Skocz do zawartości

Music in your car set stereo (heh)


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie zastanawiam, patrzac na oferte Alpine (http://www.alpine.com.pl), co moznaby sobie zamontowac za w miare rozsadna cene (max 2000 PLN) zeby miec DOBRY dzwiek w samochodzie. Nie FANTASTYCZNY, ani REWELACYJNY, po prostu DORBY. :wink: dobrze by bylo jakby tez odtwarzalo MP3 i CD-RW. W gre wchodzi wsio: radioodtwarzacz, glosniki, moze wzmacniacz, byle by sie zmiescilo w tym przedziale cenowym :) albo lepiej - jakby bylo duuuzo tansze niz gorna granica :lol:

 

Ktos sie zna na tym?

 

TJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bosz.......sie rozsypałem jak przeczytalem deko tych waszych postow na temat sprzetu car-audio buahahahah ktos pisze ze ma glosniki z przodu 2x150 wat?? buahaha aja sie pytam gdzie przeczytał ze ona maja 150 wat ?? eee?? bo np jezeli to głosniki pioniera :lol: np to zmarwie coponiektorych ale to 150 wat to jest model a ni emoc.... buahahah a jezeli chodzi o to co Than napisałes w swojej ostatniej wypowiedzi to ja powiem tak...... mam u siebie w Legacym z przodu 2 jakies tam okragłe i z tyłu 2 elipsy mam stare radio Pioniera nie mam wzmacniacza wydałem na to wszytsko 900 zł i zasowa niesamowicie.....

 

ps nie kupuj nic alpiny ani tego typu firm....kup sobie JBL'a Infinity lub Cervin Vega nie bedziesz załował........... pozdroofki :D

 

Suparu Legacy 2.0T LPG :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Than: no to ja Tobie pisze zebys sie nie sugerował tym co niektorzy "znawcy " mowia zeby alpine i jakies pioneery kupowac i pisze co jest warte wydania pieniedzy...Radia pioneer podobno robi niezle tak słyszalem i wiem z własnego doswiadczenia bo ja mam takie kilku letnie radyjko pioneera a kolega ma nowiutkie Sony MP3 i moje gra sporo lepiej az sam kolega od sonego sie zdołował ze wydał tyle kasiory i mu tak nedznie gra a i głosniki tez ma lepsze co ciekawsze tej firmy co moje tylko lepsze modele i samochod mniejszy bo to Honda crx a wiadomo ze im mniejsze auto tym lepiej :> no nic pozdrawiam

 

Subaru Legacy 2.0T LPG :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tj- i nie byles daleki prawdy, zawsze interesowala mnie muzyka ekstremalna (extreme noise terror) glownie z powodu jej skrajnie rozweselajacych wlasciwosci, a dodatkowo przynajmniej w teorii nie jest ona tak oglupiajaca jak srodki farmakologiczne :wink:

 

Jezeli kogos to ciekawi to jednym z zabawniejszych jest w episode 60 track 10 - Sammath- Satan infinity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia pioneer podobno robi niezle tak słyszalem i wiem z własnego doswiadczenia bo ja mam takie kilku letnie radyjko pioneera

 

tez mam Pioneera - ale powiem szczerze, ze troche jestem zawiedziony

 

w samochodzie w 98% slucham radia - i niestety RDS (a w zasadzie AF) dziala tu beznadziejnie - standardem jest gubienie stacji w trasie (trzeba recznie przeszukiwac zakres) i kurczowe "trzymanie sie" jakiegos slabego nadajnika (czasami pomaga wcisniecie przycisku na ktorym stacja byla zaprogramowana - czyli generalnie wyszukuje inny nadajnik ale trzeba mu recznie pomoc)

 

z CD jest ok - ale tak jak pisalem slucham sporadycznie ;-)

 

pozdrawiam,

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakas mozliwosc sciagniecia/podsluchania fragmentów tych niebieskich ludzików bo mnie zantrygowaliście ?

 

A wracając do tematu. Naprawdę słuchanie głośne swojej ulubionej muzyki w aucie to nie jest najlepszy pomysł, bo jest naukowo udowodnione jak to działa na psychikę, człowiek jest podekscytowany i zaczyna myśleć, że prawa fizyki ulegają zagięcu. :wink: Ja już dwa razy zobaczyłem panią z kosą pod wpływem muzyki ( ostatnio przez SafriDuo )

A jak już wyprzedza cie tył twego własnego samochodu to nie jest za wesoło. Człowiek pokornieje... a ż do ... następnej płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to fakt ze przy sluchaniu niektorych piosenek czlowiek dostaje takiej mocy, ze moze sie niezle przejechac 8) ........ dlatego jak ja bede juz jezdzil autem to radio ustawie na radio maryja, i wtedy nic mi nie bedzie grozilo :twisted: ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosz.......sie rozsypałem jak przeczytalem deko tych waszych postow na temat sprzetu car-audio buahahahah ktos pisze ze ma glosniki z przodu 2x150 wat?? buahaha aja sie pytam gdzie przeczytał ze ona maja 150 wat ??

