Skocz do zawartości

pamyr

Nowy
  • Postów

    41
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez pamyr

  1.  

     

    przedluzona gwarancje do 5 lat mozna sobie w ASO wykupic..

    Wiem, ale mi chodzi o dłuższy okres. W Fordzie to się fajnie sprawdza i na podstawie doświadczenia z forum i klubu wiem, że dzięki temu ludzi którzy nie brali wcześniej po uwagę opcji serwisowania auta po gwarancji w ASO po wprowadzeniu tego programu gwarancja12 jednak serwisują bo poprostu to się opłaca.

     

    Program przedłużonej gwarancji to max 5 lat i nie ma tam wzmianki o 10,12,20 czy 25 lat.

    Jest napisane jasno - co tu więcej można dodać ??

     

    Kolego umiesz czytać ze zrozumieniem? To przeczytaj mój post raz jeszcze...albo nie, podpowiem byś się nie zmęczył, zadałem pytanie czy SIP ROZWAŻA możliwość wprowadzania takiego rozwiązania....rozumiesz już?

  2. przedluzona gwarancje do 5 lat mozna sobie w ASO wykupic..

    Wiem, ale mi chodzi o dłuższy okres. W Fordzie to się fajnie sprawdza i na podstawie doświadczenia z forum i klubu wiem, że dzięki temu ludzi którzy nie brali wcześniej po uwagę opcji serwisowania auta po gwarancji w ASO po wprowadzeniu tego programu gwarancja12 jednak serwisują bo poprostu to się opłaca.

  3. To i ja podłącze się pod temat. Na dniach stane się właścicielem nowego Forestera i mam dwa pytania:

    1. Gdzie/skąd można pobrać w języku PL szczegółowe warunki gwarancji? Interesują mnie w szczególności tzw. "Wyłączenia",

    2. Czy Dyrekcja rozważała/rozważa lub może pochyli się nad pomysłem wprowadzenia programu ubezpieczeń napraw pogwarancyjnych podobnego do np. Gwarancja 12 Forda? W dużym skrócie program polega na tym, że klient mający samochód po gwarancji dokonując raz w roku przeglądu w ASO i płacąc dodatkowo 139 pln (przystąpienie do programu) przedłuża sobie na kolejny rok gwarancję na najważniejsze podzespoły samochodu (silnik, skrzynia, ukł. przeniesienia napędu). Gwarancje tym sposobem można przedłużać do 10 lat lub 200 tys km. Program chyba korzystny dla obu stron bo ASO co rok ma klienta a klient zostawiając większą $ niż w warsztacie nieautoryzowanym "śpi" spokojnie na wypadek grubszej awarii.

    Z racji tego, że ja np. nie lubię zmieniać samochodów często a lubię mieć spokojną głowę i wolę samochód serwisować w ASO nie ukrywam, że ten program gwarancja12 był jednym z głównych powodów dla których zdecydowałem sę 6 lat temu na dwa Fordy (oba serwisuje do dziś i mam gwarancje12 - działa). Nie ukrywam też, że gdyby Subaru nie oferowało możliwości wykupienia dodatkowej gwarancji to Forestera bym nie kupił. Szkoda jednak, że nie oferowany jest taki program bo z tego co widzę to posiadacze starszych Subaru chyba nieco chętniej korzystają z ASO niż posiadacze innych marek.

    Pozdrawiam i proszę nie bić za sam pomysł;)

    • Lajk 1
  4. Zostałem przywołany do "tablicy" więc napisze na temat N/A MY13.

     

    W firmie posiadam dwa Forestery jeden (przebieg 130kkm ) N/A i drugi ( przebieg 35kkm ) XT, mogę w praktyce porównywać zalety i wady napędu (MT/CVT), silnika (2.0N/A / 2.0T).

     

    Na początku odniosę się do wypowiedzi @PPMarian i problemów wynikających z braku reduktora.

    Rumunia była moim pierwszym wyjazdem terenowym nowym Foresterem. Nie znając wad i zalet samochodu popełniłem zasadniczy błąd, wyjazd na oponach fabrycznych.

