Skocz do zawartości

Pytania przed kupnem


badmofu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu i czy przypadkiem podobny temat nie był już poruszany na forum.

 

Jestem zainteresowany zakupem używanego Forestera, ale ze względu na ograniczoną wiedzę w tej materii chciałbym interesujący mnie model umieścić w serwisie Subaru na "przegląd ogólny" samochodu. Chodzi mi o faktyczne potwierdzenie stanu technicznego pojazdu zanim go kupię. I teraz pytanie - ile może kosztować taka usługa? A może wystarczy telefonicznie podać numer VIN i o ile użytkownik sprzedawanego samochodu serwisował go w ASO i wszystkiego się dowiedzieć w ten sposób?

 

I przy okazji kolejne pytanie. Jedną z moich wątpliwości jest brak salonu/serwisu Subaru w Toruniu (gdzie mieszkam) lub okolicy (Bydgoszcz?). Czy są jakieś plany na jego utworzenie w najbliższym (rok?) czasie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie - ile może kosztować taka usługa? A może wystarczy telefonicznie podać numer VIN i o ile użytkownik sprzedawanego samochodu serwisował go w ASO i wszystkiego się dowiedzieć w ten sposób?

 

najlepiej skontaktować się z serwisem i umówić się na sprawdzenie samochodu

 

lista autoryzowanych serwisów ponizej

 

http://www.subaru.pl/dealerzy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu

Nie :wink:

chciałbym interesujący mnie model umieścić w serwisie Subaru na "przegląd ogólny" samochodu.

Bardzo słusznie. Oprócz książki gwarancyjnej (przeglądy !) po prostu dobrze jest sprawdzić, czy samochód nie miał jakichś "przygód".

A może wystarczy telefonicznie podać numer VIN

Niestety nie. Brak jest centralnego systemu informacji o serwisowaniu i ew. naprawach na podstawie VIN. Toczyła się na ten temat dyskusja. Istnieją też wątpliwości natury prawnej co do możliwości udzielania takich informacji.

I przy okazji kolejne pytanie. Jedną z moich wątpliwości jest brak salonu/serwisu Subaru w Toruniu (gdzie mieszkam) lub okolicy (Bydgoszcz?). Czy są jakieś plany na jego utworzenie w najbliższym (rok?) czasie?

Nie ma powodu do obaw. Umowa jest podpisana i działalność powinna zostać rozpoczęta za ok 2 m-ce (na razie szkolenia, zaopatrzenie w części itp.).

Poprzedzający wpis sugeruje właściwą metodę postępowania - wiekszość serwisów przeprowadzała już w wielu przypadkach takie sprawdzanie stanu technicznego.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...