Skocz do zawartości

Wymiana sondy Lambda W aucie na gwarancji.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam auto na gwarancji do końca tego roku.

Z informacji jakie mi przedstawiono w aso gwarancji nie podlega Sonda lambda.

Jak to możliwe aby podzespoły nie posiadały gwarancji producenta ( SIP)

Proszę o jednoznaczne ustosunkowanie się w tej sprawie.

 

Pozdarwiam

Tomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji jakie mi przedstawiono w aso gwarancji nie podlega Sonda lambda.
:shock: to chyba jakieś jaja :evil:

Niestety ale ASO , nie mówie tu tylko o Subaru ale ogólnie, robią mega jaja z naprawami gwarancyjnymi, niedługo silnik , skrzynia, napedy , będą elementami eksploatycyjnymi, i wszystko pod to da się naciągniąć, :evil: , bo generalnie samochód, to element eksploatacyjy :twisted:

Coraz głośniej w Polsce niestety sie robi że, ASO ,różnych marek , szukając oszczędności , zwyczajnie oszukują klientów, wmawiając im, że to co sie zepsuło to element eksploatacyjny i nie podlega gwarancji :evil:

Ja pojechałem RS4 na serwis Audi , na Słowacje i od kopa mi wymienili amory na gwarancji, a w Polsce powiedzieli mi że nie ma szans, złodziejstwo w biały dzień :evil: , moja noga w serwisie AUDI juz nie postanie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodałem iż specjalista z ASO powiedział że uszkodzenie powstało prawdopodobnie przez złej jakości paliwo i decyzją SIP tego elementu auta nie wymienia się na gwarancji. Moja odpowiedź brzmiała" Jaki ja mam wpływ na to jakie paliwo znajduje się na stacji shell " tankuje 95 i czasami v-power na to pracownik stwierdził że lałem za dobre paliwo bo na wlewie jest napis 95 i tylko takie trzeba wlewać.

Słabo sie robi i ręce opadaja do kostek jak się słucha pracowników Serwisu Subaru " jak można w dwóch zdaniach mówić "złe paliwo" a jak ten argument nie przechodzi to "za dobre paliwo".

Czekam na informacje od SIP. Może ktoś odpowie czy to jest część która podlega gwrancji czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Andrzeju.

Nie chodzi mi o złą wolę ASO ani o pracowników ASO.

Pracownik powinien wykonywać dyrektywy i bardzo się cieszę że wykonują sumiennie przydzielone im obowiązki.

Dziwi mnie to co napisałem wcześniej. Jak nie zaskoczyło klienta że złe kupował to może zaskoczy że za dobre paliwo. (troszkę to było śmieszne) A wpływ na paliwo jakie kupuje ostateczny klient na stacij SHELL lub jakiejkolwiek innej ma taki, jak na opad gradu w lipcu na Seszelach.

Czekam cierpliwie na informacje od SUBARU IMPORT POLSKA czy ta część jest na gwarancji. Jeżeli nie to na jakiej podstawie.

POZDRAWIAM SERDECZNIE

Tomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodałem iż specjalista z ASO powiedział że uszkodzenie powstało prawdopodobnie przez złej jakości paliwo i decyzją SIP tego elementu auta nie wymienia się na gwarancji

 

ciekawe jak to sprawdził :shock: , sondy lambda są w tej chwili przeznaczone na ok 120-160 000 km przebiegu , po tym sie je wymienia, jak rozrząd np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ciekawe jak to sprawdził , sondy lambda są w tej chwili przeznaczone na ok 120-160 000 km przebiegu"

 

Też jestem ciekaw jak to sprawdził.

A swoją drogą może zna ktoś numer katalogowy takich Sond Lambda do Tribeki. Jest ich 4 w autku i padnięta jest jedna ale nie wiem która bo w ASO nie podaje się takich informacji.

W ASO koszt to ponad 700 zł.

A u dealerów części to koszt od 250 do 350 firmowane przez BOSCH.

Sęk w tym że nie wiadomo która padnięta a za udzielenie info o numer katalogowy części w ASO trzeba zapłacić. Troszkę dziwne :shock:

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że nie wiadomo która padnięta a za udzielenie info o numer katalogowy części w ASO trzeba zapłacić. Troszkę dziwne

Nie , to bardzo proste . Jest/było sporo klientów których z tych czy innych względów interesuje wyłacznie numer katalogowy :idea: a szukanie zajmuje czas :idea: , szczególnie w przypadku szkód komunikacyjnych. Opłata 2% wartości części jest oczywiście odliczana w przypadku zamówienia w ASO i jest na zastanowienie sie chyba miesiąc....

u dealerów części to koszt od 250 do 350 firmowane przez BOSCH.