    Brak reduktora i dłuższe przełożenie nie jest problemem doskwierającym podczas pokonywania wzniesień tylko elektronika systemu ESP ( nawet wyłączona czuwa ) automatycznie zdejmując "moc" z silnika by zapewnić przyczepność w konsekwencji wymusza start ze "strzałem" sprzęgła, przy kiepskich oponach powoduje poślizg na nawierzchni drogi i tak "w koło Macieju". Rozwiązałem te problem oponami AT i szybszym przejazdem. W Gruzji nawet raz nie korzystałem z linki ... :puchar:

     

     

    @pamyr, myślę że nie masz się nad czym zastanawiać, kup Subaru Forester N/A MT. Dodatkowym atutem jest świetny napęd symetryczny, ilość KM jest wystarczająca do w miarę dynamicznej jazdy.

    CVT w połączeniu z 2.0 N/A niestety słabo jeździ, miałem przez tydzień XV z CVT.

     

    1. Czy do tego silnika da się założyć instalację lpg? Oczywiście do końca gwarancji (3 lata + 2 dodatkowe) nie mam zamiaru tego robić ale w związku z tym, że samochód docelowo ma zostać u mnie na długo, conajmniej 8 lat to po gwarancji chciałbym założyć.

     

    TAK

     

    2. Czy ktoś z was miał jakieś większe problemy z tym samochodem? Jakieś poważne usterki?

     

    NIE

     

    3. Czy w tym roczniku i wersji exclusive system audio ma ten mirror link i starlink?

     

    NIE WIEM

     

    4. Czy macie jakieś problemy z oknem dachowym typu trzeszczenie?

     

    NIE ( mam wersje Platinum )

     

    5. Ile orientacyjnie wychodzą was coroczne przeglądy? Wymieniał już ktoś z was w trakcie przeglądu tarcze/klocki/świece i mógłby podać koszty?

     

    Jeden przegląd średnio 1250zł, rocznie robiłem 3-4 ( co 15kkm )

    koszt przeglądów w cenniku Subaru to taki "chłyt", podawane są ramki np. 1000-1400zł zwykle jak jest wszystko ok płacimy 1000zł, ale gdy jest do wymiany np. końcówka drążka, łożysko ... płacimy maksa 1400zł z informacją że tyle kosztował sam przegląd. Uważam że tego typu wymiany powinny być gwarancyjne ... reszta bez zarzutów.

     

    - świece kpl. 380zł

    - klocki kpl. 360zł

     

    minimalnie zapłaciłem 800zł

    maksymalnie 1900zł

     

     

    6. Czy spalanie rzeczywiste mieści się w granicach 8-12l?

     

    TAK

     

    N/A MT- przy oszczędnej jeździe na trasie ( do 120km/h ) mam średnie spalanie ok 8.4 l/100km, miasto 9-10 w zależności od pory roku.

    XT CVT- przy oszczędnej jeździe na trasie ( do 120km/h ) mam średnie spalanie ok 8.2 l/100km, miasto 10-12 w zależności od pory roku.

     

    7. No i ostatnie banalne...czy kupilibyście go drugi raz?

     

    ZDECYDOWANIE TAK

    :) na taką odpowiedź czekałem i nie ukrywam pomogło mi to podjąć decyzję na TAK (Forek zaklepany). Powiedz mi kolego jeszcze co przez te 130 kkm wymieniałeś poza typową eksploatacją typu oleje/filtry? Wymieniałeś coś w zawiasie?

    Pozdrawiam i wielkie dzięki za odpowiedź.

  5.  

    polecam od 13min

     

    zobacz jak mimo palenia sprzegła VX 2.0 MT nie daje rady podjechać..

     

    stare 4EAT, 5EAT i CVT ( forek XT) męczone w żówim tempie 2h pod góre po błocie, skałach nie wykazywały żadnych ozanak przegrzania (zapach, kontrolka temp ATF, itp)

     

    w tym czasie MT bez reduktora ryzykowały urwaniem zawieszenia czy czegos od spodu (koniecznośc szybkiej jazdy po mega "wartepach" bo gasły). Dodatkokowo co chwilę musiały stawac i robić dystan bo AT jechały dla nich za wolno...

     

    Bardzo fajny wyjazd i szczerze podziwiam odwagę tych uczestników którzy pojechali tam "nowymi" Forkami bo ja dość dobrze znając Gruzję (byłem wiele razy ostanio w listopadzie) nie pojechałbym na taką zabawę autem za ponad 100 kzł. Organizator informował was, że np. w Gruzji nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC i ponad 3\4 Gruzinów go nie ma i ewentualna kolizja to długa "zabawa" na miejscu? Zrobiliścię trasę do Omalo? Czy nie dało rady Forkami?

