Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

a czy jest jakas roznica w wielkosci wneki kola zapasowego pomiedzy MY99/00 a MY06 :?: :idea:pepe2, czy moglbys pokazac na fotce jak to u Ciebie wyglada :wink:

dzieki

 

Różnica pomiędzy MY'96 (powinno być to samo co 99) a MY'01 jest u mnie zasadnicza: w starszej imprezie była dojazdówka, w nowszej pełnowymiarowe koło zapasowe. Ale może to dotyczy jedynie kombi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mój to wolny ssak ale różnicy w budowie bagażnika chyba wielkiej nie ma , mam zamontowany zbiornik 77 litrów , użyteczna pojemność to ok. 60 l i podłogę bagażnika mam równo z krawędzią .

 

sporo ...

 

mój Forek MY06 ma 53l i zwiększenie zbiornika bez podnoszenia podłogi wymagałoby zwiększenia średnicy zbiornika, co wiązało się z ... rozklepaniem podłogi :) pozostałem więc przy 53l i wokół zbiornika mam linę, żarówki, rękawiczki i inne pierdółki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie temat jak najwiekszej butli w kole w forku S-turbo chcialbym aby wchodzilo tam gazu 50L+ :twisted: i fajnie by bylo jakby ktos mogl jakies photo podeslac jak to wyglada (wlasnie te duze butle w kole :D )

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy był juz może wątek o gazie CNG ? dwa dni temu dowiedzialem sie o tym, ma z tego co mi powiedziano 130 oktanów, ciekawe jak zachowuje sie impreza wrx z tym gazem? może ma ktoś takie doświadczenie? Bo jak wszyscy wiedza benzyna dostepna na stacjach ma od 95-100oktanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obu foresterach MY99 i MY08 mam butle w miejscu kola - 53L i w obu mam "stuningowany" zawor i wchodzi 48-49L 8)

 

-- 18 paź 2010, o 11:55 --

 

w obu foresterach MY99 i MY08 mam butle w miejscu kola - 53L i w obu mam "stuningowany" zawor i wchodzi 48-49L 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip.W,

zwykły LPG ma średnio ok. 104 LO, nie ma potrzeby pchania się w CNG (np. dwie/trzy stacje w Warszawie przy gazowniach :mrgreen: ). No i butle do CNG, gdzie ten złom wozić :shock:

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

to prawda, jedna jest przy Kasprzaka, mam nie po drodze, więc pewnie jak bym dojechal na tę stację i pojechał do pracy do pozniej musiałbym w drodze powrotnej znowu zbacza z drogi i na te stacje podjeżdzac:). Zostaje tak czy inaczej przy benzynie, ale zastanawiam się jak zachowuje sie silnik imprezy przy takiej liczbie oktanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zachowuje sie silnik imprezy przy takiej liczbie oktanów.

 

Zachowuje się na pewno OK, można sobie pozwolić na nieco agresywniejszy zapłon. Dobry reduktor (np. Bigas Doublo R21), precyzyjne i wydajne wtryski (np. Hanna 2100) i można taki zestaw naprawdę bardzo agresywnie wystroić. Ale to jest do uzyskania również na "zwykłym" LPG. CNG to przede wszystkim ciężkie i zajmujące dużo miejsca butle.... i tego się przeskoczyć nie da.

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos mi powiedziec/napisac ile moze kosztowac zalozenie LPG do Forestera Turbo :idea: :?:

 

Dobre ? Ok. 5k PLN

Byle jakie ? Ok. 2.5k PLN

 

Wybór należy do Pana :wink:

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

oczywiscie dobra instalka by mnie interesowala 8) z mozliwosciami zwiekszenia mocy w przyszlosci :twisted::mrgreen:

jestem bardzo ciekawy jak to u Ciebie wyglada,wiec photo please...... :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów! Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Subaru Impreza 2.0 GL kombi :))(125KM, bez turbo) i chcę założyć do niego gaz. Wiem, że "najlepiej do Jako", ale to w Warszawie, a ja mieszkam w Krakowie i chciałem zapytać czy ktoś montował LPG w tym mieście i ma doświadczenie, może się podzielić? Z góry dzięki za wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!!! jestem tu nowy i nie mam zielonego pojęcia jak tu sie poruszac, slyszalem ze jest tu dobry fachowiec od instalacji gazowej jak sie nie myle JAKO czy jakos tak , czy ma ktos jakies namiary na tego czlowieka bede wdzieczny! Prosze tez wszystkich o opinie na temat gazu do sti 2.5l 300km spes usa 2005r dziekuje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od pewnego czasu niepokoją mnie wahania obrotów w granicach 500-1000obr/min gdy silnik jest zimny. Dzieje się tak po przełączeniu się z benzyny na gaz i występuje na biegu jałowym (w korkach itp.), trwa do momentu rozgrzania silnika, stosunkowo niedługo. Trochę mnie to niepokoi, jeździłem z tym do serwisu, który mi zagazował samochód, ale oni nie widzą nic niepokojącego. Coś tam poustawiali ale dalej jest w bez zmian. Dodam tylko, że Subaru jest świeżo po regulacji zaworów, wymianie świec (NGK) oraz przewodów WN (Beru ZEF 1561). Instalacja gazowa firmy BRC (przejechane ma ok. 15k km). Aha, samochód to Impreza bugeye kombi MY01 2.0 N/A 125km.

Może ktoś z Was miał podobny problem :?:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...