Skocz do zawartości

Przegląd w okresie gwarancyjnym - czy koniecznie w ASO?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie: czy w okresie gwarancji (3 lata/100 kkm) muszę wykonać przegląd okresowy w ASO, czy (na co GVO pozwala) mogę go wykonać też w innym warsztacie, nie tracąc przy tym gwarancji?

 

Nie chciałbym potem usłyszeć, że utraciłem gwarancję z uwagi na fakt naprawy poza siecią autoryzowanych serwisów.

 

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz robic tego w ASO , ale zrób dla tzw "świetego spokoju".

Ja mam swój serwis a mimo wszystko wszystkie przeglądy robie w ASO.

To naprawde nie sa wielkie pieniądze , o potem jak coś sie stanie , to bedziesz sie musiał wykłucać, prosić, udowadniać, myśle że nie ma sensu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Witam.

 

Mam pytanie: czy w okresie gwarancji (3 lata/100 kkm) muszę wykonać przegląd okresowy w ASO, czy (na co GVO pozwala) mogę go wykonać też w innym warsztacie, nie tracąc przy tym gwarancji?

 

Nie chciałbym potem usłyszeć, że utraciłem gwarancję z uwagi na fakt naprawy poza siecią autoryzowanych serwisów.

 

Dziękuję z góry za odpowiedź.

 

Dzień dobry,

 

witam po długiej nieobecności.

 

Ponieważ z niegdysiejszych Pańskich wpisów wynika, że reprezentuje Pan zawód prawnika, a jednocześnie w jednym z nich był Pan łaskaw użyć sformułowania " I też różne dyrekcje na te procesy targam... " uprzejmie proszę o doprecyzowanie Panskiego pytania:

- Czy chodzi o "przegląd okresowy",

czy też "naprawę" ?

 

Ponadto czy samochód jest zarejestrowany na podmiot gospodarczy, czy też konsumenta w rozumieniu ustawy ?

 

Przepraszam, że o to pytam, ale ponieważ swego czasu był Pan łaskaw pomylić homologację rajdową, z homologacją dopuszczającą pojazdy do ruchu drogowego, a zaakceptowaną przez UOKiK treść książki gwarancyjnej uznał Pan za niezgodną z obowiązującym prawem (że o tak dzisiaj nieoczekiwanie popularnej kwestii rejestracji stron internetowych nie wspomnę) uważam precyzyjne zrozumienie pytania za warunek niezbędny do udzielenia Panu właściwej odpowiedzi.

 

Pozdrowienia

 

PS. ponieważ dzisiaj wyjeżdżam odpowiedź może być nieco opóźniona, za co z góry przepraszam (patrz odpowiedni wpis "przyklejony" w tym (pod) Forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jak modowie uznają mój post za zbyt agresywny, przyjmę pasek :twisted:.

 

Popieram wniosek o przyznanie Przemqowi paska (choć Go bardzo lubię). Pytanie Fanky jest proste, jednoznaczne i nie powinno nikogo irytować. Wcześniejsze jakies tam "dokonania" nie powinny być brane dożywotnio za złą monetę, chyba, ze na Forum nie ma instytucji "przedawnienia" ale funkcjonuje formuła "Bez Przebaczenia" - zupełnie niepotrzebnie jątrząca. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw dostanę ostrzeżenie przed ostrzeżeniem? :mrgreen:

 

Słowo się rzekło... Kobyłka u płota :mrgreen: Twardym cza być :wink:

Ale.... Fanky na drugi raz niech doda, że auto bezwypadkowe, nie kradzione, nie wyłudzone, nie przeszło powodzi, gradobicia, nie użytkowane rajdowo/wyścigowo/rallycrossowo/.....owo, wszelkie dotychczasowe przeglądy wzorowo opatrzone pieczęciami uprawnionych organów, książka gwarancyjna nie zaginęła, nie sfałszowana, właściciel nie karany..... a tak to jest sam sobie winien :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Bardzo proszę bez drapanek. To nie miejsce. Obawy Dyrekcji są jak najbardziej uzasadnione, stąd prośba o doszczegółowienie pytania. Reszta jest OT i proszę się od niego powstrzymać. Jeżeli ktoś ma ochotę na dalsze przepychanki - PW jest właściwym rozwiązaniem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mc.li, a co w poście Dyrekcji jest nie ok?:twisted:.

Dyrekacja będzie wiedział co jest nie ok, a jeśli nie to chętnie odpowiem Dyrekcji na PW.

 

A ty daruj sobie tą napastliwość, wielu nadal jeszcze z przyjemnością zagląda na to forum, więc nie psuj tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę bez drapanek.

 

Subaryta, mówisz-masz :mrgreen:

Temat mnie bardzo interesuje, gdyż swego czasu spytał mne o to znajomy, posiadający Subaru na gwarancji. Carfit zalecił, aby dla świętego spokoju, dokonać przeglądu okresowego w ASO, co też znajomy uczynił.

Dlatego ponawiam pytanie do Dyrekcji, doprecyzowując zgodnie z zaleceniem Dyrekcji:

Czy w okresie gwarancji (3 lata/100 kkm) jest obowiązek wykonania przegląu okresowego w ASO, czy (na co GVO pozwala) można go wykonać też w innym warsztacie, nie tracąc przy tym gwarancji?

