Skocz do zawartości

Gaśnie wyświetlacz zegarka


Saracen

Rekomendowane odpowiedzi

Gaśnie mi często wyświetlacz zegarka/ "komputera pokładowego"

Kiedyś rzadko gasł, później coraz częściej, teraz w ogóle się nie pali.

Jak gasł to wystarczyło puknąć palcami i się zapalał z powrotem. Potem zauważyłem, że czas w zegarze się rozjeżdża - tak jak by tracił zasilanie i w tym czasie zegar nie "tykał" a potem wstawał i pokazywał opóźnioną godzinę.

 

Jak myślicie - czy to może być kwestia że coś nie styka i wystarczy poprawić kabelki lub coś przylutować - czy raczej coś dzieje się z samym wyświetlaczem i cały zegar trzeba wymienić?

 

Ewentualnie dajcie mi proszę wskazówki jak to wyjąć z ramki żeby nie uszkodzić plastików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaśnie mi często wyświetlacz zegarka/ "komputera pokładowego"

Kiedyś rzadko gasł, później coraz częściej, teraz w ogóle się nie pali.

Jak gasł to wystarczyło puknąć palcami i się zapalał z powrotem. Potem zauważyłem, że czas w zegarze się rozjeżdża - tak jak by tracił zasilanie i w tym czasie zegar nie "tykał" a potem wstawał i pokazywał opóźnioną godzinę.

 

Jak myślicie - czy to może być kwestia że coś nie styka i wystarczy poprawić kabelki lub coś przylutować - czy raczej coś dzieje się z samym wyświetlaczem i cały zegar trzeba wymienić?

 

Ewentualnie dajcie mi proszę wskazówki jak to wyjąć z ramki żeby nie uszkodzić plastików

 

Myslimy, ze problem byl wielokrotnie walkowany wystarczy poczytac ... jest to jeden z problemow typu TTTM. Metody sa rozne: czesto przelutownie pomaga, ale nie zawsze (ja musialem wymienic na nowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...