Moje właśnie ponoć mają 150W. Model to Focal 165K. Ile mają twoim zdaniem?

ps nie kupuj nic alpiny ani tego typu firm....

Dlaczego niby. Sam mam HU Alpine CDA-9815 i nie narzekam za bardzo. Jedno co by mi się przydało to jednak jakiś wzmacniaczyk bo głośniki by poszły wyżej bez zniekształceń. Może jak kiedyś się złamię to kupię małego Sinfoni i będę w pełni szczęścia. :-)

kup sobie JBL'a Infinity lub Cervin Vega nie bedziesz załował........... pozdroofki :D

Widzę, że mówisz o głośnikach. Z JBL jest różnie, na Infinity sporo ludzi narzeka, z CV do samochodów nie miałem styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje sobie sprawdzic ile maja sa do tego podobno urzadzenia ale raz na własne oczy widzialem jak typ sie załamałpo kupnie takich głosnikow pineera co miały napisane 200wat Na infinity sporo ludzi narzeka to ciekawe bo one wychodza spod tego samego koncerny co JBL tylko maja inne brzmienie deczko...kwestia gustu a o tych sie nie rozmawia..... ja mam jedne z najsłabysz jakosciowo glosnikow JBL'a w aucie i smiało posłucham najwyzszego modelu alpiny czy pioneera...wypowiadam sie wten sposob bo aqyrat słuchalem i tego sprzetu i tamtego wiec moje zdanie nie jest wziete z kosmosu.... a jezeli chodzi o CV to jest temat nie do opisania trzeba miec stycznosc zeby docenic co te glosniki potrafia nawet ze starym radyjkiem nie ma zadnych zniekszatłcen (ktore niestety sa w przypadku alpiny lub tego typu firm) Pozdroofki

 

Subaru Legacy 2.0T LPG :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymf, najlepiej miec system firmy BOSE z Dolby Digital za 30 tysiakow. Ale to niestety nie to, o co mi chodzi. :wink:

 

Ja osobiscie tez nie chcialbym sluchac megaglosno bo:

 

a) nie slychac syren badz trabienia innych uzytkownikow drogi

B) szkodliwe dla sluchu

c) wiesniack-dresiarskie :wink:

 

Wiec wie ktos w koncu, co mozna dostac DOBREGO za 2.000? :lol:

 

TJ

 

P.S. Co do dyskutowania na temat jakosci radii roznych firm to, moim zdaniem, bezcelowe jest gadanie typu "a slyszalem jak gra Alpine i jak gra costam innego i to drugie gra lepiej". W celu porownania trzeba by posluchac sprzetu z tego samego przedzialu cenowego. A z tego, co widzialem, ceny wahaja sie od 600PLN do 16000PLN :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt gadka robi sie bez sensu :lol: w kazdym razie TJ napewno dostaniesz na poczatek cosik fajnego za 2tysiace ja jestem tego pewien :D

 

Subaru Legacy 2.0T LPG :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosz.......sie rozsypałem jak przeczytalem deko tych waszych postow na temat sprzetu car-audio buahahahah ktos pisze ze ma glosniki z przodu 2x150 wat?? buahaha aja sie pytam gdzie przeczytał ze ona maja 150 wat ??

Moje właśnie ponoć mają 150W. Model to Focal 165K. Ile mają twoim zdaniem?

150W w tych glosnikach to moc impulsu, ktory ich nie zniszczy w bardzo krotkim czasie (prawdopodobnie chodzi o 3 sekundy). Realna moc jaka moga przekazac te glosniki to 80W ale i tak ich w pelni nie wykorzystujesz gdyz twoje radio dostarcza okolo 15W (realnie) na kanal.

ps nie kupuj nic alpiny ani tego typu firm....

Dlaczego niby. Sam mam HU Alpine CDA-9815 i nie narzekam za bardzo.

Juniorowi prawdopodobnie chodzi o to zeby nie kupowal glosnikow Alpine lub Pioneer itp. Ogolna zasada jest taka ze kupujemy sprzet tylko tych firm, ktore maja spore doswaidczenie w ich produkcji. Czyli radio kupujemy od Alpine, a glosniki np od Infiniti czy JBL. Tak samo jak televizor kupujemy od Sony(moze niekoniecznie) a aparat fotograficzny od Olimpusa, nigdy odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam radyjko JVC KD-SH99, najwyższy model jak kupowałem i jestem strasznie z niego zadowolony ma wszystko odczyt mp3, cd-rw, regulowany kąt położenia panela, wzmacniacz 4x 50W, wyjscie na subwofer z osobnym wysterowaniem, procesor, pełny korektor dzwięku

jak na moje potrzeby rewelacja nie potrzebuje żadnej zminiarki bo nagram sobie płyte mp3 i mam 10 godzin słuchania muzyki

z jakośćią dzwięku z radia też jestem zadwolony w pełni bo w obecnej chwili to chyba głośniki i kable mam słabsze od radia

ja je kupiłem za 1200 zł w USA (w Polsce wtedy kosztowało jedyne 2500) i dlatego nie ma RDS

