Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mysle o zalozeniu inst gazowej do OBK 2.5 SOHC, 2005, AT. Czy ktos z Was moglby mi doradzic w wyborze warsztatu w pasie od Jeleniej Gory do Wroclawia? Nie szukam skrotow, zeby zaoszczedzic 200 czy 300 zl, ale chcialbym kogos naprawde sprawdzonego i majacego pojecie o gazie w Subaru oraz potrafiacego dobrze doradzic w wyborze instalacji.

Licze na Wasze w tym temacie doswiadczenia.

 

 

Tak jak pisał Ravo - Sparko na Grabiszyńskiej u Konrada.

Jutro jadę do Nich na pierwszy przegląd po 15 000 km.

Puki co wszystko idealnie hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajax, no mnie się wydaje, że w takiej sytuacji to nie ma przeciwskazań do LPG. Wrzuć info skąd jesteś, to na pewno ktoś poleci Ci sprawdzonego magika od LPG z okolic.

 

Mam jeszcze problem.

 

BRC czy STAG (różnica około 600PLN)

 

Monter mówi że w STAGU po 50kkm padną wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajax, no mnie się wydaje, że w takiej sytuacji to nie ma przeciwskazań do LPG. Wrzuć info skąd jesteś, to na pewno ktoś poleci Ci sprawdzonego magika od LPG z okolic.

 

Mam jeszcze problem.

 

BRC czy STAG (różnica około 600PLN)

 

Monter mówi że w STAGU po 50kkm padną wtryski.

STAG to tylko komputer sterujący, do którego możesz dobrać dowolne wtryski, a z kolei za wtryski warto dołożyć - precyzyjniejsze dawkowanie paliwa, większa trwałość, itp. Np. Keihin, Hana, to bardzo dobre i trwałe wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajax, no mnie się wydaje, że w takiej sytuacji to nie ma przeciwskazań do LPG. Wrzuć info skąd jesteś, to na pewno ktoś poleci Ci sprawdzonego magika od LPG z okolic.

 

Mam jeszcze problem.

 

BRC czy STAG (różnica około 600PLN)

 

Monter mówi że w STAGU po 50kkm padną wtryski.

STAG to tylko komputer sterujący, do którego możesz dobrać dowolne wtryski, a z kolei za wtryski warto dołożyć - precyzyjniejsze dawkowanie paliwa, większa trwałość, itp. Np. Keihin, Hana, to bardzo dobre i trwałe wtryski.

 

Całe życie się człowiek uczy jutro się dopytam co za wtryski montują:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedziel15, nie ma problemu. Potrzeba tylko ogarniętego fachowca, co to dobrze poustawia (i nie zamontuje zestawu KME + valtek 3ohm :mrgreen: )

Największym problemem będzie regulacja zaworów, ale i tak ekonomicznie się opłaca jak cholera.

 

Jak dla mnie Subaru Turbo LPG jest megazajefajnym zamiennikiem dla każdego ropucha... Zwłaszcza w dzisiejszej rzeczywistości (ceny paliw i konstrukcja układów paliwowych).

 

Jakbyś chciał szczegółów, PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te -> http://www.ac.com.pl/pl/produkt/368/ac-w01-bfc

Przypominają Valteka, gdzie zestaw naprawczy 30 zyla i 10 minut roboty.

 

Czyli mam prosić o takie wtryski?

Czy te wtryski mogą być w istalce STAG lub BRC.

 

Wybacz ale głupi jestem i nie kumam:)

 

Zapewne gazownik kupuje 'zestawy' w AC i montuje wszystkim to samo... zalecalbym ostroznosc.

Lepiej bedzie, jesli do Staga zamontujesz wtryski Hana. Moze nie lepiej dla kieszeni, ale wciaz nie zaboli w portfelu tak, jak Keihiny ;)

Sprawdz tez, jaki reduktor bedzie chcial Ci wcisnac. Jesli AC r01, to ok (do ~150KM).

