Skocz do zawartości

Skrzynia/Wisko i inne problemy


Baksik

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec mam problem z wisko i to jest potwierdzone już dość dawno, ale przy hamowaniu silnikiem słychać dziwne dziwieki ze skrzyni i to juz nie wiadomo na pewno czy to ugotowane wisko coś brzęczy czy coś w skrzyni. I tu teraz moje pytanie : ponieważ ciągle sie uczę tego samochodu to zastanawiam sie nad zakupem całej skrzyni - tak na wszelki wypadek jakby sie okazało ze jednak poza wisko coś w skrzyni sie sypie. Miałbym skrzynie druga na części czy ogólnie do wymiany. Z tego co sie orientowałem to wymiana samego wisko nie wiąże sie z wyciąganiem skrzyni i nie powinna kosztować dużo, wiec mógłbym najpierw przełożyć wisko z używki i zobaczyć czy dziwne dźwięki ustąpią, a jak nie to dopiero wtedy wydrapywać cala skrzynie. No i pojawia sie kolejne pytanie : wisko jest na tyle integralnym elementem skrzyni ze kupując używkę kupie razem z wisko no i jak sprawdzić na skrzyni poza samochodem czy wisko jest dobre ( jakieś możliwości sprawdzenia tego wizualnie itp ? ).

 

Samochód : SI WRX 2005r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wymontowanej skrzyni ciezko bedzie sprawdzic wiskoze

 

generalnie, zeby wymienic wisko w skrzyni na aucie wystarczy rozpiac wal i opuscic skrzynie kilkanascie cm - nie jest to zbyt wygodne, ale rzeczywiscie nie trzeba skrzynki zdejmowac

 

jezeli wisko sie ugotowalo to raczej nie bedziesz tego slyszal tylko nie bedzie dzialac - chyba ze sie rozpadlo a wtedy lepiej to zrobic szybko bo jak element wisko sie dostanie do przodu to wtedy narobi troche szkod

 

co do halasow to raczej ktorys z przednich elementow skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hmm, tez mam problem ze skrzynia w GL'u... przy manewrach parkingowych, po wcisnieciu sprzegla czuc szarpniecie i slychac stuk w okolicach skrzyni. Przy hamowaniu silnikiem na wyzszych biegach slychac cos podobnego... stuk a pozniej szum. Sprzeglo w miare nowe, zalozony kpl. z oryginalu - tarcza docisk i lozysko. Wisko dziala - sprawdzalem na sniegu i w blocie :twisted: Jakies pomysly ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...