Proszę o odpowiedź w 2 wariantach:

1/samochód jest zarejestrowany na podmiot gospodarczy

2/samochód jest zarejestrowany na konsumenta w rozumieniu ustawy

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na co GVO pozwala)

Bezwarunkowo :?: , każda firma , nawet z Hebzia Dolnego , która naprawia czasem Lanosa może naprawiac /robić przegląd okresowy w BMW i potem BMW ma honorować ten ich przegląd :shock: jako gwarancyjny :mrgreen:

Cos chyba wam się po4turboliło.... :mrgreen:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na co GVO pozwala)

Bezwarunkowo :?: , każda firma , nawet z Hebzia Dolnego , która naprawia czasem Lanosa może naprawiac /robić przegląd okresowy w BMW i potem BMW ma honorować ten ich przegląd :shock: jako gwarancyjny :mrgreen:

Cos chyba wam się po4turboliło.... :mrgreen:

AK

 

Oj, na kilometr czuję tu paseczek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy,

Z dobrze poinformowanych źródeł (;) )wiem, że Funky-Koval dokonał przeglądu w Autoryzowanej Stacji, tym samym problem się rozwiązał niejako sam.

Mam w związku z tym ogromną prośbę - wrzućcie na luz. Dajcie już spokój....I proszę o to WSZYSTKICH.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy,

Z dobrze poinformowanych źródeł (;) )wiem, że Funky-Koval dokonał przeglądu w Autoryzowanej Stacji, tym samym problem się rozwiązał niejako sam.

 

Noooo, nieeeee, totalna inwigilacja :mrgreen: . A na poważnie, nie wiem, kto to jest FK i niezbyt mnie interesuje, gdzie dokonuje przegladów. Podtrzymuję zatem MOJE pytanie:Czy w okresie gwarancji (3 lata/100 kkm) jest obowiązek wykonania przegląu okresowego w ASO, czy (na co GVO pozwala) można go wykonać też w innym warsztacie, nie tracąc przy tym gwarancji?

Proszę o odpowiedź w 2 wariantach:

1/samochód jest zarejestrowany na podmiot gospodarczy

2/samochód jest zarejestrowany na konsumenta w rozumieniu ustawy

A na luuuuziku..... cały czas jestem wrzucony :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie: czy w okresie gwarancji (3 lata/100 kkm) muszę wykonać przegląd okresowy w ASO, czy (na co GVO pozwala) mogę go wykonać też w innym warsztacie, nie tracąc przy tym gwarancji?

 

Nie chciałbym potem usłyszeć, że utraciłem gwarancję z uwagi na fakt naprawy poza siecią autoryzowanych serwisów.

 

Dziękuję z góry za odpowiedź.

 

Dzień dobry,

 

witam po długiej nieobecności.

 

Ponieważ z niegdysiejszych Pańskich wpisów wynika, że reprezentuje Pan zawód prawnika, a jednocześnie w jednym z nich był Pan łaskaw użyć sformułowania " I też różne dyrekcje na te procesy targam... " uprzejmie proszę o doprecyzowanie Panskiego pytania:

- Czy chodzi o "przegląd okresowy",

czy też "naprawę" ?

 

Ponadto czy samochód jest zarejestrowany na podmiot gospodarczy, czy też konsumenta w rozumieniu ustawy ?

 

Przepraszam, że o to pytam, ale ponieważ swego czasu był Pan łaskaw pomylić homologację rajdową, z homologacją dopuszczającą pojazdy do ruchu drogowego, a zaakceptowaną przez UOKiK treść książki gwarancyjnej uznał Pan za niezgodną z obowiązującym prawem (że o tak dzisiaj nieoczekiwanie popularnej kwestii rejestracji stron internetowych nie wspomnę) uważam precyzyjne zrozumienie pytania za warunek niezbędny do udzielenia Panu właściwej odpowiedzi.

 

Pozdrowienia

 

PS. ponieważ dzisiaj wyjeżdżam odpowiedź może być nieco opóźniona, za co z góry przepraszam (patrz odpowiedni wpis "przyklejony" w tym (pod) Forum).

 

Cóż, wydawało mi się że napisałem "przegląd okresowy", więc nie rozumiem Pańskiej wypowiedzi, która odpowiedzią na moje pytanie nie jest.

 

Jeżeli to pomoże w udzieleniu odpowiedzi, to samochód zarejestrowany jest na "końcowego użytkownika" w rozumieniu rozporządzenia.

 

Mam nadzieję, że to nie moja osoba jest przeszkodą w udzieleniu odpowiedzi. Jeżeli tak jest, to proszę udzielić odpowiedzi Rallymenowi. Myślę, że odpowiedź na ten temat interesuje wiele osób, a ja naprawdę nie mam zamiaru się tu udzielać.

 

Nawiasem mówiąc, podtrzymuję moje stanowisko w sprawie niektórych zapisów na str. 6 książki gwarancyjnej (bo takie miałem zastrzeżenia), jeżeli już musimy ciągnąć ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję zatem MOJE pytanie:Czy w okresie gwarancji (3 lata/100 kkm) jest obowiązek wykonania przegląu okresowego w ASO, czy (na co GVO pozwala) można go wykonać też w innym warsztacie, nie tracąc przy tym gwarancji?

Proszę o odpowiedź w 2 wariantach:

1/samochód jest zarejestrowany na podmiot gospodarczy

2/samochód jest zarejestrowany na konsumenta w rozumieniu ustawy

Rallymen , poniewaz Dyrekcji jakis czas nie bedzie to moze sie dowiesz i powiesz co na to inni producenci ( honda , toyota czy fiat....)

AK

ps.jak Cie temat interesuje to pewnie juz pytales i wiesz.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... poniewaz Dyrekcji jakis czas nie bedzie to moze sie dowiesz ...

 

Panie Andrzeju, pytanie praktyczne. Przyjeżdża do Pana klient, bo mu coś stuka. A w książce pieczątki z Zdzichu Gold Hand Garage, zamiast z ASO.

Co Pan robi, naprawia na gwarancji czy odsyła w cholerę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...