Skocz do zawartości

markiz

Nowy
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez markiz

  1. Podciśnienie w zbiorniku paliwa jest zjawiskiem normalnym, powoduje to EVAP, który jest odpowiedzialny za usuwanie oparów paliwa z baku.

    W normalnej sytuacji opary paliwa NIE MOGĄ wydostać się do atmosfery. Proponuję najpierw zapoznać się z zasadą działania EVAP, jego faz pracy, np. też, dlaczego stosuje się w w systemie filtr węglowy...

    Dla wiekszego zamieszania powiem, że w wielu autach, wartość podciśnienia w zbiorniku jest stale monitorowana, a jego wzrost ponad pewną granicę jest sygnalizowany np. przez P0440.

  2. W dniu 15.03.2018 o 22:16, Arq napisał:

    Oczywiście, i za nie homologowane opony i każdy inny agro tuning. Skonsultowałeś to z jakimś prokuratorem?

    Z prokuratorem nie konsultowałem, bo nie miałem nigdy takiej potrzeby, ale w sytuacji kiedy dochodzi do wypadku śmiertelnego - ktoś musi odpowiedzieć..

    Przypadek z przed kilku lat: rezystory w napinaczach pasów w mercedesie vito i osoba która "przerobiła" wystrzelone już wcześniej napinacze, z zarzutami..

    Przypadek kolejny: "modyfikacja" pompy ABS w Iveco, po wypadku dostało się warsztatowi jak i diagnoście, który podbił na to badanie.

  3.  

     

    Będzie regulacja ustawienia szyby w drzwiach ( pochylenie itp)-po zdjęciu tapicerki.

     

    Regulacja szyby, jak i trójkąta jest możliwa we wszystkich płaszczyznach. Prawidłowe ustawienie szyby i "zgranie" jej z trójkątem skutecznie eliminuje wszystkie szumy bez stosowania patentów typu: sznurki, gumki itp...

  4. Mam nowe obserwacje dotyczce zachowania ogrzewania - długie trasy, -10 do -15 stopni C na zewnątrz. Regulacja wydaje się mieć dwa poziomy - "za zimno" i "za gorąco", przy czym granica przebiega pomiędzy ustawieniami 29 i 30 (czyli max) stopni na regulatorze :).

     

    Przeprowadź auto diagnostykę układu w słoneczny dzień.

  5. Usterka została zlokalizowana, poroblem tkwił w czujniku natężenia światła słonecznego, początkowo myślałem, że uszkodzony jest sam czujnik, ale winny okazał się brak styku w jego wtyczce. Po przeczyszczeniu styków wszystko wróciło do normy. Czujnik znajduje się na desce rozdzielczej obok prawego słupka.

  6. Mam Fofestera 2.5 xt z końca 2004 r. - rok modelowy 2005, "full opcja", z automatyczną klimą itp. Ogrzewanie działa w systemie zero-jedynkowym, niezależnie od ustawienia zadanej temperatury. Przy ustawieniu na 30 stopni grzeje jak parowóz, przy 29 leci już raczej chłodne powietrze, wszystko poniżej - zimne. Zeby było ciekawiej to zdarza się przy dłuższych trasach, że nagle coś "odpali" i granica grzeje (a właściwie gotuje) / chłodzi - przesuwa się na ustawienie 21 - 20 stopni regulacji temperatury zadanej. W czym może byc problem ?

     

    Witam, mam ten sam problem z tym, że u mnie grzeje na max w całym zakresie, przy ustawieniu powyżej 18' (minimalnym). Dzieje się tak czasami, raczej przy zimnym aucie, po rozgrzaniu i kolejnym uruchomieniu, wszystko wraca do normy. Ustaliłem, że niewłaściwy sygnał położenia klapy mieszlnika wychodzi z modułu klimatronika i właśnie tam trzeba szukać przyczyny. Będę się za to zabierał wkrótce, przy okazji wymiany radia i postaram się zamieścić rozwiązanie.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...