Skocz do zawartości

Filtr przeciwpylkowy


ravski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam pytanko czy w modelu `99 N/A znajduje sie filtr przeciwpylkowy kabinowy bo szukam szukam i cos nie widze go???

 

Poszukaj pod schowkiem po stronie pasażera, wg instrukcji, lub "zrób to sam" jak na załączonych zdjęciach:

 

http://www.subiegal.com/thecars/impreza ... filter.htm

 

Mi się nie udało, bo się jeszcze do tego nie przyłożyłem, ale ponoć się da, części wg numerów do kupienia w ASO, koszt w sumie ok. 200 czy 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tzd zasłużyłeś na "pomuka", bo od paru dni szukałem tej instrukcji :-)

Kupiłem filtr kabinowy i dopiero podczas próby montażu wyszło na to, że producent go nie przewidział. Nie mam niestety uszczelki i zaślepki, ale to zastąpi się zestawem styropianowy klocek + Power Tape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z pomocą nożyka do tapet i mini szlifierki wyciąłem zaślepione miejsce. Trochę się trzeba przy tym nagimnastykować, ale samo cięcie obudowy idzie już na szczęście łatwo. Wyczytałem gdzieś, że do wersji z klimą nie da rady zapakować filtra, bo przeszkadzają jakieś rurki. Rzeczywiście są tam takowe, ale w niczym nie zawadzają. Filterek wchodzi w gniazdo bez mydła. Od dołu uszczelniłem obudowę paskiem z gąbki i zabezpieczyłem filtr przed wysunięciem się blaszką wkręconą w fabryczne otwory.

A żebyście widzieli ile liści i igieł było nawbijane w nagrzewnicę! Wydłubałem tego dosłownie kilka garści. Teraz mnie nie dziwi dlaczego szyby parowały. Mam nadzieję, że tylko to było przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem jedynie schowek (kilka śrubek widocznych po uchyleniu klapy, jedna pod krawędzią z prawej strony i plastikowy klin po boku).

Z początku planowałem ściągnąć też dolną część obudowy, ale zdecydowanie za dużo z tym dłubaniny jak na sam montaż filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model 2002 ma przeciwpylek, czy trzeba tez tak robic jak na zdjeciach wyzej?

jesli tak to gdzie ma?

Ma.

Musisz zdemontować schowek.

Pod nim znajdziesz dmuchawę, a nad nią miejsce montażu filtra (biała klapka na dwa zaczepy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Musisz zdemontować schowek.

 

Ma się rozumiec, że muszę w moim "bug-u" zdemontowac schowek od pasażera i wtedy ukaże mi się to czego chcę? :wink:

zgadza się, musisz odkręcić schowek i kawałek deski (w okolicy schowka) ... w sumie 15 minut roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCK, a zapytanie mam czy przez to, że włożyłeś ten filtr nie pogorszył się nawiew. Ja mam gotowe miejsce i zaślepkę na filtr ale zastanawiam się czy nadal będzie wiało jak do tej pory?

 

Nie stwierdziłem żadnych negatywów zamontowania filtra. Szybki nie parują, żadne śmieci do środka nie lecą, no i co ważne dla mnie - filtr zatrzyma pyłki roślin, na co po niektóre jestem uczulony. Jeśli masz słaby nawiew to prędzej przyczyną są zatkane śmieciami żeberka nagrzewnicy. Przy okazji sobie wyczyścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...