Skocz do zawartości

Przyciemnienie panelu przy włączonych światłach mijania


Slawski

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dosyć banalny problem. W słoneczny dzień, przy włączonych światłach mijania (o dzięki ci nasz sejmie), panel sterowania radiem i klimą jest ledwo czytelny. Ekran nawigacji jeszcze da się podciągnąć, ale trzeba wyłaczyć automatykę dostosowania kolorystyki do pory dnia.

 

Czy ktoś wie, jak to jest rozwiązane elektrycznie i czy można to prosto zmodyfikować, tak aby dostosować do warunków narzuconych przez naszego ustawodawcę?

 

Problem dotyczy głównie auta Żony: OBK MY 04 H6, ale u mnie w Legacy MY07 jest podobnie, choć efekt znacznie mniej uciążliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w forku też jak się przytrzyma magiczny przycisk od klimy z napisem off/bright to widać wyrazniej ale chyba tylko do wylaczenia stacyjki, potem jest tak samo. Drugi Bright mam w przelaczniku kierunkowskazow - nim przelaczam jasność zegarka i stanu licznika - bajer że hej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku oba auta EU i nie zauważyłem żeby któreś z tych pokręteł miało napis "bright", a Legacy to są 2 pokrętła od klimy...

 

Jutro sprawdzę.

 

PS.: Myślałem, że tylko windę się zamyka naciskając "START" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim OBKu MY04 EU do tego służy lewy przycisk pod ekranem nawigacji:

79d665f0dff572a8m.jpg

 

 

Co ciekawe, ekran nawigacji ma u mnie opcję automatycznego przełączania dzień/noc (tło białe/czarne), ale nie ma to nic wspólnego z porą dnia. Subarak myśli, że jest dzień, jak mam światła wyłączone, jak włączam światła, robi się noc :lol: . Świateł oczywiście nie wyłączam więc mam noc non stop :roll: :mrgreen: .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie guzik który Apal opisałeś owszem steruje jasnością ale tylko ekranu nawigacji.

 

Podświetlenie ekranów LCD przebiegu, radia i klimatyzacji pozostaje nieczułe na magiczne wciśnięcia włączników radia i klimatyzacji. Pomaga jedynie wyłączenie świateł, ale to niestety może spowodować koszt + punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamer, mój adwokacie, masz pomuka :mrgreen:

 

Niestety nowe forum nie pokazuje płci jak poprzednie, co wprowadza w błąd niestety, więc nie ma za co przepraszać :wink:

 

 

hmm... dziwne, zaraz pójdę sprawdzić jak to u mnie jest :roll: 8)

 

EDIT: no więc ten guziczek trzeba przytrzymać chwilkę i w ten sposób można rozjaśnić bądź przyciemnić wszystkie wyświetlacze. Do regulacji czerwonego podświetlenia guzików służy pokrętło przy regulacji lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomuki ponoć wrócą, są tacy co im ich mocno brakuje :roll: :lol:

 

Możesz być ochroniarzem, w sumie nie widzę przeciwwskazań :P 8)

5 lat studiowania... to już chyba wystarczy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: no więc ten guziczek trzeba przytrzymać chwilkę i w ten sposób można rozjaśnić bądź przyciemnić wszystkie wyświetlacze. Do regulacji czerwonego podświetlenia guzików służy pokrętło przy regulacji lusterek.

 

DZIAŁA! Super. Dzięki. Guziczki w dzień widać, nie trzeba ich rozjaśniać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to jestem ciekawa co trzeba zrobić, żeby ekran nawigacji automatycznie mi się przełączał na dzień/noc ze względu na porę dnia a nie włączenie/wyłączenie świateł mijania :idea: :roll:

Musiałam przełączyć na dzień, bo w słoneczną pogodę na ciemnym tle nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, to samo, a raczej moja małżonka tak ma ;-)

 

Dlatego drążę temat dalej. Jeśli to jest sterowane niezależnie od ECU, to może będzie szansa na przeróbkę, jeśli jakoś głęboko w elektronice, to raczej marna szansa (a raczej nieracjonalnie kosztowna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy ktos wie mo0ze jak rozjasnic JDM-owego klimatronika jaki jest forku czy Si???

Pozprostu w słoneczny dzien to furia bo robie swiatła off na chwilke zeby zobaczyc ustawienia......bez swiateł widoczny pieknie:(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobna zagadke z nawigacja w forku my2010. Ze schematow elektrycnych wynika ze wystarczy odciac jeden przewod (nawigacja "eclipse" i oryginalne zlaczki od radia 6cd ) Chcialem aby w dawoju ucieli mi to od razu ale dostalem wyklad na temat gwarancji i strach mi bialko w oczach poscinal przed groznymi samurajami . We francji nie musze zapalac swiatel ale przed wyjademdo polski pewnie utne ten kabelek alb go podepne pod potencjometr. A L E Moze i u mnie jest jakis cudowny guzik, ide szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W soim znalazlem rozwiazanie rozjasnienia ekranu przy swiatlach. przycisk AV praytrzymany dluzej przy zapalonych swiatlach daje dostep do opci wlaczenia stanu dzien. Wi instrukci nic na tan temat nie zanlazle a opcja istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie mo0ze jak rozjasnic JDM-owego klimatronika jaki jest forku czy Si???

Pozprostu w słoneczny dzien to furia bo robie swiatła off na chwilke zeby zobaczyc ustawienia......bez swiateł widoczny pieknie:(((

 

 

Ja doraźnie załatwiłem to wymieniając diody za żółtych na kolor niebieski - ale to tylko trochę poprawiło "widzialność".

Szukam czegoś (lub kogoś kto wie) co właśnie odpowiedzialne jest za przyciemnianie podświetlenia panelu po włączeniu świateł, żeby to jakoś obejść :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...