Jump to content

markiz

Nowy
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

About markiz

 • Rank
  ..:: Świeżynka ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Krosno
 • Auto
  WRX

Recent Profile Visitors

225 profile views
 1. Podciśnienie w zbiorniku paliwa jest zjawiskiem normalnym, powoduje to EVAP, który jest odpowiedzialny za usuwanie oparów paliwa z baku. W normalnej sytuacji opary paliwa NIE MOGĄ wydostać się do atmosfery. Proponuję najpierw zapoznać się z zasadą działania EVAP, jego faz pracy, np. też, dlaczego stosuje się w w systemie filtr węglowy... Dla wiekszego zamieszania powiem, że w wielu autach, wartość podciśnienia w zbiorniku jest stale monitorowana, a jego wzrost ponad pewną granicę jest sygnalizowany np. przez P0440.
 2. Wg mnie to zbieg okoliczności, lub to, że silnik dostał po dupie na strojeniu lpg i wyszedł problem, który istniał już od jakiegoś czasu.
 3. Ta mała wtyczka jest do kontrolki sprawności kierunkowskazów w przyczepie (wymogi niemieckich przepisów)
 4. Z prokuratorem nie konsultowałem, bo nie miałem nigdy takiej potrzeby, ale w sytuacji kiedy dochodzi do wypadku śmiertelnego - ktoś musi odpowiedzieć.. Przypadek z przed kilku lat: rezystory w napinaczach pasów w mercedesie vito i osoba która "przerobiła" wystrzelone już wcześniej napinacze, z zarzutami.. Przypadek kolejny: "modyfikacja" pompy ABS w Iveco, po wypadku dostało się warsztatowi jak i diagnoście, który podbił na to badanie.
 5. W nieszczęśliwej sytuacji na drodze, za takie manewry w systemie bezpieczeństwa SRS, niestety jest prokurator. Proponuję dwa razy przemyśleć takie zabiegi.
 6. Prawdopodobnie chodzi o wyprowadzenie przewodu w odpowiednią stronę..
 7. http://allegro.pl/zestaw-do-naprawy-gwintow-m10x1-25-helicoil-10-spr-i6932949544.html
 8. Sonda może nie działać prawidłowo, mimo to błąd nie zostanie zarejestrowany Druga sonda jest tylko sondą diagnostyczną katalizatora, bez wpływu na prace silnika
 9. Regulacja szyby, jak i trójkąta jest możliwa we wszystkich płaszczyznach. Prawidłowe ustawienie szyby i "zgranie" jej z trójkątem skutecznie eliminuje wszystkie szumy bez stosowania patentów typu: sznurki, gumki itp...
 10. markiz

  forester vs kuna

  Ja niestety padłem ofiarą kuny w lecie. Skutki to dwa przegryzione węże od układu chłodzenia, płyn wyrzucony na turbo, para wydobywająca się z wlotu
 11. Niebieska wtyczka przy sterowniku, pin 26 - sygnał, pin 29 ekran.
 12. Przeprowadź auto diagnostykę układu w słoneczny dzień.
 13. Usterka została zlokalizowana, poroblem tkwił w czujniku natężenia światła słonecznego, początkowo myślałem, że uszkodzony jest sam czujnik, ale winny okazał się brak styku w jego wtyczce. Po przeczyszczeniu styków wszystko wróciło do normy. Czujnik znajduje się na desce rozdzielczej obok prawego słupka.
 14. Witam, mam ten sam problem z tym, że u mnie grzeje na max w całym zakresie, przy ustawieniu powyżej 18' (minimalnym). Dzieje się tak czasami, raczej przy zimnym aucie, po rozgrzaniu i kolejnym uruchomieniu, wszystko wraca do normy. Ustaliłem, że niewłaściwy sygnał położenia klapy mieszlnika wychodzi z modułu klimatronika i właśnie tam trzeba szukać przyczyny. Będę się za to zabierał wkrótce, przy okazji wymiany radia i postaram się zamieścić rozwiązanie.
×
×
 • Create New...