  6. @@pamyr, ogólnie rzecz biorąc jeżeli wybierzesz manuala, musisz nim jechać inaczej, na co innego uważać - auto nie siądzie Ci bo ma zawieszenie o stałym prześwicie (właśnie ze względu na jazdę w terenie), nie uszkodzisz turbiny pokonując bród, nie zgnieciesz przewodów od turbo), ale musisz uważać na sprzęgło i wobec braku nawet marnego reduktora faktycznie nie uda Ci się pełzać jak autem z CVT.W XT z kolei zrezygniowano z SLS ze względu na lepsze zachowanie na asfalcie - auto Ci siądzie pod obciążeniem (co nie jest mega przeszkodą, lecz musisz o tym pamiętać, brać pod uwagę), pamietać też trzeba, że woda w płynie skrzyni CVT to bardzo poważny problem (daleko bardziej niż woda w oleju w manualu) koszta wymniany tego płynu/dostępność tej usługi też ograniczona (nie wymnienisz płynu w CVT u byle mechanika we wsi Armeńskiej, natomiast w klasycznej skrzyni jak najbardziej).Podsumowując - oba auta XT i krytykowany n/a to SUVy nie zaś terenówki.Jesli chodzi o prawdziwe terenówki (jestem często na jednym z forów) automatyczne i manulane skrzynie mają swoich zwolenników i przeciwników. Niewątpliwie łatwiej jechać 'automatem' kierowca może mieć mniejsze doświadczenie, nie występuje (nie wymieniony przez @@ppmarian, ;) ) problem, że w manualu w momencie zmiany przełożenia tracimy na chwilę napęd, co w błocie, głębokim piachu może oznaczać utknięcie - tu też automatr będzie górą. Nie zapominajmy jednak że w terenówce czy automat, czy manual mają reduktory, którego hydrokinetyczny konwerter momentu nie zastąpi.@@pamyr, pamiętaj też że w XT standardowo auto wychodzi na ogumieniu 225/55R18 natomiast wersje wolnossące na 225/60/R17 co oznacza, że w terenie bardziej ryzykujesz przebicie i praktycznie powinieneś zafundować zestaw kolejny kół z oponami do zabawy w terenie (w n/a wkładasz ATeki na stockowe fele i po kłopocie, możesz nawet jeździć tylko na nich). Jest jeszcze problem natury prawnej - dostępne opony all terrain w fabrycznym rozmiarze Forestera mają indeks prędkości H = 210km/h. O ile spełniają warunek w Forku wolnossącym, o tyle w XT (v max 220 km/h) warunku już nie spełniają.. Można wyjść z założenia, że opony AT sygnowane oznaczeniem M+S to opony wielosezonowe, więc jako zimówki mogą mieć indeks prędkości niższy niż Vmax...Tak więc wybór należy do Ciebie - jeżeli zdecydujesz się na wersję NA z CVT, lepiej umów się na jazdę próbną, ponieważ przy tej mocy silnika i masie auta dynamika i wrażenia za kierownicą moga nie odpowiadać. No i co ważne - wszystkie Forestery to jedynie SUVy.Pozdrawiam

     

     

    czy biorę Forestera ale im więcej czytam forum tym bardziej łapie mnie zwątpienie ...

     Przecież to proste - nie kupuj. Odpuść sobie. Poszukaj skody. Albo reno/peżot. Może toyota? Ja na twoim miejscu trzymał bym się od subaru jak najdalej  ;)
    Tylko tyle masz do napisania? Słabo.Też przynależę do forum i nawet klubu pewnej marki ale jak ktoś "świeży" przychodzi na forum i pyta o słabe i mocne strony modelu to mówie jak jest a nie tak jak bym chciał by dany model/markę oceniano i na tu trochę liczę.Ten tekst o Skodzie...płytkie...połechta Cię to jak Ci powiem, że jesteś cool bo masz subaru? Masz Subaru...jesteś Gość.

    @@pamyr, relax :) to taki Forumowy żart :)

    Z tym żartem to zorientowałem się...nieco za późno;) ale luzik.

    Miałem okazję pojeździć dziś takim Forkiem z 2016 2.0 n/a z cvt (nie wiem czym poza lampami i kompem między zegarami różni się od tego my15).