Generalnie http://lpg-forum.pl/ i niestety wskazane jest przyswojenie minimum wiedzy z zakresu LPG, jesli nie masz 'pod reka' super sprawdzonego warsztatu :(

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te -> http://www.ac.com.pl/pl/produkt/368/ac-w01-bfc

Przypominają Valteka, gdzie zestaw naprawczy 30 zyla i 10 minut roboty.

 

Czyli mam prosić o takie wtryski?

Czy te wtryski mogą być w istalce STAG lub BRC.

 

Wybacz ale głupi jestem i nie kumam:)

 

Zapewne gazownik kupuje 'zestawy' w AC i montuje wszystkim to samo... zalecalbym ostroznosc.

Lepiej bedzie, jesli do Staga zamontujesz wtryski Hana. Moze nie lepiej dla kieszeni, ale wciaz nie zaboli w portfelu tak, jak Keihiny ;)

Sprawdz tez, jaki reduktor bedzie chcial Ci wcisnac. Jesli AC r01, to ok (do ~150KM).

Generalnie http://lpg-forum.pl/ i niestety wskazane jest przyswojenie minimum wiedzy z zakresu LPG, jesli nie masz 'pod reka' super sprawdzonego warsztatu :(

 

T.

 

Dzięki gazownik został mi polecony przez mojego mechanika z którego jestem zadowolony, dowiem się jakie wtryski i reduktor chcą montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

czy mógłby mi ktoś polecić gdzie w Lublinie mogę założyć gaz do Legacy GL 2.0, 2001? Jestem nowa, nie znam się zupełnie. Naczytałam się, że założenie dobrej instalacji wcale łatwe nie jest.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam :)

 

 

a macie jakies forum na stronie swego miasta??

U mnie w bolesławcu sa trzy rózne stronki i tam na stronkach mamy fora,ludzie różne opinie mieli o trzech instalatorach,ale tylko u jednego był STAG (tutaj wyczytałem,że Subar najbardziej je lubi) załozyłem u chłopaków,i 20 tys nie robie nic ,teraz jade tylko na porzegląd i takie tam po 20 tys.

Masz wolnego ssaka więc raczej nie będzie problemów ,aby gazownik ci je zagazował,tylko sie dowiedz,czy już robił takie auta,możesz złapac jakiegoś właściciela subarka na miueście lub na forum-moze cos ci poleci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

czy mógłby mi ktoś polecić gdzie w Lublinie mogę założyć gaz do Legacy GL 2.0, 2001? Jestem nowa, nie znam się zupełnie. Naczytałam się, że założenie dobrej instalacji wcale łatwe nie jest.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam :)

a macie jakies forum na stronie swego miasta??

U mnie w bolesławcu sa trzy rózne stronki i tam na stronkach mamy fora,ludzie różne opinie mieli o trzech instalatorach,ale tylko u jednego był STAG (tutaj wyczytałem,że Subar najbardziej je lubi) załozyłem u chłopaków,i 20 tys nie robie nic ,teraz jade tylko na porzegląd i takie tam po 20 tys.

Masz wolnego ssaka więc raczej nie będzie problemów ,aby gazownik ci je zagazował,tylko sie dowiedz,czy już robił takie auta,możesz złapac jakiegoś właściciela subarka na miueście lub na forum-moze cos ci poleci:)

można też wpaść na spota albo zajrzeć do wątku lubelskiego i o wszystko wypytać, chętnie pomożemy, pokażemy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do Was, wczoraj rozmawiałem z jednym z gazowników w okolicy i zaproponował do Legacy IV H6 po dwa wtryski HANA na cylinder.

Co o tym sądzicie? Spotkaliście się z czymś takim, czy to zwykłe naciąganie? Ile kosztuje 1 szt. HANA?

Jaki setup byście zaproponowali do w/wym. samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr. jako a co byś zaproponował do takiego wehikułu i oczywiście magiczne "za ile"?

A co do tych 80zł/szt to nie wiem za jaki model HANA, może czerwony i dlatego chce wciskać dwa

 

Ja nie proponuję systemów do H6, ale zakładam jeżeli Klient się upiera i jest świadomy ryzyka.

