Skocz do zawartości

nowa dyrektywa unii


Andrzejxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Jak dyrekcja zapatruje się na nową dyrektywę UE , obowiązującą od dzisiaj( 1 czerwca b.r.), pozwalającą obsługiwać samochody w nieautoryzowanych stacjach ( np. wymiany olejów) bez utraty gwarancji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w którymś z wcześniejszych postów, wyczytałem iż Dyrekcja nie widzi przeszkód, ...ale zakład chcący obsługiwać subaraki, objęte gwarancją, powinien zgłosić się do SIP, przeszkolić personel i mieć wyposażenie serwisowe zgodnie ze specyfikacją Subaru - tyle wiem co wyczytałem - nie wiem jak to się ma do zgodności z prawem UE i dyrektywami, ale pewnie realia to zweryfikują, lub jakiś ambitny student prawa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Jak dyrekcja zapatruje się na nową dyrektywę UE , obowiązującą od dzisiaj( 1 czerwca b.r.), pozwalającą obsługiwać samochody w nieautoryzowanych stacjach ( np. wymiany olejów) bez utraty gwarancji ??

 

Przestala obowiazywac stara , wiec teraz obowiazuje "nowa" :idea: Z tego co pamietam :?: temat był kilka lat temu poruszany i byla odpowiedz Dyrekcji. Jezeli serwis spelnia wymagania importera (szkolenie , dostęp do bieżacych inf. i wymagane wyposażenie ) to może serwisowac.......

AK

ps.wymiana oleju zwiazana jest z okresowym przegladem a ten jest jednym z warunkow gwarancji ......zastanawia mnie czy takie "pozwolenie na dokonywanie napraw poza aso" nie jest korzystne finansowo dla gwaranta. :shock: ....nieautoryzowana stacja przejmuje na siebie odpowiedzialnosc/ i daje gwarancje na wszystkie wykonane czynnosci odpowiada równiez za negatywne skutki tej naprawy ( jezeli takie w przyszlosci wystapia ) ..jedynie prestiz moze ucierpiec.....Trzeba czekac az Dyrekcja wroci z Plejad... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Witam ! Jak dyrekcja zapatruje się na nową dyrektywę UE , obowiązującą od dzisiaj( 1 czerwca b.r.), pozwalającą obsługiwać samochody w nieautoryzowanych stacjach ( np. wymiany olejów) bez utraty gwarancji ??
Re: nowa dyrektywa unii

by Andrzejxx » 2 Jun 2010, o 20:13

 

Czyż to zbyt trudny temat dla dyrekcji ???

 

Sugeruję zapoznanie się z tematem "Tematy pytań, czas odpowiedzi".

Jako krok następny sugeruję przeczytanie całego artykułu, także tego:

Komisja Europejska zapowiada wydanie specjalnej broszury informacyjnej w formie pytań i odpowiedzi

 

Jeżeli ktoś chciał wymienić olej dla własnej fantazji poza autoryzowaną siecią, mógł to już dotychczas czynić ( w jakim celu - to inne pytanie ).

W artykule wymienione są konkretne przypadki producentów, stosujących niedozwolone praktyki. Subaru wśród nich brak.

Być może broszura wyjaśniająca ( po jej opublikowaniu ) wskaże konieczność rewizji dotychczasowych zasad; z aktualnie opublikowanego tekstu taka potrzeba nie wynika.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Po zapoznaniu się z broszurą wyjaśniającą potwierdzam, że nie ma potrzeby zmian w dotychczasowym sposobie postępowania ( nawet jeżeli odnoszę wrażenie, że autor wątku przestał już tak niecierpliwie oczekiwać na dalsze informacje ).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...