    Dzięki uprzejmości właściciela pojechaliśmy na takie fajne piachy pod wawę, było tam parę pagórków, górek i jeden solidniejszy podjazd i przyznam, że w połączeniu z tym x-mode to całkiem fajnie się spisywał (ku zdziwieniu wszystkich obecnych zajechał na podjeździe z głębokimi koleinami dalej niż GV ale na górę się nie wdrapał). Niestety dla mnie cvt zbyt mocno kastruje ten i tak nie najmocniejszy silnik więc jestem zdecydowany na MT.

    Co do jazdy terenowej to do takiej mocnej zabawy OR mam starego Hila LN106. Forek raczej jest kupowany z myślą o codziennej jeździe miejskiej (rewelacyjna widoczność) no i przedewszystkim na weekendowe wyjazdy z dzieciakami na trasy turystyczne (coś w stylu tras z przewodnika AŚ 4x4), kajaki i raz, dwa razy w roku na wakacje typu Rumunia, Czarnog9ra, Chorwacja

  7.  

    czy biorę Forestera ale im więcej czytam forum tym bardziej łapie mnie zwątpienie ...

     

     

    Przecież to proste - nie kupuj. Odpuść sobie. Poszukaj skody. Albo reno/peżot. Może toyota?

     

    Ja na twoim miejscu trzymał bym się od subaru jak najdalej  ;)

    Tylko tyle masz do napisania? Słabo.

    Też przynależę do forum i nawet klubu pewnej marki ale jak ktoś "świeży" przychodzi na forum i pyta o słabe i mocne strony modelu to mówie jak jest a nie tak jak bym chciał by dany model/markę oceniano i na tu trochę liczę.

    Ten tekst o Skodzie...płytkie...połechta Cię to jak Ci powiem, że jesteś cool bo masz subaru? Masz Subaru...jesteś Gość.

  8.  

    Do poniedziałku muszę się zdecydować czy biorę Forestera ale im więcej czytam forum tym bardziej łapie mnie zwątpienie. Zawsze myślałem, że Subaru = niezawodność a tu z forum co innego wynika ehhh.

    @pamyr, że co??

    Ależ gdzie wyczytałeś że jest inaczej?

    Przejechaliśmy z żoną 65 tys km. W aucie wymienione tylko oleje,filtry i przednie klocki. W terenie sporo, praktycznie każdy weekend, plus każda inna okazja - zawieszenie zero stuków, łączniki stabilizatorów jakby ich nie było. W aucie cisza.

    Nie kumam bazy Kto pisał że z Forkiem coś jest nie tak, podpowiedz jeśli przeoczyłem, bo od ponad trzech lat jestem na forum prawie codziennie i raczej lektura utwierdza mnie w przekonaniu o jedynym słusznym wyborze☺

    pozdrawiam

    ++++++++++++++

    A propos kupna Forka - po naszej przygodzie z Foresterem planujemy z żoną kupno XT więc jest to chyba żywy dowód jakiego,domyślam się, na Forum szukałeś.

    Dodam że do tej pory preferowalismy z żoną zmiany auta na inne (marka, model) a okazało się że Forester sprawił że najprawdopodobniej pozostaniemy przy marce i dodatkowo modelu.

    Ps. Dalej jestem ciekaw co takiego wprawiło Cię w zwątpienie?

    Powiem Ci tak, wpisałem w wyszukiwarkę forum słowo Forester i zacząłem czytać przy czym wiele tematów dotyczyło innych wersji silnikowych i poprzedniego modelu. Trochę się ludzie bujali z tym zamulaniem 2.0 n/a i podziwiam ich za spokój w takiej sytuacji, czytałem o rdzewiejących tłumikach, wymianach w zawieszeniu przy przebiegach rzędu 80 kkm a to porażka jak na auto które teoretycznie powinno mieć zawieszenie trwalsze skoro producent zakłada, że nadaje się w lekki teren.

    Pocieszam się, że dotyczy to poprzedniej generacji ale i tak mam obawy czy kupując Forestera za 100 kkm zamiast po drodze nie będe się woził po legendarnie nie tanich ASO.

