Skocz do zawartości

Zawieszenie od Forestera do Imprezy ?! - osobliwy pomysł


Han Skolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Długo o tym myślałem i wpadłem na pomysł, żeby zaadoptować do swojej Imprezy samopoziomujące zawieszenie od Forestera. Pewnie większość pomyśli, że jestem "porąbany" i... w sumie ciężko mi się z nimi nie zgodzić, ale decyzje podjęte i czas na działanie. Nie mam o tym zielonego pojęcia jak to zrobić i od czego zacząć, dlatego zaczynam od najbardziej fachowej pomocy czyli Forum Subaru :wink: Może ktoś z was gdzieś, kiedyś czytał, lub słyszał o podobnych próbach, a może ktoś zna kogoś kto pomógłby, a może nawet odpłatnie by się tym zajął :smile: "Wydaje mi się", że jest taka możliwość, bo w końcu forester jest ponoć na płycie podłogowej od Imprezy. Ciekawi mnie jak wielkie zmiany musiałbym poczynić w mojej Imprezie, żeby wszystko pięknie zadziałało. Wszelkie sugestie i komentarze mile widziane, nawet te negatywne (jestem otwarty na krytykę :twisted: ) Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Skolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak wszystkie elementy mocowań - czy są identyczne.

Druga sprawa - wysokość i charakterystyka takiego zawiasu.

 

Gdzieś się u nas walały stare amorki z Forka. Jak nie poszły na złom to mogę sprezentować - zawsze można założyć na przymiarkę.

 

Jeśli to nie problem to bardzo chętnie, na próbę bym założył, a mosz może do nich sprężyny??? :mrgreen:

 

[ Dodano: Wto Sty 12, 2010 4:35 pm ]

Pomysl nie nowy, w sumie istnieje Impreza OBK za oceanem. Wydaje mi sie ze wystarczyloby wymienic amortyzatory i sprezyny na Foresterowskie, powinno byc OK.

 

A masz może jakieś namiary na stronkę, żeby to obejżeć i doczytać ??? Zastanawiam się czy półośki nie będą za krótkie :?: Ale jeśli to tylko zmiana amorków i sprężyn to byłbym Very zadowolony :lol:

 

Aha i jeszcze jedno, co z tym samopoziomującym zawieszeniem ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

impreza obk nie ma samopoziomowania..... jedyny problem moze byc w tym ze forek jest o 100kg ponad cięższy, i chyba ale nie jestem pewnien inne sa mocowania gorne.

Aha z ktorego forka były 2 warianty samopoziomu.

A tak z ciekawosci po co chcesz sie pchac w tak awaryjny system???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

impreza obk nie ma samopoziomowania..... jedyny problem moze byc w tym ze forek jest o 100kg ponad cięższy, i chyba ale nie jestem pewnien inne sa mocowania gorne.

Aha z ktorego forka były 2 warianty samopoziomu.

A tak z ciekawosci po co chcesz sie pchac w tak awaryjny system???

 

To muszę zobaczć jakiś przykładowy amorek od Forestera i jeśli mocowanie będzie ok, to teoretycznie powinno działać?

 

O jakim awaryjnym systemie piszesz, czy ogólnie o zawieszeniu Forestera, czy o samopoziomującym???? I dlaczego awaryjne??? :cry:

 

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 7:57 am ]

Poszukam ich w piątek. Bo wcześniej nie będę miał kiedy.

 

Co do samopoziomu - są wersje z i są bez :wink:

 

Spoko, do piątku wytrzymam :wink: A Ty masz wersję z "z" czy "bez" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech mozna kupic systanse do amortyzatorow Imprezy, podnosza auto o 35 mm, cena 500-900 EUR w salonie za komplet. Poloski i reszta zostaje seryjna. http://www.autohaus-schueppler.de/index.php?id=309 Tak to wyglada: http://up.picr.de/2245947.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem taki komplet u nas na Allegro, ale 35mm za taką kasę to mi się nie podoba :wink: poza tym z tego co czytałem to były tylko do foresterów, ale widzę, że do Imprezy też by pasowały. Jednak zostanę chyba przy amorkach i sprężynach od forestera, żeby tylko pasowało, o czym, mam nadzieję przekonam się już w sobotę jak Filester odnajdzie je w garażu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak moj forek mial samopoziom ale juz nie ma co mnie bardzo cieszy :twisted:

Amorki z samopoziomem maja tendencje do puszczania i wtedy auto stoi krzywo albo dupsko lezy..... wg mnie ani jedna szt na allegro nie bedzie w pełni sprawna bo nikt nie wymienia ich do puki nie klękną.

