Skocz do zawartości

Geometria - gdzie w Wawie?


kanap4

Rekomendowane odpowiedzi

Sylwek? z Q-Service? którego?-gdzie?

 

Ja mogę polecić ASKO.

 

do asko sie jezdzilo kiedy sylwek tam pracowal, teraz pracuje u dobruckiego na prymasa tysiaclecia jak dobrze pamietam.

 

ja geometrie ustawiam sobie sam, tzn mowie koledze co ma mi ustawic :-)

Właśnie... tak myślałem, bo ostatnio "w starym miejscu" go nie widziałem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Jezeli jeszcze nie robiles, to z czystym sumieniem moge polecic geometrie na Fletniowej 11 http://maps.google.pl/maps/place?oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&q=geometria+warszawa&fb=1&gl=pl&hq=geometria&hnear=Warszawa&cid=13136046498023619491, polecil mi go serwis Subaru, podobno duzo ASO u niego robi (m.in Toyoty) a w szczegolnosci trudne przypadki :mrgreen:. Gosc ma super sprzet i duza wiedze.

Moim autem zajmowal sie kolo 3h, wszystkie regulowane elementy zawieszenia luzuje, smaruje, potem ustawia.

 

BTW.Trzeba jedynie pamietac aby nie pojechac brudnym autem bo gosc jest dosc specyficzny i potrafi pogonic, fakt, ze tak sterylnie czystego zakladu jeszcze nie widzialem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jeszcze nie robiles, to z czystym sumieniem moge polecic geometrie na Fletniowej 11

 

A ja gościa na Fletniowej bym tak stanowczo to nie polecał.

Sam kiedyś u niego wymieniałem opony i faktycznie warsztat wypucowany niesamowicie. W sumie pierwszy raz zdażyło mi się, że gość po próbie wyważania koła jak mu coś nie pasowało to spuszczał powietrze, przekręcał oponę względem felgi i szukał optymalnego ustawienia.

O geometrii też słyszałem, że jest niezły ALE ..

 

no właśnie - zawsze pojawia się jakieś ale ...

 

jakieś 1.5 roku temu miałem obcierkę Fordem - przy okazji przywaliłem prawym przednim kołem w krawężnik. Samochód odstawiłem do ASO Forda na Uczniowskiej. Ze względu na uszkodzenie czegoś tam w zawieszeniu ustawiali geometrię. Robili to właśnie u gościa na Fletniowej (mam wydruk z jego maszyny więc jestem tego pewny).

Po odebraniu auta coś mi nie pasowało (zaczęły się stuki przy mocno skręconych kołach). Zadawałem nawet pytanie na tym forum i polecono mi właśnie Sylwka.

Podjechałem do niego tylko z tym wydrukiem (nie chciałem jeszcze ustawiać geometrii bo jak coś to niech robi to ASO Forda na swój koszt). Gość od razu wskazał mi 2 czy 3 punkty gdzie geometria została źle ustawiona i samochód przy takich parametrach nie powinien wyjechać z warsztatu !!! (były to parametry przy których faktycznie nie było wartości granicznych ale to nie znaczy, że mogą być ustawione jak się komu podoba).

Reklamacja w ASO - przepychanka - decyzja ubezpieczyciela, że jedziemy do ASKO na Ostroroga na weryfikację. Goście potwierdzili, że geometria jest źle ustawiona. Dodatkowo w Mondeo jest jakaś belka skręcana na śruby i przy walnięciu w krawężnik zamiast wyginania się - cofa się właśnie na tym mocowaniu (w sumie dobry patent). Bez jej odkręcenia i wyciągnięcia do właściwej pozycji nie da się ustawić poprawnie geometrii.

 

Tak więc może i gość jest pedantyczny (czyszczenie śrubek, itp.), na pewno warsztat robi wrażenie (czystość) ale z Subaryną po tej akcji bym na pewno do niego nie pojechał. To są auta mające całkiem spory potencjał jeśli chodzi o różnorodność ustawień i tylko człowiek dobrze zorientowany co i jak ustawi nam geometrię zgodnie z naszymi oczekiwaniami a nie z tym jak mu się wydaje (albo jak wskazują jedne ustawienia jakiegoś manuala).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do Grupy Popierającej Sylwka. Absolutny debeściak i jeszcze miły w dodatku. Stanowczo za to odradzam ASKO na Ostroroga. Firma ta zdobyła renomę w środowisku Subaru dzięki właśnie Sylwkowi, który tam pracował. Ostatnim razem, kiedy jeszcze byłem w ASKO na ustawianiu okresowym geometrii, stwierdzili, że jednego parametru nie da się wyregulować i że trzeba wymienić wahacz. Sylwek na szczęście zweryfikował te bzdury i bez problemu ustawił jeszcze raz geometrię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc może i gość jest pedantyczny (czyszczenie śrubek, itp.), na pewno warsztat robi wrażenie (czystość) ale z Subaryną po tej akcji bym na pewno do niego nie pojechał. To są auta mające całkiem spory potencjał jeśli chodzi o różnorodność ustawień i tylko człowiek dobrze zorientowany co i jak ustawi nam geometrię zgodnie z naszymi oczekiwaniami a nie z tym jak mu się wydaje (albo jak wskazują jedne ustawienia jakiegoś manuala).

 

Widzisz a mi poprawial wlasnie on po innym zakladzie, niby polecany tez na forum (nie SIPu) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...