Skocz do zawartości

Popsuło się mnie GT. Czarna rozpacz.


filester

Rekomendowane odpowiedzi

Mam olbrzymi problem. Samochód postał parę dni, czekałem na pierścienie centrujące, czyściłem filtry, robiłem wiosenny przegląd płynów eksploatacyjnych itd. Dziś sobie ucieszony odpaliłem i :wall: Ruszam lewarkiem i opór. Nie mogę wbić żadnego biegu na odpalonym silniku. Zgasiłem motor - biegi wchodzą. Odpaliłem z wciśniętym sprzęgłem i jedzie do przodu tak jak bym wcale sprzęgła nie wcisnął. Jestem w szoku. Samochód normalnie postawiłem parę dni temu, wszystko chodziło elegancko. Na pewno nikt w tym czasie nim nie jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł Ci najpewniej hydrauliczny wysprzęglnik, góra albo dół, może jest gdzieś mała nieszczelność, płyn wyciekł i wszystko. Zobacz w małym zbiorniczku koło gruchy do wspomagania hamulców czy jest płyn, dolej jak nie ma i zobacz czy i gdzie cieknie. Jak nie za mocno, można odpowietrzyć pompując pedałem sprzęgła i odpowietrznikiem na skrzyni. Jak mocniej - wymiana nieszczelnego elementu, może urwał się przewód? A potem pomuka poproszę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł Ci najpewniej hydrauliczny wysprzęglnik, góra albo dół, może jest gdzieś mała nieszczelność, płyn wyciekł i wszystko. Zobacz w małym zbiorniczku koło gruchy do wspomagania hamulców czy jest płyn, dolej jak nie ma i zobacz czy i gdzie cieknie. Jak nie za mocno, można odpowietrzyć pompując pedałem sprzęgła i odpowietrznikiem na skrzyni. Jak mocniej - wymiana nieszczelnego elementu, może urwał się przewód? A potem pomuka poproszę :smile:

Płyn jest, bo sprawdzałem. Żadnych śladów wycieku na kostce również nie ma pod autem. Jak dostać się do odpowietrznika? Gdzie on dokładnie jest?

 

Pumaka mash :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrznik jest na siłowniku do którego wchodzi przewód, bardziej po stronie kierowcy, podobny do odpowietrznika jak w hamulcach, na zaciskach. nic nie hałasuje przy próbach wysprzęglania? nie wypadła ze skrzyni ośka na której są widełki wchodzące w łożysko wyciskowe? to widać pod IC, od strony kierowcy, wyjmuje się najpierw zaślepkę na imbusa 8mm, jeżeli ktoś ją zapomniał wkręcić np przy wymianie skrzyni, może wylatać ośka, ale to raczej teoria. łożysko wpadło w docisk? ale to po milionie kilometrów dopiero.... :smile: i najpierw hałasuje

 

[ Dodano: Sob Mar 21, 2009 7:15 pm ]

dzięki za pomukiszona :lol:

 

[ Dodano: Sob Mar 21, 2009 7:16 pm ]

Padł Ci najpewniej hydrauliczny wysprzęglnik, góra albo dół

 

wysprzęglik jest tylko na dole, to coś na górze to pompa sprzęgła... :cool:

 

uogólniam, żeby było prościej, chodziło o hydrauliczny układ wysprzęglający :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filester tez bym to obstawial i od tego zaczynal poszukiwania przyczyny. mialem podobne objawy u siebie. zeby miec pewnosc czy to to moze sprobuj wziac od kogos na podmianke, ja kupilem w ciemno, bo bylem prawie pewny, ze to to i trafilem w 10 ;)

 

PS zaplacilem w aso za wysprzeglik 200zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zajrzę pod IC tak jak pisał emoto Skrzynie mi wymieniali ze 2 miesiące temu. Jak się okaże, że spaprali to będą mieć niezły dym :evil: Nic nie wyło wcześniej. Jak pisałem, samochód jeździł bez żadnych zastrzeżeń. Dziś wielkie oczy zrobiłem jak odpaliłem i mi się tak narobiło.

 

[ Dodano: Sob Mar 21, 2009 8:32 pm ]

Jeszcze jedno. Jeśli okaże się, że to widełki to da się to zrobić bez zupełnego demontażu skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie tez :shock:

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=123541

i jeszcze zapsul mi sie stoper w czasie wywolywania filmow. Liczyl, liczyl... i nagle przestal. Okazalo sie ze pekla os balansowa, a zegarmistrz upiera sie, ze takie szkody tylko przy upadku!

 

Ogolnie stawiam na jakas blisko przelatujaca komete :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zajrzę pod IC tak jak pisał emoto Skrzynie mi wymieniali ze 2 miesiące temu. Jak się okaże, że spaprali to będą mieć niezły dym :evil: Nic nie wyło wcześniej. Jak pisałem, samochód jeździł bez żadnych zastrzeżeń. Dziś wielkie oczy zrobiłem jak odpaliłem i mi się tak narobiło.

 

[ Dodano: Sob Mar 21, 2009 8:32 pm ]

Jeszcze jedno. Jeśli okaże się, że to widełki to da się to zrobić bez zupełnego demontażu skrzyni?

 

jeżeli to tylko wyczepione widełki, i nic się przy okazji nie namieszało, można bez problemu poskładać do kupy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to widać pod IC, od strony kierowcy, wyjmuje się najpierw zaślepkę na imbusa 8mm, jeżeli ktoś ją zapomniał wkręcić np przy wymianie skrzyni, może wylatać ośka, ale to raczej teoria.

Ta zaślepka ma być na górnej części obudowy? Czy lewej stonie i zasłania ja trochę rozrusznik? Na 99% jestem pewien, że to ta :razz: Jest wkręcona. Co do samego wysprzęglika to jeśli się go cofnie ręką to sam nie odbija i wchodzi do końca. Pedał wtedy wpada w podłogę. Dopiero po cofnięciu go ręką i wciśnięciu 2x pedała zaczyna twardnieć. Zastanawia mnie też zawleczka na trzeciej focie. Czegoś przypadkiem nie powinna trzymać?

p1010759.th.jpg p1010763.th.jpg p1010760.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...