Skocz do zawartości

Jak pielegnowac-dbac ,czyscic tapicerke skorzana w Legacy?


lookita

Rekomendowane odpowiedzi

Szukalem,ale slabo cos znalazlem,by zaspokoic swoj brak wiedzy,w zakresie pielegnacji i czyszczenia tapicerki skorzanej -u mnie czarnej- w Legacym?W instrukcji jest wyjatkowo skromnie,bardziej mi chodzi o konkretne preparaty i sposoby impregnacji i czyszczenia.Nigdy nie mialem takiej opcji wyposazeniowej,wiec sie pytam....Dzieki za ewentualna pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia można użyć różnej maści preparatów do czyszczenia skóry, jeżeli zabrudzenia nie są duże i nie chcesz używać detergentów nawet wilgotna szmatka z samą wodą wystarczy. Natomiast do konserwacji ja używam produktów na bazie wosku pszczelego. Nie lubię święcących skór, więc używam balsamu lub mleczka Bufalo do skóry, bezbarwny. Preparat wycieram tylko suchą szmatką, nie ma pocenia i żadnej polerki. Skóra jest matowa, miękka , nie pęka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja konserwuje około 4 razy w roku, nie polecam jakichś konkretnych marek, gdyż każdemu może przypasować coś innego, choćby ze względu na czas, nakład pracy, środków finansowych.

Ważne aby produkty były oparte o naturalny wosk pszczeli i jak najwięcej naturlanych składników. Wówczas unikniesz, odbarwień, pęknięć, możliwości koloryzacji ubrań itp...

 

-- 16 kwi 2012, o 20:25 --

 

Podlacze się, a co zrobić z niewielkimi na razie przetarciami? Lakier do skory?

 

TUTAJ taki sobie filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lookita, wszystko czego potrzebujesz do pielęgnacji skóry to cleaner(preparat do czyszczenia skór), delikatna szczoteczka do skóry, ściereczki z mikrofibry, aplikator z mikrofibry oraz preparat do zabezpieczenia skóry.

Tapicerkę przed czyszczeniem należy delikatnie i dokładnie odkurzyć. Następnie nanosimy środek do czyszczenia czyli cleaner po czym czyścimy element szczoteczką. Tak jak tutaj od 1:49

Po czyszczeniu należy przetrzeć skórę czystą ściereczką z mikrofibry, a następnie na suchą skórę nanosimy preparat do zabezpieczenia skóry aplikatorem po czym resztki wycieramy inną czystą ściereczką z MF .

 

Ja używam tego zestawu: http://www.sklep.car-spa.pl/Wewnatrz-au ... -p425.html

Jest tutaj wszystko czego potrzebujesz( po za ściereczkami z mikrofibry), a zestaw wystarczy Ci na bardzo długo. Cleanerem można też doczyścić skórzaną kierownicę itp.

 

Newbee,

Polecam gotowy zestaw np : http://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-ton ... y-p-4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zglebiajac temat,zadzwonilem do jednego profesjonalnego sklepu,z akcesoriami do czyszczenia auta.Ten sklep to :

http://detailershop.pl/

Po milej rozmowie z Panem,zaproponowano mi 2 zestawy,jeden do pielegnacji skory-zestaw,drugi do czyszczenia i renowacji lakieru.Wspomnialem,ze mam Subaru.Pan stwierdzil,ze zgodnie z jego wiedza praktyczna i namacalnym Legacym,jaki podjechal dzien wczesniej,niestety nasza ukochana marka,ma w jego opinii miekki lakier.U nich w sklepie byl ktos polrocznym Legacym,badzo zalil sie na stan nowiutkiego lakieru,zrobil test na polowie maski u nich przed sklepem ,maskujac jednym z preparatow rysy na masce,po czym,efekt byl mily dla oka.Z opinii ww. Sprzedawcy,produkt RaceGlaze,sa swietne,rewelacyjnie pielegnuja,ale maja 2 wady,moze glownie jedna.Poza cena,niestety maja strasznie intensywny zapach,co latem w jego aucie przewazylo,by zmienic na cos innego.Z polecanych do tapicerki,zestaw-Furniture clinic,do lakieru,zestaw firmy Meguiars .

Poki co,z braku kasy wolnej,rezygnuje z zakupu,choc bardzo chcialbym autko wreszcie umyc w weekend majowy.Nie mam czasu to zrobic po 3 tyg. od zakupu.Ech,nie ma czasu,a autko takie fajne......;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a gdzie można odnaleźć kod koloru skórzanej tapicerki w outbacku z 2001 r - lub jak się nazywa - szukam tej informacji bo chcę kupić lakier do renowacji a na zdjęciach trudno dobrać właściwy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie można odnaleźć kod koloru skórzanej tapicerki w outbacku z 2001 r - lub jak się nazywa - szukam tej informacji bo chcę kupić lakier do renowacji a na zdjęciach trudno dobrać właściwy:)

można spróbować po VINie, kolor wykończenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...