Skocz do zawartości

parujace szyby


kashmere

Rekomendowane odpowiedzi

Co zrobić żeby nie parowały szyby w samochodzie*?

W focusie miałem podgrzewana przednią szybę i nie miałem problemu, ale za to w imprezie i pro ceedzie paruja mi jak diabli.

Próbowałem wszystkich kombinacji (ciepło/zimno, obieg zamknięty/otwarty) i pomaga jedynie jazda z otwartą szybą bądź jazda z włączoną klimatyzacją. Obie te opcje są średnio fajne bo mimo że widzę to zamarzam w środku :???:

Pewnie ja znerwicowany kręcę nawiewami zamiast ustawić jak trzeba :neutral:

Macie jakieś sposoby?

 

 

 

 

 

 

 

* podczas normalnego użytkowania :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kashmere, myślałam o tym wczoraj i miałam kiedyś taki sposób, że zamykałam obieg, klima włączona i jak już mogłam przełączyć się na grzanie to na maksa grzałam, to były czasy jak nie miałam automatycznej klimy w starej megance i ten sposób u mnie się sprawdzał. Szyby momentalnie odparowywały a ja nie marzłam. Klima osusza powietrze w środku, więc musisz ją włączyć, nastaw nawiew na szybę i pozostałe zamknij. Nie wiem co jeszcze można zrobić, u mnie to działało. Zapmniałam Cię spytać jak tam wojsko :idea: :?:

 

[ Dodano: Pią Paź 31, 2008 9:27 pm ]

Poza tym to chyba wiesz o tym, żeby regularnie włączać klimę i używać jej na obiegu otwartym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie uzywam klimy i jeszcze w zadnym aucie nie mialem problemow z zaparowanymi szybami

to dziwne, nie oddychasz :roll: :?:

 

człowiek wytwarza dość duże ilości pary wodnej a przy niskiej temperaturze obniża się również punkt rosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie macie samochody, ale w Subaru gdy wlaczycie nawiew powietrza na przednia szybe, to klimatyzacja wlacza i wylacza sie automatycznie, nawet w autach z manualna regulacja temperatury.

 

Ja teraz nie mam problemów, bo sobie wciskam guzik i szyba odparowuje, ale jak jest manualna klima to nic się automatycznie nie włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie macie samochody, ale w Subaru gdy wlaczycie nawiew powietrza na przednia szybe, to klimatyzacja wlacza i wylacza sie automatycznie, nawet w autach z manualna regulacja temperatury.

 

Ja teraz nie mam problemów, bo sobie wciskam guzik i szyba odparowuje, ale jak jest manualna klima to nic się automatycznie nie włączy.

Klimatyzacja sie wlacza, chociaz kontrolka sie nie swieci. Wystarczy wlaczyc nawiew na szybe i podniesc maske, zeby sie przekonac ze kompresor klimatyzacji sie wlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić żeby nie parowały szyby w samochodzie*?

 

* podczas normalnego użytkowania :mrgreen:

 

A to podczas normalnego użytkowania parują? ;)

 

Jeżeli mniej normalne, to polecam spray anti-fog, albo bardziej hardkorową/polową

wersję - cienki film z dowolnego szamponu, albo płynu do mycia naczyń :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie macie samochody, ale w Subaru gdy wlaczycie nawiew powietrza na przednia szybe, to klimatyzacja wlacza i wylacza sie automatycznie, nawet w autach z manualna regulacja temperatury.

:shock: :shock: :shock: srsly?

 

kashmere, przewietrz dobrze auto. W słoneczny dzień zostaw szyby otwarte. Pozbądź się po prostu wilgoci z auta. No i odtłuść solidnie szybę z przodu. Im brudniejsza tym wolniej odparowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wszystkich kombinacji (ciepło/zimno, obieg zamknięty/otwarty) i pomaga jedynie jazda z otwartą szybą bądź jazda z włączoną klimatyzacją. Obie te opcje są średnio fajne bo mimo że widzę to zamarzam w środku :???:

Pewnie ja znerwicowany kręcę nawiewami zamiast ustawić jak trzeba :neutral:

Macie jakieś sposoby?

