Skocz do zawartości

nie pali


Gość IRAZU

Rekomendowane odpowiedzi

szybkie pytanie. Subaru outback 2,5 automat z 2000r. Nie odpala przy -5 stopni. Przy minus 3 stopnie pali bez problemu. gdzie przyczyna i co zrobić bo w serwisie na komputerze nie wykazuje awarii. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Filtr paliwa, powietrza, był wymieniany w lipcu, od tego czasu zrobiłem ok 7-8 tyś.km. Nigdy z zapaleniem nnie było żadnych problemów. Wczoraj rano za pierwszym razem silnik zaskoczył na moment i potem nic, rozrusznik kręci a silnik nic.

 

[ Dodano: Wto Gru 30, 2008 7:15 pm ]

zapalił :mrgreen: pogrzebałem trochę pod kierownica chcąc dostać się do kabli od kodów, najpierw wszystko poruszałem i... udało się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem przyczynę , ale ASO nie daje rady . Powodem jest immobilizer . Wymiana anteny nic nie zmieniła. Wymiana modułu na używany szt. 2 nic nie dała ! Zamówiłem więc nowy bez kodów - 550 zł ale nic nie pomogło . Po wprowadzeniu kodów zapala i natychmiast gaśnie . Wyrzuca kody i się blokuje . Mają SOFTA z błędem więc na razie po staremu - tyle że nie pali przy minus 3. We wtorek wymienię kondensator w moim starym module . SIP nie daje rady to może zakład RTV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Szulczyk mialem ten sam problem i sa ASO które to ogarniają także przestan Pan wygadywać te głupoty bo jak sie czyta te posty zwłaszcza Pańskie to wiecznie Pan narzeka, jak Pan wie lepiej to niech Pan sam zrobi ,a tak narazie to z tym immo żle Pan trafił bo nie ta usterka.Mi naprawili bez problemu.

 

p.s życzę szczęścia w RTV :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowali w dwóch ASO i się nie udało . Skoro Tobie dali radę to może ja nie trafiłem na odpowiednie ASO. Mam Ci przesłać f-ry z ASO Koper i Nivette? Czekałem na moduł immo parę dni a potem człowiek męczył się z kompem pół dnia i ciągle wyrzuca kody . Skoro tobie dali radę to daj namiary na ASO.

 

[ Dodano: Nie Lut 08, 2009 9:21 am ]

A jeśli chciałeś być dowcipny ,to potrenuj troszkę , bo mnie po dwóch zimach nie jest do śmiechu z autem na lato .

 

[ Dodano: Nie Lut 08, 2009 9:26 am ]

Awarię znalazłem podgrzewając suszarką do włosów kolejne części immo. Komputer nie pokazywał żadnych błędów . Możesz to wytłumaczyć albo podać namiary , czy może masz inny cel ? Chcesz pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Marku, po konsultacjach z mądrzejszymi wydaje mi się, że być może znam przyczynę w/w usterki. Jeżeli do seryjnego immobilajzera sa podłączone nieseryjne dodatkowe funkcje, jakieś domykania, napady, zdalne odpalania itd, może być problem z kodowaniem. Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale tak jest. Prosze poodpinać lub zdeaktywować dodatowe bajery, jeżeli są, i powinno pomóc....powodzenia.... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
byłem dzis w subaru, podłączyli do komp. i wyszedł błąd 53 czyli antena immobilaizera, ale co dalej? da się odłączyć immobilaizer zupełnie?

Może i znajdę gdzieś taką antenę ?

Spróbuj pożyczyć i sprawdzić czy to właśnie ona . Można przekładać anteny , bo nie są kodowane . Mnie naprawili immobiliser w ASO Radom . Mają tam naprawdę ogarniającego ten temat elektryka . Wszyscy popełniali ten sam błąd , a on to zrobił inaczej i mu się udało . Zadzwoń do Radomia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A gdybyś nie miał skąd wziąć takiej anteny , to ten mądrala amotorsport ma takich kilka niepotrzebnych . :mrgreen:

 

ja niestety nie mam i raczej nie będę miał, bo nie prowadzę zakazanej działalności komercyjnej, konkurencyjnej dla SIP-u na Forum, ale na pewno kolega ODRAZU znajdzie Ci taką antenkę w ITS Michalczewski w Radomiu, jak chcesz, na pewno chętnie poda Ci adres... :twisted: jakby nie mieli, wystrugają w terminie do 6 tygodni z lipy czy innego szlachetnego drewna.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie mam i raczej nie będę miał, bo nie prowadzę zakazanej działalności komercyjnej, konkurencyjnej dla SIP-u

Działalność konkurencyjna byłaby wtedy , gdybyś chciał za to pieniądze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nikt nie uwierzy w moje dobre serce :twisted: zresztą niedawno już się ono serce znalazło u kardiologa, po aktach wielkoduszności.... :mrgreen: a jak się komuś coś spali po zastosowaniu jakichś moich rupieci, znowu będę ten ZŁYYYYY....dlatego chetnie służę dobrą radą i również chętnie podtrzymam na duchu... :smile: Polecam gorąco ITS, również mam jak najlepszą (nie szkodzi, że zasłyszaną) opinię na temat tego serwisu :smile: mają podobno bardzo dobrego elektronika jak wieść gminna niesie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...