Skocz do zawartości

Reparaturki tylnych błotników do geteka?


DeNavarro

Rekomendowane odpowiedzi

Ja teraz oddaje do zrobienia reperaturki, z tym, że mój blacharz od razu powiedział mi, że już to robił i najlepsze będą od civica VI w sedanie. U mnie jest o tyle prosto, że mam do zrobienia obie a więc mogą się nieznacznie różnić od oryginałów. Jak spytałem o tego lwa 405 to mówił, że to sprawdzi. Wie ktoś które są bardziej odpowiednie? Od peugeota, czy od civica?

 

P.S. Mam budę w sedanie

 

nie wiem jak z pugowymi, ale u mnie zastosowano cifowe.

blacharz musial ciut pokombinowac i wyszło ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Sorry za odgrzewanego...ale czy wszystko co do tej pory powiedziano ma zastosowanie do '01 ? Do kombi zapewne tym bardziej nie ma "oryginalnych" reparaturek ale wie ktoś "co podejdzie" ? Czy to prawda, że najlepiej robić blachę pod koniec lata (tak usłyszałem u mechaniora)? I jaki jest koszt profesjonalnej naprawy obu stron ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiszmen9, do MY01 są oryginalne reperaturki, tylko że obejmują 3/4 bocznej powierzchni samochodu (bez drzwi :) ) i kosztują taczkę kasy, więc sens ich użycia jest raczej niewielki. Temat "leciał" m.in. tu:

viewtopic.php?f=21&t=148471

Pardon nie zauważyłem. Skoro tyle kosztują to zaczynam grać w totka ! Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po przeczytaniu chyba wszystkich tematów na forum dotyczących tego zagadnienia, wiem że trzeba szukać reperaturek od civica VI w sedanie albo peugeota 405. Z tego co przeczytałem wnioskuję, że jest drobna różnica w kształcie w zależności od rodzaju nadwozia imprezy, jednak robiąc z obu stron można się pokusić o drobną modyfikację. Chciałbym się dowiedzieć: czy ktoś używał ich do imprezy w wersji kombi, czy może można ich użyć jedynie w sedanie?

 

P.S. Ten temat chyba ma najlepiej opisany problem jeżeli chodzi o imprezy, tylko dobrze byłoby mu zmienić w tytule: reparaturki na reperaturki. Osobiście dzięki temu szybciej bym na niego trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem własnie świeżo po remoncie tylnych nadkoli i przerabiałem reperaturki z Civica jak i Peugeota, nie zdecydowałem się na żadne :( powód, pasują tylko dosyć nieduże kawałki, samo nadkole zupełnie inne (szerszy rant). Z racji tego że mam zdolnego blacharza, wykonał całą robotę własnymi ręcyma :P wstawię na dniach zdjęcia jak było i jak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak myślę michalman, że jeżeli w twoim klasyku to wyjdzie ok, to może Twój blacharz był by zainteresowany produkcją masową :wink: , bo ja już nie mogę patrzeć na te moje bąbelki nad tylnymi nadkolami :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem reperaturki od Civica IV chyba 96 rok. Blacharz troszkę musiał pokombinować ale wyszło mu to idealnie, ale z tego co patrzyłem to od Peugeota 406 są praktycznie identyczne. Pozdro!

 

 

Tutaj takie małe porównanie

 

porownaniec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... uściślijmy coś może... :oops:

 

1. To mają być reperaturki z Peugeota 405 (na zdjęciu), nie z 406, tak?

2. Na fotce umieściłeś Hondę Civic VI generacji (nie IV - a z takiej pisałeś, że wziąłeś reperaturki) w wersji liftback. W temacie mowa była o Civicu VI Sedan - przynajmniej ja to tak zrozumiałem:

4275deaa6933b_d.jpeg

Jako że ktoś jeszcze wspominał coś o Civicu Coupe:

honda_civic_coupe_326_1561_head.jpg

Tedy chciałbym wiedzieć - który to w końcu "Syfik" ma być? Czy też - jeden czort, byle nie Hatchback?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No możliwe, że to 405 już dawno to patrzyłem to mogło mi się pomylić :). No i niby to były od Civica IV chyba że coś mi pomotali :? Albo to mi już się coś pomieszało bo to już rok minął od tego czasu. Więc przepraszam za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Panowie dotknął mnie również problem tylnych nadkoli tyle że do kombiaka. Podejdą te reperaturki CIVIC'a ?

Jeśli tak to które wybrać ?

http://allegro.pl/reperaturka-blot-tyl-honda-civic-92-95-4-drzwi-sdn-i2574820498.html

http://allegro.pl/honda-civic-96-reperaturka-blotnika-blotnik-tyl-i2599154668.html

niby są do aut z różnego okresu ale wyglądają niemalże identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...