 

Zakladajac spęryny od forka bedzie ci impreza masakrycznie wysoko stała i bedzie twardsza (jest lzejsza!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że twardsza to super, bo na razie jest troszkę za miękka :wink: Szukałem twrdszych sprężyn, ale wszystkie były krótsze, a ja czasem przez "pola" do pracy jadę i przydałoby się właśnie wyższe zawieszenie, a nie niższe :mrgreen: WIęc jeśli by pasowało od forestera to super. Czy masakrycznie wysoko, to nie wiem, dopóki nie zobaczę w rzeczywistości, a co do amorków, to chyba faktycznie lepiej jak zostanę przy standardowych (od forestera) a nie samopoziomujących skoro takie awaryjne, no i cena za sztukę, też mnie troszkę odstrasza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej masz parę linków ciekawych projektów, dodaję twój temat do śledzonych, mi też chodzi po głowie podniesienie klasyka ;-),

http://subaru4wdclubwa.asn.au/Accessori ... ft-Kit.htm

http://forums.nasioc.com/forums/showthr ... ?t=1184053

http://www.dirtyimpreza.com/forums/show ... php?t=1628

http://ausubaru.com/forum/showthread.php?t=10957&page=4

1" lift kit http://www.subtle-solutions.com/specials.php

i mój ulubiony(druciarski :mrgreen: ) pomysł, zdjęice numer 5: http://www.ultimatesubaru.org/forum/sho ... 089&page=2

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam

 

Długo o tym myślałem i wpadłem na pomysł, żeby zaadoptować do swojej Imprezy samopoziomujące zawieszenie od Forestera. Pewnie większość pomyśli, że jestem "porąbany" i... w sumie ciężko mi się z nimi nie zgodzić, ale decyzje podjęte i czas na działanie. Nie mam o tym zielonego pojęcia jak to zrobić i od czego zacząć, dlatego zaczynam od najbardziej fachowej pomocy czyli Forum Subaru :wink: Może ktoś z was gdzieś, kiedyś czytał, lub słyszał o podobnych próbach, a może ktoś zna kogoś kto pomógłby, a może nawet odpłatnie by się tym zajął :smile: "Wydaje mi się", że jest taka możliwość, bo w końcu forester jest ponoć na płycie podłogowej od Imprezy. Ciekawi mnie jak wielkie zmiany musiałbym poczynić w mojej Imprezie, żeby wszystko pięknie zadziałało. Wszelkie sugestie i komentarze mile widziane, nawet te negatywne (jestem otwarty na krytykę :twisted: ) Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Skolo

 

co prawda wątek ma dwa lata...ale jak widać, jest aktualny...

 

pierwszą różnicą między foresterem i imprezą będzie to co różni legacy i outbacka, czyli 4,5cm...

muszę Cię zmartwić, to nie tylko amortyzatory, ta różnica jest w całym zawieszeniu,

 

z przodu są specjalne przekładki między budą a belką przedniego zawieszenia, inne tylne poduszki przedniego wahacza, inna długość krzyżaka między kolumną kierowniczą i przekładnią, inny samolot pod skrzynią biegów

 

tył różni się tym, że belka zawieszenia jest też na tulejach oddalających ją od budy

 

to wszystko jest po to, żeby zachować kąt wychodzenia i pracy półosiek, po podniesieniu samymi amorami kąt pracy przegubów się zmienia, i szybciej się zużywają. myślę, że więcej w tym teorii niż rzeczywistej potrzeby, ale fabryka jednak wprowadziła po coś zmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłoby chyba najlepszym rozwiązaniem, ale tylko forester 1 albo 2, albo OBK do 99, bo OBK 99- czy 03- ma inne tylne zawieszenie i niczego nie wykorzystasz

do tego jest różnica w przednich belkach między ssakiem a turbo,

i między starym foresterem a nowym czy wrxem w mocowaniu wahacza w przedniej belce, inna szerokość tulei metalowo-gumowej, ale to szczegół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...