Tanio nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te -> http://www.ac.com.pl/pl/produkt/368/ac-w01-bfc

Przypominają Valteka, gdzie zestaw naprawczy 30 zyla i 10 minut roboty.

 

Czyli mam prosić o takie wtryski?

Czy te wtryski mogą być w istalce STAG lub BRC.

 

Wybacz ale głupi jestem i nie kumam:)

 

Zapewne gazownik kupuje 'zestawy' w AC i montuje wszystkim to samo... zalecalbym ostroznosc.

Lepiej bedzie, jesli do Staga zamontujesz wtryski Hana. Moze nie lepiej dla kieszeni, ale wciaz nie zaboli w portfelu tak, jak Keihiny ;)

Sprawdz tez, jaki reduktor bedzie chcial Ci wcisnac. Jesli AC r01, to ok (do ~150KM).

Generalnie http://lpg-forum.pl/ i niestety wskazane jest przyswojenie minimum wiedzy z zakresu LPG, jesli nie masz 'pod reka' super sprawdzonego warsztatu :(

 

T.

 

Listwa walteck lub hana

 

reduktor Tomassetto

 

Co do listwy gazwownik zaproponował montaż waltecka jeśli coś będzie nie tak zamontuje mi później hane.

 

Generalnie powiedział że można spokojnie walteca ponieważ mam tylko 137KM w samochodzie.

 

Nazwa instalacji to Leho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa walteck lub hanareduktor TomassettoCo do listwy gazwownik zaproponował montaż waltecka jeśli coś będzie nie tak zamontuje mi później hane. Generalnie powiedział że można spokojnie walteca ponieważ mam tylko 137KM w samochodzie.Nazwa instalacji to Leho

 

Ja bym od razu wzial Hane. Mialem Valteki... krotko ;) Ciut wiecej zaplacisz, ale i tak mniej niz za valteki i pozniejsza wymiane na Hany. A i nerwow mniej. Nie wiem, jak wysoko kreci sie SOHC, ale DOHCa na Valtekach nie szlo wystroic w pelnym zakresie obrotow (do 7500, reduktor Scorpion ST).

Tomassetto bym nie zakladal. Jesli masz 137KM, to AC R01 powinien dac rade.

 

Warto poswiecic troche czasu i przejrzec lpg-forum.pl - znajdziesz tez polecane warsztaty z Twojej okolicy.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa walteck lub hanareduktor TomassettoCo do listwy gazwownik zaproponował montaż waltecka jeśli coś będzie nie tak zamontuje mi później hane. Generalnie powiedział że można spokojnie walteca ponieważ mam tylko 137KM w samochodzie.Nazwa instalacji to Leho

 

Ja bym od razu wzial Hane. Mialem Valteki... krotko ;) Ciut wiecej zaplacisz, ale i tak mniej niz za valteki i pozniejsza wymiane na Hany. A i nerwow mniej. Nie wiem, jak wysoko kreci sie SOHC, ale DOHCa na Valtekach nie szlo wystroic w pelnym zakresie obrotow (do 7500, reduktor Scorpion ST).

Tomassetto bym nie zakladal. Jesli masz 137KM, to AC R01 powinien dac rade.

 

Warto poswiecic troche czasu i przejrzec lpg-forum.pl - znajdziesz tez polecane warsztaty z Twojej okolicy.

 

T.

 

Ale to Tomassetto czy AC R01 są lepsze?

 

Trochę czytałem ale tam przebrnąć to horror, facet powiedział że za wymianę na Hany zapłacę tylko różnicę pomiędzy ceną Valteców a Hany.

 

SOHC kręci się niżej niż DOHC. Gdzie znaleźć kiedy jest fabrycznie odcinka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasetto robi kilka reduktorow. Najpopularniejszy jest AT07, ale ten na pewno nie da rady. Moze wersja super podolalaby. Na papierze teoretycznie do 200KM.

 

Ja odcinke sprawdzalem organoleptycznie ;)

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...