Skocz do zawartości

usa

Użytkownik
  • Postów

    55
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez usa

  1. Takiego pytania jeszcze nie znalazłem, więc może ktoś pomoże. Auto wrx 2009 seria 265. Czy zmieniając catback na przelotowy (tylko dla dźwięku i pozbycia się widoku podrdzewiałych rurek i puszek spod zderzaka) można dla świętego spokoju w ASO sprawdzić parametry i gdyby było coś nie halo, to ewentualnie zmienić coś w mapie?

    Pytam tylko o ASO (na razie :) ).

  2. Tak jest panie generale! Już lecę odkręcać koło i do kanału pstrykać fotki ;) .

     

    Sorry, ale nie mam zdjęć. Trzeba kupić tarcze do STI z bębnem do wrx (na 170 mm, a nie 190 mm), czyli jeśli dobrze odnalazłem numer, to np. takie:

    DBA42657SL (lewa)
    DBA42657SR (prawa)

     

    Piszę o montażu do wrx gh. Nie wiem jak z wcześniejszymi rocznikami.

  3. Ja z moich doświadczeń z hamulcami w jeździe po zwykłych drogach to mogę nudno i antymodowo dodać, że trudno mi ewidentnie dostrzec różnicę i nie byłby to już chyba mój priorytet do modów. Najbardziej poczułem jak założyłem w wrx z tyłu czarne sti zamiast ori 1 tłoczka (mniej nurkuje). Jak nie zwolnię tam gdzie chciałem, to prawie zawsze jest moja wina czyli prędkość albo źle kręcona kierownica. ABS szybko łapie. Na drodze, seryjne hamowanie albo lewą nogą  też jest dosyć rzadko, gór nie mam pod nosem na co dzień, to się fadingiem był nie przejmował. A te większe tarcze i tak lecą szybko))).

     

    Jak piszesz, że subarak to Twój nowy nabytek, to zrobiłbym z parę tys. km na mokrym i suchym na spokojnie, żeby wiedzieć co Ci przeszkadza. U mnie jazda szkoleniowa 1 na 1 zmieniła moje zdanie o niezbędnych dodatkowych wymogach sprzętowych! Ale i tak parę zrobiłem :) .

  4. Też się zastanawiałem/-nawiam nad zegarkami. Chętnie bym usłyszał od tych co już je mają odpowiedź na pytanie czy w aucie jeżdżonym praktycznie tylko po drogach i bez modów silnika lub wydechu kiedykolwiek się przydały. Czyli np.

     

    1. EGT - przy jakiej prędkości czy długości szybszej jazdy trzeba było zdjąć nogę z gazu;

    2. Boost - jak wyżej;

    3. Temp. oleju - jak duża jest różnica w stosunku do seryjnego wskaźnika temp. wody i czy nie wystarczy tylko lekko zwiększyć margines bezpieczeństwa czekając trochę dłużej przed wdepnięciem gazu niż pokazuje temp. wody. Dodatkowo dochodzi problem z montowaniem czujnika w bloku, więc pomiar i tak zostaje orientacyjny.

     

    Podkreślam, że chodzi o auta seryjne i jazdę nie-KSJ-tową itp.

     

    Dzięki za wskazówki.

  5. U mnie gładkie ATE z przodu z DS 2500 nie dały rady, ale moim zdaniem przy problemach po 2-3 tys. km to nie jest problem tego czy innego producenta, bo seryjny sprzęt też niektórym wytrzymuje. Zakładając brak winy po stronie kierownika, musi być coś sp...one, jeśli problem powraca w różnej konfiguracji sprzętu.

  6. Niestety konkretnego eksperta nie mogę polecić, a szkoda...

     

    Nie zrozumiałem do końca tych zmian ostatnich: wymieniłeś 2 zwrotnice i 2 piasty? Piasta w GH nie jest zintegrowana ze zwrotnicą. Nakrętki to się z kluczem dynamometrycznym kręci, a nie na śmierć))).

     

    Jeśli te DBA są jeszcze w miarę OK, a kierownica ciągle bije, to spróbowałbym zdjąć trochę nogę z gazu i włożyć tanie, miękkie klocki - na próbę.

