Skocz do zawartości

O czkawce temat...


junasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ano... jakoś tak się ostatnio porobiło, że przy wdepnięciu gazu do blachy leśniczek zaczyna się ładnie zbierać i zbiera się żwawo wielce... aż do czknięcia... czasami tylko jednego, czasami kilku. :evil: To nie są odcięcia czy przerwy w pracy spowalniające znacząco przyśpieszanie i powodujące nurkowanie przodu, ale takie jakieś ułamkowosekundowe zawahania w nabieraniu obrotów połączone z odgłosem jakby ktoś cicho kichnął. Mam nadzieję, że to tylko któryś z czujników się zapaskudził lub umiera powoli... pytanie tylko - który? :roll: A jeżeli nie to, to co? :roll:

I jeszcze, bo nie napisałem - przy łagodnym przyśpieszaniu (pedał w ok. połowie skoku) zjawisko nie występuje... przyspiesza równiutko i bez czkawki... ale powoli. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, właśnie - żadnych błędów :roll: Świece wymieniane jakieś 10 tys. km temu. Kable chyba rzeczywiście czekaja na wymianę, ale to tak na oko tylko mi się wydaje. Czujnik poł. przepustnicy - ??? A jak go sprawdzić?

I dzięki za sugestie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływka była. Wyjąłem, benzynką ekstrakcyjną ślicznie umyłem, założyłem... i jest tak samo :???:

A co do pompy - a bo ja wiem? :roll:

Dzięki wielkie, choć za chwilę dojdziemy pewnie do wniosku, że leśniczka do śrubki ostatniej rozebrać przyjdzie. :cool: :mrgreen:

 

A w miejscach wątpliwych nie tankowałem w czasie, który pozwalałby mieć takowe przypuszczenia :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że rzecz się wyjaśniła. Dzisiaj rano znalazłem w leśniczku pięęęknie wygryzioną dziurę w wykładzinie maski. Jakieś $#%&@! sierściuchy typu kuna czy łasica poostrzyły sobie ząbki i na tej wykładzinie i na przewodach zapłonowych. :evil::evil::evil: No i zaczęły się przebicia i wypadanie zapłonów. Dziwne tylko, że błąd żaden się nie pokazuje. :roll:

No to mam pytania / prośby :

1. Jak skutecznie pozbyć się sierściucha? Jakieś ciecze ludziom zapachowo obojętne, a dla onych nieznośne? Jakieś ustrojstwa ultradźwiękowe akumulator zżerające (cóż... trudno)? Przerabiał ktoś już taki temat?

2. Potrzebny komplet kabelków zapłonowych do niezaturbionego Forka 2,5, MY 2000, US Spec. Nówki, mogą być i kawiorowe (znaczy - o ile w cenie pasztetu :mrgreen: ) i najważniejsze - bez proponowanego w salonie jedynie słusznej marki co najmniej 2 tygodniowego czekania na dostawę.

Dzięki za wszystkie sugestie już tutaj podsunięte i te, których JESZCZE tutaj nie widać. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...