Skocz do zawartości

Różnica wysokości bieżnika


Gość IRAZU

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka różnica w wysokości bieżnika jest bezpieczna dla skrzyni biegów i wiskozy? Czy jest jakaś tabela na niwelowanie tej różnicy ciśnieniem w oponach. Uszkodziłem oponę i nie mogę kupić tak samo używanej ok 5 000km. Chodzi mi o działanie dorażne przed sezonową wymianą opon . Wiem że każde 1,5mm różnicy bieżnika to 1 cm na obwodzie koła. Ile należy dopompować aby zachować wisko latem i trakcję zimą . Temat opon był poruszany ale w innym kontekście .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Nie pamiętam szczegółów, lecz różnica w wysokości bieżnika na poziomie 1,5mm nie będzie miała praktycznie żadnego wpływu.

Nie można jednak pod żadnym pozorem próbować "dopasawać" wysokości poprzez zminę ciśnienia w oponach ! Różnica w ciśnieniu opon tej samej osi prowadzi do niestabilnego zachowania samochodu, szczególnie przy pokonywaniu zakrętów oraz hamowaniu (to ostatnie szczególnie istotne przy powstaniu różnicy pomiędzy kołami przednimi, głównie odpowiedzialnymi za przenoszenie siły hamowania).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedż - szybką ! Nowa opona jest jednak lepsza o 2,5 mm. W marcu mam dłuższy wyjazd . Miałem też obawy o działanie ABS i VDC . Po 100 km sprawdzę temp. wisko - tak na wszelki wyodpowiedzialnymi za przenoszenie siły hamowania).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...