  7. Jarek,

    na ATS DTM 7,5x17 miałem i 225 i 215/45/17. Te drugie też dawały radę, ale łatwiej było przy pachołkach/krawężniku zahaczyć felgą niż samą oponą, więc 205 to już sobie nie wyobrażam. Ramiona tej felgi dosyć mocno wystają i po treningu były kolorowe od farby z pachołków. 215 estetycznie też były za cienkie do tej felgi jak na mój gust.

     

    Nie wiem o ile rośnie % zamulenia przy dołożeniu 1 cm szerokości, ale tak na czuja to chyba niezbyt wiele jeśli nie walczysz o pół sekundy...

    • Lajk 1
  8. Ja mam ok. 2,5 cm w dół na Tein S. Advanced i sobie chwalę. Z mądrości internetowych wyszło mi, że średnio Eibach ma więcej pozytywnych opinii, ale sam nie mam porównania.

     

    Jak mogę coś doradzić, to jeśli nie masz możliwości przejechania się parę km po różnej nawierzchni jakimś autem z wybraną sprężyną tej czy innej firmy, to zainwestuj w elektroniczny kontroler pracy amortyzatora, bo u mnie różnica pomiędzy miękko a twardo w różnych ustawieniach jest bardzo duża, a w codziennym użytkowaniu nie bardzo wyobrażam sobie kręcenia śrubokrętem w zależności od drogi.

  9. Po tej liście napraw, to już chyba loteria zostaje, np.:

     

    1. Tak jak pisze Szczur, wymień nakrętki piasty/łożyska/półosi na nowe.

    2. Sprawdź hamulce tył (pewnie już to zrobiłeś).

    3. Wymień zwrotnicę (1 lub 2).

     

    W inne tarcze i zaciski bym nie inwestował, bo 2k km to każda tarcza powinna wytrzymać (zakładając jakieś docieranie, jazdę bez hamowania z 200 do zera parę razy, bez lania zimnej wody na gorące tarcze, bez długiego hamowania lewą nogą, bardzo czysty montaż piasty, itp.).

     

    W moim serwisie mówią, że w STI średnio wymieniają klientom tarcze co 15-25 tys. km.

     

    Daj znać co wymyśliłeś.

  10. Wg mnie zwrotnicy i wahacza nie pomierzysz (ale ja nie mechanik, może ktoś zaprzeczy). Tak jak piszesz, u mnie było na zasadzie ryzyk/fizyk, po którejś z kolei wymianie piast, tarcz, zacisków, klocków...

     

    Kierownica drżała tylko przy hamowaniu: zaczynała od ok. 150 km/h, potem schodziło szybko nawet do 60-70 km/h.

     

    Pedał hamulca nigdy nie drżał. Kolorowe paski-znaczniki na tarczach DBA były prawie nieruszone, czyli tarcze nie były przegrzane.

  11. Tak, tarcze wyginały się 2, a zwrotnica tylko z 1 strony wymieniona, gdzie kiedyś w dziurę wjechałem i wahacz podbiłem (bardzo lekko, ale widać miało wpływ). U mnie często kierownica drżała, a na pomiarach tarczy i piasty wychodziło czasem, że niemal w normie jest bicie. Szlag mnie trafiał...

  12. Współczuję, bo sam miałem podobnie w GH: pływające, zwykłe, tańsze i droższe klocki, itd.

     

    Problemem okazała się zwrotnica i/lub lekko podbity wahacz, które w końcu wymieniłem, mimo, że wszyscy mówili, że nie ma sensu, bo przecież geometria wychodzi idealnie.

     

    A zestaw zacisków i przetoczonych tarcz, które sprzedałem koledze na innym aucie działał super.

     

    A co to jest tarcza DBA T6? Ma się to jakoś np. do serii 4000, bo nie mogę znaleźć na http://www.dba.com.au ?

  13. ET jest podane (odlane) od wewnątrz na kołnierzu przy szprychach. W używanych trzeba trochę poczyścić, bo brud i nalot faktycznie utrudniają odczyt.

     

    Ja mam w lanosie te felgi z ET 45 i jest bezpiecznie. Pewnie z ET 38 też da radę jeśli chodzi o obcieranie, ale będzie jeszcze bardziej rzucać śniegiem i piaskiem na progi i drzwi, więc bez szerokich chlapaczy nie polecam jeśli masz wybór. Co do wyglądu to kwestia gustu.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...