Skocz do zawartości

Sprawdzenie nr VIN


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukuję od godziny szukajkę, techniczne i ogólne - nie mogę znaleźć.

Ktoś kiedyś wkleił adres strony gdzie można było wpisać nr VIN i podawane były wszystkie dane

łącznie z rokiem modelowym i kolorem nadwozia z jakim autko wyszło z fabryki.

To była jakaś "wschodnia" strona www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff. U mnie się wszystko zgadza.

W zeszłym roku jak byłem na przeglądzie rejestracyjnym gość też miał jakis taki programik i mu wyszło, że mój WRX to 1.6 i to chyba nawet w kombi, ale sam powiedział, że ten ich program to raczej nie jest na 100% pewny.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Hejka, czy mógłby mi ktoś to rozszyfrować ??? bo stronki mi nie za wiele pokazują.... :(

 

JF1GD70625L518106

 

Pozdro

 

Carfax (nie mam konta, więc tylko ilość wpisów):

VIN: JF1GD70625L518106

Vehicle: 2005 SUBARU IMPREZA WRX STI

Records: 9 records found in the CARFAX Vehicle History database

 

Стартовая VIN: JF1GD70625L518106 Марка: IMPREZA (G11) Регион: USA Руль: LHD Дата: 2004/11/15 Модельный год: D ('05MY) Код компл.: GDFDYEH Код назн.: U4 Главн. опц.код.: TG Внешн цв.: WR BLUE MICA (02C) Внутр цв.: OFF BLACK (B20) BODY: SEDAN (S) ENGINE: 2500CC EMPI DOHC TURBO (257) TRAIN: FULLTIME 4WD (4W) MISSION: 6SP MANUAL TRANSMISSION (6MT) GRADE: STI (STI) SUS: NORMAL SUSPENSION (N/S)

 

Impreza STI z USA, wyprodukowana 15.11.2004, MY '05, koloru blue mica, sedan, 2.5T z VIb skrzynią biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem VIN'a mojego GT i rosjanie twierdzą, ża moje auto jest o rok starsze. Reszta się zgadza... O co kaman?

te strony podaja DATE PRODUKCJI auta, a nie date 1-ej rejestracji, ktora to masz wpisana w dowodzie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

charlot, może w karcie pojazdu znalazł się rok modelowy, a nie rzeczywisty rok produkcji, czyli np. auto było wyprodukowane w 2005, ale już było MY '06.

 

Za http://www.cars101.com/subaru/vin.html 10 pozycja w VIN, to rok modelu, a nie produkcji. Natomiast jak sobie rosjanie wyliczają datę produkcji, to tego nie wiem. W niektórych modelach (np. w N/A '07) na tabliczce znamionowej jest miesiąc i rok produkcji. Może u Ciebie też jest.

 

[EDIT] poprawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem VIN'a mojego GT i rosjanie twierdzą, ża moje auto jest o rok starsze. Reszta się zgadza... O co kaman?

 

przecież w wątku gdzie Komancz ECU sprzedawał napisałem, że chyba masz MY96 i będzie pasować, to nikt mi nie chciał wierzyć. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem upatrzone sub-auto w carfaxie i wyszło mi, że nie rekomendują go, bo samochód otrzymał "Salvage title/certificate". Ubezpieczalnia zarejstrowała "total loose", samochód był skradziony i uszkodzony "theft recovery & collision damage reported".

W przypisach "Salvage title/certificate" określa się jako szkodę >75% wartości, po której nie można zarejestrować auta w USA, ale w niektórych stanch rejstrują tak również kradzież ... przy czym na liście tych stanów nie ma Californi, a tam wszystko się działo.

Sprzedający oczywiście twierdzi, że samochód miał lekko uszkodzony zderzak, zdjęć z aukcji brak

 

Pytanie, czy to możliwe, że ukradzione i lekko draśnięte auto otrzymało "Salvage title/certificate"?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego mniej więcej dotyczy moje pytanie

Przy czym nie chodzi o "total loose", bo to w tym przypadku oznacza wypłatę odszkodowania za kradzież, ale "Salvage title/cerificate" wg. CARFAX vs. "wgnieciony zderzak" wg. komisu

Oczywiście "niemanie" zdjęć z aukcji zniechęca do kupna (... wcześniej twierdzili że jest "100% bezwypadkowe")

 

Z drugiej strony inne auto, które spradzwałem, ma w Carfax czystą jak łza metrykę,

a też było ukradzione i miało lekko wgniecione błotniki i drzwi - te zdjęcia widziałem

 

BTW Czy jeżeli auto jest obecnie zarejestrowane w Polsce, a nie było po bożemu wyksportowane z USA (brak rejestu tego zdarzenia w Carfax) to czy mi coś grozi jako kupującemu?

 

Pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...