Włącz klimę i przesuń suwak na czerwone pole. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kashmere, ciezko sie wyciera te pare z szyb szmatka? Jesli tak, to moze to byc skroplony glikol z nieszczelnej nagrzewnicy.

 

Jesli to nie to, to sprawdz, czy nie masz wilgotnych dywanikow/tapicerki pod dywanikami oraz, jak foreks juz podpowiedzial, sprawdz filtr przeciwpylkowy. W moim juz prawie 10 letnim Subaru wentylacja jest na tyle sprawna, ze szyby wrednie paruja tylko w kilku przypadkach - podczas solidnej ulewy, ale i to nie zawsze oraz w lzszejszym deszczy, ale jak zapomne przestawic na nawiew zewnetrzny lub wsiadlem zaraz po silowni jeszcze zgrzany. W dwoch ostatnich i tak szybko odparowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze umyć szybę to podstawa. Polecam Mr. Muscle ( :mrgreen: ) - ładnie zbiera syf, nie robi smug i nie śmierdzi potem przez 2 dni. :) Jak już umyjesz to nie ścieraj pary wodnej z szyby szmatkami/gąbkami bo zaś będziesz mieć syf, który tylko czeka żeby się zaparować.

Dobrze przewietrzyć samochód to podstawa, najlepiej w cieply słoneczny dzień ale tych już coraz mniej. Powyższe porady dot. zabawy z klimą i nawiewami są skutecznie, popróbuj. Zrobienie sauny w samochodzie i odparowanie wilgoci z samochodu również może mieć pozytywne skutki. Na koniec polecam odgrzybić kanały wentylacyjne i założyć świeży filtr kabinowy.

 

Jako ciekawostkę podam przykład, że u mnie w Focusie w trakcie poruszania się samochodu szyba raczej się nie paruje, a nawet jak jest zaparowana to schnie szybko. Sytuacja drastycznie, katastrofalnie wręcz szybko zmienia się gdy samochód zatrzyma się na światłach. W mgnieniu oka, zanim zdążę o tym w ogóle pomyśleć to mam przed sobą mgłę... nie mam pojęcia o co chodzi. Ruszam z tego skrzyżowania, i po około 2 minutach szyba jest sucha. Sytuacja ma miejsce zazwyczaj podczas deszczu. Zastosowałem już wiele metod walki z wilgocią ale póki co dalej nie bangla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie macie samochody, ale w Subaru gdy wlaczycie nawiew powietrza na przednia szybe, to klimatyzacja wlacza i wylacza sie automatycznie, nawet w autach z manualna regulacja temperatury.

 

Nie we wszystkich wersjach. Np. Forestery S-turbo tak miały ale GTeki nie mimo prawie identycznej deski i przełączników.

 

Mnie osobiście wk... włączanie automatyczne klimy w aucie z manualna klimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewietrz dobrze auto. W słoneczny dzień zostaw szyby otwarte. Pozbądź się po prostu wilgoci z auta. No i odtłuść solidnie szybę z przodu. Im brudniejsza tym wolniej odparowuje.

Dokładnie tak, na dodatek jak ktoś pali fajki w aucie to osadza się syf na szybach i chłonie wodę.

 

Ja osobiście nie właczam klimy do usunięcia pary bo po wyłączeniu jej jest jeszcze gorzej, po prostu dbam żeby w aucie zawsze było sucho (w zimie wylewam wodę z dywaników, przewietrzam wnętrze w ciepłe dni itp.) i czysto (wywalam piasek czy np. liście, które też trzymają wodę), jak się ma mokre dywaniki to ponoć bardzo pomaga żwirek dla kotów (chłonie wilgoć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście wk... włączanie automatyczne klimy w aucie z manualna klimą.

 

Dokładnie tak, i wydaje mi się, że to automatyczne uruchamianie i praktycznie natychmiastowe wyłączanie przez użytkownika tylko szkodzi klimie. No ale chyba nie ma innego wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...