W przypadku w miarę nowych aut/Tribeca/ nie polecam zamiennikow bo najczęściej kończy sie to kupnem oryginału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku w miarę nowych aut/Tribeca/ nie polecam zamiennikow bo najczęściej kończy sie to kupnem oryginału

...którego i tak szlag trafi kiedy będzie jeszcze na gwarancji...

A swoją drogą może zna ktoś numer katalogowy takich Sond Lambda do Tribeki. Jest ich 4 w autku i padnięta jest jedna ale nie wiem która bo w ASO nie podaje się takich informacji.

tomy, musisz się zorientować, która z sond odmówiła posłuszeństwa, bo inaczej nawet zamiennika nie będziesz wiedział jakiego kupić. Są dwie pary sond: przed katem 22641 (kontrolująca mieszankę paliwo/powietrze) i za 22690 (sprawdzająca ilość O2 w spalinach). Możesz mi na priv podesłać VIN Tribeci, to się upewnię w serwisówce, czy chodzi o te sondy.

 

PS. O ile się nie mylę, korespondowałeś z moim kolegą z biura w sprawie dostępności tych sond w pewnej firmie na F.. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który i tak wysra się będąc jeszcze na gwarancji.

Kolego z Gdańska/Słupska : po pierwsze :idea: " wysra "nie jest słowem pasującym do tego forum a po drugie: Ta Tribeca jest jeszcze na gwarancji więc nie sadzę , żeby klient przyjął propozycję " zamiennika " ( również bez gwarancji :wink: ) bo skutkowałoby to utratą gwarancji na auto.....ale "polutować " sobie zawsze coś można z firmą na F.....

AK

ps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Po długiej przerwie.

Widzę że SIP nie ma zamiaru Odpowiedac na pytania które im się zadaje.

Już prawie 2 miesiące od zadanego pytania i żadnej odpowiedzi.

Chyba padł blady strach lub nie chcą się przyznać że lambde powinni wymienic na gwarancji. tym bardziej że wymienia się ja po znacznie większym przebiegu niz jest u mnie.

Czekam na informacje od SIP.

Może ktoś uprzejmie odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

- SIP nie jest producentam ani gwarantem.

- dobre/złe paliwo - należy rozumiec jako zawartośc zanieczyszczen , składników pożądanych i niepożądanych w objętości.

- stosowanie stwierdzenia dobre /złe paliwo w kontekscie liczby oktanowej jest pewnym nieporozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

- SIP nie jest producentam ani gwarantem.

- dobre/złe paliwo - należy rozumiec jako zawartośc zanieczyszczen , składników pożądanych i niepożądanych w objętości.

- stosowanie stwierdzenia dobre /złe paliwo w kontekscie liczby oktanowej jest pewnym nieporozumieniem.

 

Cóż za wyczerpująca odpowiedź :shock: , na zadanie pytanie :???: . Dziad swoje baba swoje :roll: . Moze by dział techniczny odpowiedział w koncu co z sondą lambda :?: a nie pisał pierdoły o zanieczyszczeniach. Wydaje mi sie że w obecnych czasach to importer/ASO jest gwarantem i do niego należy udowodnienie klientowi że wina leży po jego stronie, a nie odwrotnie. Jeśli sie myle to prosze mnie poprawić :roll:

Przypomina mi to nieustającą walkę z ubezpieczalniami i dochodzenie swoich spraw w sądzie :roll: gdzie w 99% firmy przegrywają z kretesem , ale idą na to bo sprawy w sądzie zakłada z 10 % może :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz kupujący zna bo podpisuje sie pod warunkami gwarancji.

 

Listę części eksploatacyjnych które są wyłączone z gwarancji znajdą Państwo na stronie 7 książki gwarancyjnej lub w Serwisach Partnerskich SUBARU.

 

Aż sobie przeczytałem dokładnie strony 7 i 8 , i nic nie pisze że sonda lambda to materiał eksploatacyjny, więc klient powinien mieć wymieniona na gwarancji bez dwóch zdań :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

- SIP nie jest producentam ani gwarantem.

 

To mój pierwszy post, więc przy okazji witam wszystkich serdecznie.

