Skocz do zawartości

EL-Marcin

Użytkownik
  • Postów

    173
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez EL-Marcin

  1. Jeśli masz auto z USA, to duża skala na prędkościomierzu to mile, mała wewnątrz to km/h. Więc nad prędkością jazdy da się zapanować.

    Jeśli chcesz mieć licznik TYLKO w km/h to pozostaje wymiana licznika.

    Natomiast jesli chodzi o przeliczanie spalania, to najpierw zmierz realne wskazanie, zależne od opon. Ja jeżdżę na nieco większych oponach (215/65R16) i przeliczam 1 m = 1.635 km.

  2. Pozdrawiam kierowcę pięknego granatowego S-Turbo na tablicach "WCI", spotkanego dziś w Łodzi na Alejach Unii i Włókniarzy. Cudoooownie brzmi!, aż wyłączyłem radio.....

    No i start spod światłeł pokazał, że co 4 uturbione cylindry w Foresterze, to nie 5 wolnossących w Audi Coupe Quattro. Pogadamy zimą na śniegu :) 

  3. Gdzie dokładnie są te gumki, gdzie tego szukać?

    Może jakieś zdjęcie da się zobaczyć?

     

    ...z ostatniej chwili:

    Byłem przy machinie i odkręciłem dwie duże śruby, trzymające skobel zamka do karoserii. Po lekkim (no, może nie całkiem lekkim) opukaniu, jest możliwość delikatnego dosunięcia skobla do środka (w stronę wnętrza auta), co oczywiście dociąga drzwi do karoserii

  4. A czy nie ma możliwości regulacji docisku drzwi z szybą do karoserii? Np czy można w jakiś sposób tę regulację wykonać za pomocą przesunięcia zamka drzwiowego lub "skobla" przykręconego do karoserii, do którego zamyka się zamek? Bo jak np walczyć ze świstem w drzwiach tylnych?

  5. W sumie.... :)

    Ten kabel USB / OBD, który działa z FreeSSM zadziała także z tym nowym programem?

     

    Przy okazji inne pytanie o FreeSSM: program nie łączy mi się z zakładką "transmision" - nie mogę sie dobrać do skrzyni. Masz jakiś pomysł, co to może być? - zwalona elektronika skrzyni, problem z wersją US?

  6. Pochwalony!

    Używam programu FreeSSM (wersja 1.2.5) i stosuję go głównie to kasowania "Check engine" z powodu za małej wydajności katalizatora.

    Chciałem zapytać czy jest możliwość zapisu jakiegoś pliku, w którym widoczne byłyby zmiany wybranych parametrów (temp. chłodziwa, napięcie aku, wyprzedzenie zapłonu, napięcie sond lambda itp) zarejestrowane podczas jakiejś jazdy próbnej. Wpadłem na prymitywny (acz skuteczny) sposób, by nagrać sobie filmik aparatem cyfrowym, ale to rozwiązanie mało wygodne i mało elegancje.

    Można wygenerować w jakiś sposób wykresy/tabele pokazujące zmienność wybranych wielkości w czasie (...jazdy)?

  7. U mnie dynamiczna zmiana oleju w skrzyni (ATF Fluid Subaru, poszkowany od Carfita) nie dała oczekiwanej poprawy.

    Natomiast sporą poprawę dało ocieplenie dolnej powierzchni miski olejowej w skrzyni. Dzieki temu skrzynia szybciej mi się nagrzewa, i wcześniej zaczyna pracwać poprawnie. Wolniej też stygnie, więc jeśli auto było w pełni rozgrzane a potem stoi 1 godzinę, po ponownym rozruchu prawie od razu jest dobrze.

    Jeśli poszperać na youtube, to jest tam film na którym gość pokazuje jak wyjąć ten aluminiowy sterownik hydrauliczny. Mówi też, że między sterownikiem a korpusem skrzyni jest jeden, dość ważny o-ring, który może decydować o ciśnieniu sterującym.

    Zamierzam samodzielnie zdjąć miskę, odkręcić ten sterownik hydrauliczny. Chcę zobaczyć w jakim stanie są tłoczki i inne elementy wykonawcze, oraz ten feralny o-ring.

  8. Ciąg dalszy moich przygód:

    Przejechałem sie S-Turbo kolegi i u niego rzeczywiście zmienia biegi nieco ładniej. Natomiast porównanie poziomu oleju ATF nie do końca się udało, bo u niego....jest prawie sucho w skrzyni :)

    Udało mi się sprawdzić, że miałem za dużo oleju, spuściłem około 0,7l

    W międzyczasie zakupiłem dwie Carfitowe puszki ATF sygnowane przez Fuji Hevy Industries i mam wstępnie nagraną dynamiczną wymianę ATFu.

     

    Takie pytanie: czy przed zalaniem skrzyni nowym ATFem, jest sens zdjąć miskę olejową i skontrolować (przez fachowca, rzecz jasna) stan hydrauliki sterującej? Nie chcę sytuacji, że skrzynia zalana nowym ATFem, a poprawy nie ma bo jakiś zaworek jest zasyfiony albo "strzela focha". Co

    Co myślicie?

  9. pp

     

    pomiar robi sie na pracujacym silniku z lewarkiem w pozycji P

    Mam prośbę - czy mógłbyś mi zrobić zdjęcie bagnetu z pokazaną poprawną pozycją oleju, ale gdy pomiar robisz NA ZMINO, PRZED URUCHOMIENIEM SILNIKA. W ten sposób będę miał punkt odniesienia. Z góry dziękuję

     

    po chwili...

     

    Byłem w machinie i na rączce bagnetu mam napisane ATF Dexron II. Czy powinienem wlać taki staroć?

    Zrobiłem też zdjęcie ile mam oleju na bagnecie, gdy auto stoi (oczywiście idelanie poziomo) bez odpalania przez 2 dni. Kluczyk pokazuje poziom oleju:

    http://www.iv.pl/images/93912694846301824348.jpg

     

    A skrzynię mam zalaną czymś takim, jest OK, czy nie bardzo i może być przyczyną ww problemów:

    http://www.iv.pl/images/42481154047766603077.jpg

  10. Heloł!

    Mam pytanie do posiadaczy 4ro biegowego automatu 4EAT w Forkach, Legacach i innych Outbackach. Gdy ruszam "na zimno", skrzynia bardzo niechętnie wrzuca wyższy bieg. O ile z "1" na "2" zmienia bardzo ładnie, to bardzo niechętnie przerzuca "2" na "3" - gdy silnik jest zimny, muszę go wykręcić do około 3000 obr/min, by "2" zmienił na "3". Nawet jeśli zdejmę na chwilę nogę z gazu - zamiast wrzuciś "3", auto po prostu zwalnia na "2"

    Po rozgrzaniu się silnika (i skrzyni) zmienia biegi całkiem ładnie.....

    Czy może to mieć związek z zabrudzonym wewnętrznym filtrem umieszczonym w misce olejowej skrzyni, czy ten typ tak ma....

  11. Przy okazji zauważyłem, że "samoregulator" rozsunięcia szczęk wcale nie jest "samo" - jeśli szczęki ustawi się zbyt blisko siebie (regulator za krótki) hamulec ręczny chwyta późno i cylinderek niepotrzebnie pracuje w dużym zakresie. Gdy regulator rozsuniemy za mocno - szczęki mogą trzeć o bęben i hamulec może hamować bez dotykania pedału lub "ręcznika". Wczoraj po jeździe stwierdziłem, że jeden z tylnych bębnów jest znacznie bardziej gorący niż drugi. Dziś "popuszczę" nieco regulatora...

×
×
  • Dodaj nową pozycję...