prostej do morza :grin: A tak to zawsze deszcz i zamarzał, dzisiaj rano to nie można było normalnie chodzić gołoledź na asfalcie i chodnikach. Ale na torze kartingowym w Koszalinie można było poszaleć :mrgreen:

  8. bart1000 wiedza godna własciciela BMW :mrgreen:;)

    :wink:

    dokształcam sie w dziedzinie diesli :mrgreen:

     

    dobrze, ze nie w dziedzinie starych BMW ;)

     

    Nie każdego stać na nowe :???:

     

    nie 400 a 500Nm

    ponadto kolejne wersje tego silnika mialy 218KM(E60) , 231KM (E90), 235KM(E60) oraz wersje z 2 turbosprezarkami

     

    Sorry mała pomyłka :neutral: Poza tym temat dotyczył różnic między OBK a BMW X3 :mrgreen:

    Każdy się kiedyś uczy :mrgreen:

  9. Chyba siniki BWM 3.0 diesla(184KM)

     

    moc nie bardzo 218km albo w sd 286 ;)

     

    A Accordem 2.2 i-CTDi jechałeś.

     

    Dane z BMW Klub Polska - BMW X5 model E53 3.0d - rodzaj silnika ZS-R6 pojemność 2926 cm3 moc 184KM przy 4000 obr. i 390Nm przy 1750obr. silniki do 2001 od 2001 ten silnik ma 218KM i 400Nm :neutral:

     

     

     

    Prawie jak w autobusie, tylko my tu o autach osobowych rozmawiamy a nie taborze przedsiębiorstwa komunikacyjnego

     

    To w aucie osobowym BMW seria 740d :mrgreen:

  10. Chyba siniki BWM 3.0 diesla(184KM) mają najlepszą kulturę pracy w porownaniu do innych marek, a jeszcze lepiej słychać V8 4.0 diesiel(245KM) ten to dopiero wymiata 560Nm przy 1750 obr. :smile:

×
×
  • Dodaj nową pozycję...