Planuję zakup pierwszego w moim życiu SUBARU. Od kilku dni zgłębiam to forum poszukując rozstrzygnięć w temacie gwarancji. Znalazłem już różne koncepcje, ale ta jest chyba nowa. Po tak kategorycznym stwierdzeniu "SIP ... nie jest gwarantem" zrodziło mi się pytanie ... Kto jest gwarantem?

Z niecierpliwością będę oczekiwał na odpowiedź bo może ona wpłynąć na moją ostateczną decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie mysle - ale co ja tam moge miec do powiedzenia nie bedac klientem SIP wiec nie dosypujac dutkow do firmowej kasy - ze procz jakichs tam zapisow w karcie gwarancyjnej, brakuje czasem zwyklej dobrej woli i podejscia do klienta, ktory dostalby ta swoja sonde lambda wynoszac przy okazji dobre wrazenie tak o serwisie, jak o SIPie jako importerze i o calej marce.

Co mysle mialoby w dluzszej perspektywie szanse przelozyc sie na realne i wymierne korzysci dla SIPu.

 

A w przypadku obecnym odnosze wrazenie, ze pozostaje jedynie poczucie zrobienia w balona, przynajmiej przez serwis, ktorego tlumaczenie to jakas kpina.

 

Zeby nie bylo, ze znow wpadam tylko podymic, pisze dlatego, ze temat sondy lambda - jak widac z innego, mojego, watku - jest obecnie dla mnie tematem interesujacym i o ile mnie pamiec nie myli z rozmowy z tutejszym (dublinskim) ASO, na sonde lambda jest udzielana normalnie gwarancja i nie ma zadnego marudzenia o jakosci paliwa.

Sonda pada, sonda jest na gwarancji wymieniana, skoro na niej jest.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie CARFIT,

 

Niektórzy nabywaja zdolność zrozumienia czytanego tekstu juz w szkole podstawowej inni potrzebują trochę wiecej czasu. Trzymamy za Pana kciuki. Ruzumiemy że Pańska firma wymienia bardzo chętnie wszystkie uszkodzone części nieodpłatnie. I oczywiście przejmuje Pan całkowitą odpowiedzialność jeśli dokonywane w Pańskiej firmie modyfikacje naruszają homologację pojazdu, jak naprzyklad moduły V-techa. Co Pan mówi klientom gdy dojdzie do wypalenia tłoka w silniku Diesla gdzie taki moduł był zamontowany, czy poprostu wymontowuje moduł i namawia do raklamowania uszkodzenia w ASO zgodnie z ulotką dołączaną do modułu?

 

W książce gwarancyjnej jest napisane na str. 7 pkt.3/1 dokładnie, że sonda lamba nie jest objęta gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruzumiemy że Pańska firma wymienia bardzo chętnie wszystkie uszkodzone części nieodpłatnie

 

A niby dlaczego nie ? Jeśli część posiada gwarancje producenta to w czym problem ?

I oczywiście przejmuje Pan całkowitą odpowiedzialność jeśli dokonywane w Pańskiej firmie modyfikacje naruszają homologację pojazdu, jak naprzyklad moduły V-techa. Co Pan mówi klientom gdy dojdzie do wypalenia tłoka w silniku Diesla gdzie taki moduł był zamontowany, czy poprostu wymontowuje moduł i namawia do raklamowania uszkodzenia w ASO zgodnie z ulotką dołączaną do modułu?

 

Chyba mnie Pan z kims pomylił :shock: Nigdy nie zakładałem żadnego modułu do Subaru, a o V-techu mam pewnie takie samo zdanie jak Państwo, co w odpowiednim wątku to podkreśliłem http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=125471

W książce gwarancyjnej jest napisane na str. 7 pkt.3/1 dokładnie, że sonda lamba nie jest objęta gwarancją.

rzeczywiście jest napisane :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adres : http://www.carfit.com.pl/serwissamochodowy.htm

 

Jak Pan przewinie tekst w dziale "SERWIS SAMOCHODOWY" do pozycji "NOWOŚCI"

 

Dziękuje za reklamę :twisted: , mam nadzieje że Pan nie dostanie bana za wklejanie linków :wink: :mrgreen: . Ale równocześnie dziękuje za zwrócenie uwagi, strona była budowana w 2002 roku i od tamtej pory nic nie było aktualizowane, a zmieniło się sporo :oops: Montowaliśmy fakt kilka modułów dawno temu , do grupy aut VAG i tam rzeczywiście nie było problemów, problemy sie pojawiały w silnikach z cammon rail i m.in. dlatego mam o nich takie zdanie a nie inne :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...