Skocz do zawartości

Spalanie w WRX


JED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po przeczytaniu paru postow dot. zuzycia paliwa w autach Subaru, postanowilem spr jak to bedzie w moim wypadku i sie zdziwilem.Mianowicie:

prezentujac (w asfaltowej dzunglii) znajomym mozliwosci mojego nowego :lol: auta spalilo 15l/100km

pozniej sprobowalem max. spokojnej jazdy (bylo ciezko :D ), czyli tylko kilka razy przekroczylem 3500obr.

I co sie okazalo?

Auto spalilo 14l/100km.

Z czego to wynika? Zawsze myslalem, ze jak sie nie "ciagnie" po obrotach, to roznica w spalaniu bedzie wieksza, a tu...

A jak to wyglada u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

3 minuty w wyszukiwarce i znalazłem tyle topików o spalaniu. Po co zakładać kolejne???

 

Ales mnie zawstydzil... :oops::oops:

 

Ale tez zadalem pytanie o techniczna strone tego "zjawiska".

wybaczysz mi to? A moze potrafisz wytlumaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tez zadalem pytanie o techniczna strone tego "zjawiska".

wybaczysz mi to? A moze potrafisz wytlumaczyc?

 

hehe, ale ja sie nie obraziłem czy coś w ten deseń :wink: Poprostu chodziło mi o to że można było nie zakładać nowego topiku tylko "pociągnąć" któryś istniejący, ale jak to mówią NIEWAŻNE :wink:

Problem rozwiązany dzieki koledze Lokiemu :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po emerycku 9 L na trasie 90-120 Km 5 bieg jak tego dokonałem :!: :?:

 

Ładna pogoda dobre samopoczucie, mało punktów. I nikt mnie dziś nie wyprzedzi. Wtedy 11,5 L trasa ostatnio blizej 12L :)

 

Małe miasto, jak moje 12 L

 

Zwijanie asfaltu i wszystkie zakręty bokiem 15 L i więcej :!:

 

Średnio 50 gr kilometr :(

 

PS. Moje cudeńko jest podstrojone na 265 Koni z tych 218

 

Znajomy pokazywał i przewoził mnie BMW M5 :) ponoć 442 KM 12 cylindrów 5 litrów.

Jak mu powiedziałem ile mój WRX pali to stwierdził, że nic nie pali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M5 V8 raczej ma ;).

 

nam średnio pali 9l/100km. nie ma komputera pokładowego, więc wszelkie liczenie odbywa się pod dystrybutorem. jeżdżąc ciągle spokojnie i bez klimy myślę, że w niskiej ósemce się mieszczę ;).

 

chociaż oczywiście rozchdodzi się oturbodoładowany, gdzie ja poruszam się oddychającym bez respiratora :P.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie! jest 5l V8 400KM w starym i 5l V10 507KM w nowym. wcześniej były rzędowe szóstki.

 

Hmm tez tak myślałem, ale właściciel mówił ze ma 442 Konie i V12,

a ja myślałem to samo co Ty.... no chyba ze mi naściemniał :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie było żadnej M'ki z 12 garkami, więc ani chybi naściemniał.

Dawniej M5 było R6, potem V8, obecnie jest V10.

V12 było tylko w siódemkach i ósemkach, a te w wersji M nigdy się nie pojawiły.

 

Następnym razem obejrze kolektor :) Może foty zrobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techniczna strona zjawiska wyjaśniona jest tu: http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

 

Przeczytalem kazdy post "pod" tym linkiem, no i nie ma jednoznacznej odpowieedzi...

Jedyny wniosek, to zbyt niskie obroty w stosunku do predkosci, czyli za szybkie przechodzenie na bieg wyzszy?

Sprobuje to spr raz jeszcze :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wyniki po 4 miesiacach uzytkowania SI WRX MY05:

1. miasto: 11.5 - 12 l/100km (raczej ekonomiczny styl jazdy :oops: , 2500-4500 obrotow/min)

2. niemiecka autostrada: 10.5 - 11 l/100km (dynamiczna jazda, 150-180 km/h)

3. typowa polska trasa: 9 - 9.5 l/100km (dynamiczna jazda, 100-140 km/h)

 

Ogolnie jestem pozytywnie zaskoczony tak niskim spalaniem, szczegolnie na trasie.

Dla porownania spalanie (w tych samych warunkach) w moim zwyklym civicu 90KM wygladalo odpowiednio 8-8.5, 9-9.5, 6.5-7.5. Roznice w spalaniu minimalne (1.5-2 l/100km), a roznica w przyjemnosci z jazdy kosmiczna.

 

WoGut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JED, moze to zabrzmi brutalnie, ale czy z Twoja imprezka jest wszystko ok? W swietle drugiego watku w ktorym piszesz, ze miales problemy z owym golfem, moze faktycznie warto by chociaz podlaczyc wozek do komputera i sprawdzic czy parametry sa w normie...

 

Wiesz, wysokie spalanie, slabe osiagi :|

 

ps. Ale bez obawy - moze po prostu kierowca dupa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGS napisał mi SMS'a, że jak jechał nad morze (Władysławowo) to WRX spalił mu 10l/100 ale nie przekraczał w tym celu 130. Jechał 9 godzin z jakimiś tam postojami.

 

Tak, też mi się tym chwalił :roll:

 

Że sobie tak pozwolę sprafarazować Psy II: "To ja się pytam: po co takiemu OGS-owi WRX? Po co? Wyrwałem chwasta..." :mrgreen:

 

PS. Chociaż może miał rację - ja jechałem bardziej ze "stajlem" i skończyło się na 5 pkt i 200 PLN :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq - OGS jest sknera i tyle ;).

 

He, he, już nie chciałem tego głośno mówić, żeby się OGS nie obraził, ale sprawa jest oczywista :mrgreen:. A poza tym on jest z Krakowa, a to do czegoś zobowiązuje (mówię tu o podejściu do wydawania $$$) :twisted:

 

A ty - czym jechałeś? Mini Cooperem :twisted:?

 

Nie - na czas projektu w Polsce (byłem parę tygodni) dali mi takiego zdechłego SAAB-a 9000 CSE. Fuj... Pocieszałem się tylko, że ma jedną wspólną cechę z imprezą: silnik 2.0 turbo :lol:

 

Cooperka będę na nowo ujeżdżał dopiero we wrześniu :D. Albo, czekaj, czekaj... Zadzwonię zaraz do AVIS-a, może mi się coś uda wytargować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...