Skocz do zawartości

Demontaż i naprawa lusterka zewnętrznego


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa dotyczy Forester 2005, ale przypuszczam, że w innych modelach rozwiązania są podobne stąd dział Ogólne.

 

Krótko co się stało: ktoś udupił mi lustro na parkingu. Przyłożył Newtona od góry i ułamał zaczepy, lustro zawisło na kablu. Uchwyty pokleiłem i póki co się trzymają. Ale nie działa mi elektryka - ustawianie i ogrzewanie, tylko w tym jednym lusterku, drugie działa.

 

Demontaż: chciałem zdjąć całe lustro i rozebrać je na spokojnie w domu ale nie wiem gdzie mogę je odłączyć ?? Kabel z lustra wchodzi bezpośrednio pod tapicerkę, której zdejmowanie mi się nie widzi. Czy zatem wewnątrz obudowy lustra jest jakaś złączka ? Dodatkowe informacje o trudnościach w rozbieraniu mile widziane :)

 

Co ew. mogło ulec uszkodzeniu ?? Jakieś szanse, że interwencja elektryka i jakieś lutowanie pomoże ??

 

Nowe lustro jest drogie, używki w ładnym stanie ciężko dostać, a generalnie mechanicznych uszkodzeń nie ma. Jedyne, które były udało mi się kosztem poxipolu naprawić. Stąd ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety musisz zdjąć tapicerkę drzwiową, jedyna wtyczka jest kilka cm poniżej linii szyby, i nawet, jakbyś ją jakimś cudem wyjął bez uszkodzenia, to na pewno nie zamontujesz z powrotem, a zdjęcie tapicerki nie jest wcale takie trudne, i chyba lepiej ja zdjąć i uratować lusterko, niż kupować na aledrogo od angola, które niespecjalnie pasuje.... :smile:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo pamiętam twój model, ale chyba trzeba wyjąć z tego uchwytu za który zamykasz drzwi: najpierw zaślepkę pod którą jest schowana śruba mocująca (w pionie) i jak to odkręcisz, delikatnie zsuń ramkę klameczki do otwierania, reszta to już tylko kołki wchodzące w otwory w drzwiach, tapicerke zacznij zdejmować od dołu drzwi, bo góra jest zahaczona od góry na specjalnych uchwytach i na samym końcu demontażu trzeba lekko podnieść do góry tapicerkę

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

emotorsport, zapomniałem napisać, że już dłuuuugi czas temu ogarnąłem temat bez żadnych problemów. Oczywiście spinki na początku w ogóle nie chciały puścić, a potem nagle wszystkie poszły swobodnie. Okazało się, że kostka od lusterka się wypięła i na dodatek ukruszył się zatrzask. Spiąłem kostkę, zakleiłem mocną taśmą, poskładałem drzwi do kupy i działa. :) Wprawdzie wciąż mam problem z samą obudową lustra (klej nie chce trzymać) ale o tym w innym wątku. :mrgreen:

 

Niestety pomuka dać się nie da :(

 

-- Wt, 21 września 2010, 23:52 --

 

Jednak da się dać pomuki i przez przypadek masz też pomuka za posta o treści "powodzenia" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Być może wykop wszechczasów, ale przed chwilą skorzystałem z instrukcji. Niezidentyfikowane bydlę urwało w Forysiu lusterko kierowcy, na szczęście lusterko całe, urwane tylko mocowania, pozostaje jedynie posklejać. Podziękowania dla Tomasz_555 i chybajużniezaglądającegotutaj emotorsport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę sie, że temat przydatny. :) Jeszcze potem poprawiłem połamane mocowania. Wyjąłem te nietrzymające się już wałeczki z gwintem, zalałem to żywicą epoksydową i później lustro zamocowałem wkręcając w żywicę blachowkręty z "szerokim" gwintem. Auta już nie mam, ale zdaje się, że do dziś działa bez zarzutu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...