    Zasadniczo koniec końców i tak pewnie go kupie bo jako jedyny najlepiej spełnia założenia typu napęd 4x4+prześwit+dużo miejsca w 2 rzędzie+rozsądny bagażnik. Rav4 odpada bo prowadzi się ttragicznie, Crv ma prześwit jak osobówka, Kuga jest trochę "za mała", Outlander silnik pb i 4x4 oferuje tylko w połączeniu z tragiczną cvt a Sportage ma układ kierowniczy zrobiony chyba z misiów Haribo bo jest "gumowaty" i nie daje żadnego czucia drogi więc siłą rzeczy zostaje Forester. Myślałem z żoną o vanie typu S-max lub Touran bo niby jako auto rodzinne takie wynalazki najlepiej się sprawdzają ale oboje stwierdziliśmy, że dla dwóch wyjazdów rocznie gdzie trzeba zabrać trochę więcej gratów nie warto potem na 8 lat skazywać się na jazdę mdłym vanem co zapewnia frajdę jak wizyta u dentysty. Może źle może dobrze ale samochód wolimy kupować sercem a nie rozumem.

     

    Ciekawi mnie pewien wątek...ponoć na tzw. Subariadzie ludzie byli Foresterami obecnej genercacji w Gruzji...ktoś z was wie jak zniosły to Forki? Czy bezawaryjnie? Pytam bo do Gruzji jeżdżę conajmniej raz w roku i jestem ciekaw czy Forek zniósłby ich te drogi.

  9. Witam,

    Dorzuce kilka faktów .

    Kupiony we wrześniu 2015 ,aktualnie 11 k. przebiegu.

    Pierwszy przegląd do 3000 km 608,50 pln .

    Spalanie 10,6 - 75% miasto (stołeczne) , reszta trasa .

    Poprzednie tsi 1.2 od vw w takim samym typie jazdy paliło te 0,6 mniej ,dlatego nie narzekam.

     

    Z usterek walnięta przetwornica xenona ,aktualnie czekam na część.

    Mirrorlink nie robi z niczym co ma androida wyżej niz wersja 4,3- chyba .za to starlink z ipadem robi - nie wiele ale zawsze coś

    Szyberdach łomocze niemiłosiernie na nierównościach jak jest całkowicie otwarty , daszek od komputera skrzypi, coś w lewych drzwiach na wysokościu ucha kierowcy - skrzypi,tylna klapa krzywo zamontowana Czeka to do czerwca na przegląd po 15 k. do reklamacji

     

    Nie marudzę i nie zmienił bym tego skrzypienia na inne.

    I nie jest to 1 kwietniowy żarcik.

     

    Pozdrawiam

    Wszyscy macie taką lipę z tym szyberdachem?

  10. u mnie mirrolink nie działa. ostatni przeglad robiłem w styczniu '16, jeśli była już dostępna aktualizacja to serwis jej nie wgrał.

    za przegląd po 15 tys zażyczył sobie coś ok 2 tys, tyle ile wynosi stawka maksymalna przewidziana w cenniku dla XT. Przy czym ten przegląd sprowadza się mniej więcej do wymiany oleju i filtrów. chyba, że doliczono mycie samochodu, ale tylko z zewnątrz.

     

    Może to kwestia Twojego telefonu? A zgłaszałeś to w serwisie?

  11. Robi się głośno od szumu powietrza, ale mnie na przykład to nie przeszkadza, nie mam w stosunku do Forestera pod tym względem jakichś specjalnych oczekiwań. Podobno w wersji MY2014 jest ciszej - czy to prawda trudno powiedzieć.

    Powiem szczerze, że jeśli o mnie chodzi to mogłoby zostać jak jest, lepsze wygłuszenie to dodatkowe kilogramy, ale każdy ma inne wymagania i co innego go irytuje. Jak tylko można (pogoda pozwala) jeżdżę z otwartym oknem dachowym, więc praktycznie z dodatkowego wyciszenia mało skorzystam.

    Co do przyspieszenia, prędkości i ogólnie dynamiki to wygląda to tak, że jest na poziomie knkurencji z segmentu kompaktowych SUVów o podobnej mocy. Z testów dostępnych w prasie motoryzacyjnej wynika, że przyspieszenie jest faktycznie lepsze niż podaje producent i wynosi poniżej 10.0s (0-100km/h), co jest OK pozwala autem jeżdzić bez kompleksów.

     

    Myślę, że taki szum przeszkadzać mi nie będzie bo do niedawna jeździłem chevroletem captivą 2013 i wątpie, że jakikolwiek suv od tego złomu będzie głośniejszy a 10s do setki też mi wystarczy. Po przygodach z wynalazkiem od GM-u szukam przedewszystkim niezawodności. Jedyne obawy jakie mam względem Subaru to ew. koszty serwisu.