ale na giełdzie na Balickiej wyrwiesz je już za około 1000 zł

do tego trzeba policzyć koniecznie dobre kable wydatek około 200 zł

jeśli chodzi o głośniki to słyszałem JBL i jeśli miałbym kupować to tylko to (pełny głęboki basik - po prostu miodzio)

no i do tego jakaś tuba (JBL) + wzmacniacz (Magnat)

ale to będzie gdzieś około 3 000 tyś. najbiedniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja choć mi lata w SI posiadanie twórcy źwięku renomowanego to chulam na DEH7400 z MP3 (i to jest bardzo fajne przy drogach w pl i zawiasie SI) oraz 4 x JBL ale nie pamiętam siakie to cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja choć mi lata w SI posiadanie twórcy źwięku renomowanego to chulam na DEH7400 z MP3 (i to jest bardzo fajne przy drogach w pl i zawiasie SI) oraz 4 x JBL ale nie pamiętam siakie to cuda.

 

Adas, ja po powrocie i odbiorze auta z ABSu slucham glownie motoru (idac Twoim sladem), nie chcialo mi sie z powrotem zakladac hifi :lol:

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje sobie sprawdzic ile maja sa do tego podobno urzadzenia

I co mi ilość watów niby da? Nie ważniejsze jest ile dają czystych decybeli?

Na infinity sporo ludzi narzeka to ciekawe bo one wychodza spod tego samego koncerny co JBL tylko maja inne brzmienie deczko...kwestia gustu a o tych sie nie rozmawia.....

Wszystko jest kwestią gustu. Miałem w planie kupić najlepsze components Infinity Kappa 6.1. Po rozeznaniu różnych opinii i przesłuchaniu jednak wybrałem Focale uznawane przez wielu za głośniki o klasę wyżej.

ja mam jedne z najsłabysz jakosciowo glosnikow JBL'a w aucie i smiało posłucham najwyzszego modelu alpiny czy pioneera...wypowiadam sie wten sposob bo aqyrat słuchalem i tego sprzetu i tamtego wiec moje zdanie nie jest wziete z kosmosu....

Czyli w sumie to miałeś na myśli by nie kupować głośników Alpiny a nie jakikolwiek Alpine. HU mają całkiem przyzwoite.

a jezeli chodzi o CV to jest temat nie do opisania trzeba miec stycznosc zeby docenic co te glosniki potrafia nawet ze starym radyjkiem nie ma zadnych zniekszatłcen (ktore niestety sa w przypadku alpiny lub tego typu firm) Pozdroofki

Zniekształcenia biorą się często ze wzmacniacza albo montażu. W moich pojawiają się jak na volume przekroczę numerek 22 ale to było spodziewane gdyż nie mam zewnętrznego piecyka by dać im tyle czystej mocy ile lubią. Dobre głośniki potrzebują dużo mocy a nie ma HU, które by dało wystarczająco. Dlatego myślę o jakimś małym i lekkim wzmacniaczu w przyszłości (ale nie jest to mój priorytet, póki co zamówiłem w końcu fotelik :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosz.......sie rozsypałem jak przeczytalem deko tych waszych postow na temat sprzetu car-audio buahahahah ktos pisze ze ma glosniki z przodu 2x150 wat?? buahaha aja sie pytam gdzie przeczytał ze ona maja 150 wat ??

Moje właśnie ponoć mają 150W. Model to Focal 165K. Ile mają twoim zdaniem?

150W w tych glosnikach to moc impulsu, ktory ich nie zniszczy w bardzo krotkim czasie (prawdopodobnie chodzi o 3 sekundy). Realna moc jaka moga przekazac te glosniki to 80W ale i tak ich w pelni nie wykorzystujesz gdyz twoje radio dostarcza okolo 15W (realnie) na kanal.

 

Skuteczność 93 dB. Maaaan. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150W w tych glosnikach to moc impulsu, ktory ich nie zniszczy w bardzo krotkim czasie (prawdopodobnie chodzi o 3 sekundy).

Dlatego mnie ciekawiło czemu to dla niego takie ważne.

Realna moc jaka moga przekazac te glosniki to 80W

Raczej 75W w/g producenta.

ale i tak ich w pelni nie wykorzystujesz gdyz twoje radio dostarcza okolo 15W (realnie) na kanal.

No patrz! A Alpine napisało, że 60W! :shock:

:twisted:

Czyli radio kupujemy od Alpine, a glosniki np od Infiniti czy JBL.

Nie zapomnij mnie znaleźć za dwa tygodnie i sprawdzić czy te Focale są takie słabe. Z poprawką na brak prawdziwego wzmacniacza oczywiście. Wiem, że tracę ponad 50% ich możliwości póki co ale kiedyś ten piecyk wsadzę i będzie lepiej. :)

Jak pewnie wiesz musiałem coś sobie wsadzić i tak bo moje auto nie przychodzi z radyjkiem czy głośnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiająco mała jak na $350 wypieprzone w głośniki.

Pokaż mi inne o zbliżonej jakości i dużo lepsze skuteczności skuteczności. Jak dzwięk ma być czysty i dynamiczny to niestety skuteczność na tym cierpi. Dlatego głośniki z najwyższych półek mają relatywnie słabą skuteczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...