    Wiecie może gdzie można znaleźć warunki gwarancji Subaru? Interesują mnie tzw. "Wyłączenia" odpowiedzialności gwaranta.

     

    Obecnie jeżdże Mondeo 2.0 pb 147 KM więc jak nie jest gorzej z dynamiką to mi wystarczy.

     

     

    Nie jest lepiej (odnoszę się do porównania z Focusem kombi 2.0 PB, od którego Forek był wolniejszy). Jednak napęd swoje "zjada"...

    Gorzej przyspiesza od Focusa 2.0 pb? Na jeździe próbnej wydawało mi się, że jest lepiej jak w Mondeo.

  12. pamyr jezeli nie oczekujesz od samochodu zeby byl "rakieta" to warto sie nad takim forkiem zastanowic. Kompletnie bezawaryjny i bezproblemowy samochod. Zanim kupisz popros dealera o dluzsza jazde testowa tak zeby mogl sie rozpedzic do tych 140km/h. Wtedy i bedziesz mogl zobaczyc jaka jest dynamika auta i komfort podrozowania przy tych predkosciach skoro z autem planujesz spedzic 8 lat.

    Taki mam zamiar. Obecnie jeżdże Mondeo 2.0 pb 147 KM więc jak nie jest gorzej z dynamiką to mi wystarczy. A powyżej 140 Km/h jest jakiś problem z komfortem jazdy?

  13. Dzięki za odpowiedzi, rozwiewa to moje wątpliwości. A czy w waszych Foresterach to radio ma ten mirror link i działa to? Przedłużaliście może gwarancję?

     

    Ja bym wziął na Twoim miejscu wersję poliftową, bo powiem że w obecnym jeśli chodzi o reflektory (ksenony, reflektory odbłyśnikowe) to szłu nie ma.

     

    Niestety ale nowy finansowo minimalnie jest poza moim zasięgiem. Miałem już kupić Kugę ale dostałem dobrą cenę na Forestera 2015 demo ale z małym przebiegiem (200km) i tylko dlatego mogę sobie na niego pozwolić.

  14. po 60 kkm prawie 5 tysi poza serwisem silnika doszly skrzynia hamulce swiece serwis klimy itd

    No właśnie z czego wynika cena przeglądu po 60kkm? Na stronie podają max cene 3250....co oni na tym przeglądzie Ci wymieniali?

    A takie pytanko....podróżujecie z dzieciakami? Pytam bo mam dwójkę jeżdżącą jeszcze w fotelikach i zastanawiam się jak się pomieścimy.

  15. Cześć 

    zdecydowałem się kupić takiego Forestera z rocznika 2015. Auto jest od dealera i ma niewielki przebieg 200 km. 

    W związku z powyższym w trybie pilnym;) (mogę jeszcze zrezygnować) mam do was użytkowników kilka pytań i będę wdzięczny za odpowiedzi:

    1. Czy do tego silnika da się założyć instalację lpg? Oczywiście do końca gwarancji (3 lata + 2 dodatkowe) nie mam zamiaru tego robić ale w związku z tym, że samochód docelowo ma zostać u mnie na długo, conajmniej 8 lat to po gwarancji chciałbym założyć.

    2. Czy ktoś z was miał jakieś większe problemy z tym samochodem? Jakieś poważne usterki?

    3. Czy w tym roczniku i wersji exclusive system audio ma ten mirror link i starlink?

    4. Czy macie jakieś problemy z oknem dachowym typu trzeszczenie?

    5. Ile orientacyjnie wychodzą was coroczne przeglądy? Wymieniał już ktoś z was w trakcie przeglądu tarcze/klocki/świece i mógłby podać koszty?

    6. Czy spalanie rzeczywiste mieści się w granicach 8-12l?

    7. No i ostatnie banalne...czy kupilibyście go drugi raz?

    Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi. 

  16. Dzięki za odpowiedź. Też mnie to upg zdziwiło przy tak małym przebiegu i zastanawiam się jaki wpływ będzie to miało na dalszą trwałość tego silnika i dlatego biję się z myślami czy go brać. Niestety na rynku bardzo ciężko dostać krajowego outbacka w benzynie 2.5 po 2010r, sam szukam już ponad pół roku i ten jest jedyny jaki znalazłem - reszta to szpachlowany bądź topiony złom z usa.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...