Skocz do zawartości

Zmiana konsoli środkowej Legacy MY05 na Legacy MY08


marcellus

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzalem forum i spora czesc internetu i przekonalem sie ze odtwarzanie plikow mp3 w Legacy 2005 jest praktycznie niemozliwe. Wiem ze byla jednostka audio odtwarzajaca mp3 w modelu 2008 i tu moje pytanie (pomijajac koszty) czy te jednostki sa zamienne plug&play ?? czy moge wymontowac stara jednostke i zamontowac nowa ?? Przerqaza mnie troche brak mozliwosci odtwarzanie mp3 w aucie w ktorym spedzam dosyc duzo czasu.

 

Pomijajac wszelkie aspekty estetyczne (czarny kolor nowej jednostki) czy finansowe zwiazane z zakupem takowej czy technicznie jest to mozliwe ?? Ewentualnie jakicgh zmian trzebaby dokonac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno także przerabiałem temat dodania możliwości odtwarzania mp3 w Legacy 2006 i ostatecznie wybrałem instalację Parrota MKi9200. Rozwiązanie raczej tańsze niż wymiana całej jednostki audio i daje dużo więcej możliwości (zestaw głośnomówiący BT + odtwarzanie mp3 z SD, USB, BT, line-in, iPod/iPhone). Wszystkie kabelki mam schowane, więc wygląda to bardzo dobrze (jeśli Cię to interesuje, mogę zrobić fotki). Wyświetlacz mam zamocowany nad prawym nawiewem (tym koło środkowego schowka), bezprzewodowy pilot przy dźwigni zmiany biegów, kable (USB, line-in, iPhone) w schowku, centralka schowana jest pod oryginalnym zestawem audio (wewnątrz jest sporo miejsca). Zestaw ma możliwość przepuszczania oryginalnego audio, jeśli nie jest używany, więc nie tracisz możliwości słuchania CD i radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sammael, po pierwsze to wielkie dzieki, nie wiedzialem ze takie zestawy daja takie mozliwosci :shock:

 

jesli mozesz to wrzuc fotki tutaj, moze sie jeszcze to komus przyda i przy okazji czy montowales to sam czy w wyspecjalizowanej firmie, jesli tak to jakiej i jakie sa koszty montazu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się jutro zrobić i wrzucić fotki.

 

Montowałem sam z pomocą mojej TŻ. :) Dzwoniłem wcześniej do firmy, która jest autoryzowanym dystrybutorem/instalatorem Parrotów i chcieli chyba 200 zł za instalację + 140 zł za kabel Subaru->Parrot. Aby zamontować zestaw musiałem zdemontować plastik przy dźwigni zmiany biegów, boczne maskownice radia, radio, boczek środkowej konsoli od strony pasażera, schowek, prawy słupek oraz element ze schowkiem i dwoma nawiewami. Trochę dużo, ale mikrofon mam przy lusterku wstecznym, a kable "medialne", jak już pisałem, w schowku. :) Możliwe, że udałoby się bez demontażu schowka, ale i tak musiałem wymienić filtr kabinowy, więc nawet było mi to na rękę.

Parrot ma wtyczki i gniazdka ISO, więc trzeba dokupić kabelek Subaru->Parrot. Kupiłem najtańszy jaki znalazłem:

http://allegro.pl/zlacze-adapter-parrot ... 90645.html

 

Dodam jeszcze, że po instalacji warto sprawdzić, czy po wyłączeniu ACC (wyjęciu kluczyka) Parrot pisze "do widzenia". Jeśli nie, to zamienione są kabelki w kablu Subaru->Parrot (i Parrot po wyłączeniu nie będzie trzymał ustawień, w tym ostatnio odtwarzanego utworu :/). Wada kabla wynika zapewne z błędnej specyfikacji producenta:

http://www.parrot.com/documents/en/supp ... ubaru2.pdf

vs

http://ae64.com/Legacy-pinout.htm

Aby to poprawić trzeba zamienić parrotowe kabelki czerwony i pomarańczowy (producent to przewidział - oba mają na sobie odkręcany bezpiecznik, więc łatwo to zrobić). Ja niestety tego nie sprawdziłem i miałem wizję demontowania wszystkiego jeszcze raz... Na szczęście udało się dostać do tych przewodów po wyjęciu jedynie maskownicy dźwigni biegów. :)

 

Co do samego Parrota, jeśli zależy nam na języku polskim i jeśli nie kupujemy zestawu z oficjalnej polskiej dystrybucji, trzeba zwrócić uwagę czy nie jest sprowadzany (a jeśli jest, to skąd), bo firmware można zmieniać tylko w ramach tego samego obszaru:

http://www.parrot.com/uk/support/downlo ... -languages

Polską wersję językową warto mieć, żeby Parrot gadał i rozumiał po polsku (synteza i rozpoznawanie mowy FTW!). Aby działał polski firmware, na pudełku powinien być napis "TTS Zone M2".

 

Kilka linków, które mogą pomóc przy montażu:

http://www.uklegacy.com/forums/lofivers ... 88844.html

http://forums.nasioc.com/forums/showthr ... ?t=2107719 (to akurat Impreza)

http://legacygt.com/forums/showthread.p ... 33008.html

http://www.subaru.com.cz/viewtopic.php?t=437

 

Zasłużyłem na pierwszego pomuka? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno także przerabiałem temat dodania możliwości odtwarzania mp3 w Legacy 2006 i ostatecznie wybrałem instalację Parrota MKi9200. Rozwiązanie raczej tańsze niż wymiana całej jednostki audio i daje dużo więcej możliwości (zestaw głośnomówiący BT + odtwarzanie mp3 z SD, USB, BT, line-in, iPod/iPhone). Wszystkie kabelki mam schowane, więc wygląda to bardzo dobrze (jeśli Cię to interesuje, mogę zrobić fotki). Wyświetlacz mam zamocowany nad prawym nawiewem (tym koło środkowego schowka), bezprzewodowy pilot przy dźwigni zmiany biegów, kable (USB, line-in, iPhone) w schowku, centralka schowana jest pod oryginalnym zestawem audio (wewnątrz jest sporo miejsca). Zestaw ma możliwość przepuszczania oryginalnego audio, jeśli nie jest używany, więc nie tracisz możliwości słuchania CD i radia.

 

Jak Ci gra ten Parrot ?

Ja mam 3100LCD i do rozmow telefonicznych to on sie nadaje (choc tez nei z kazdym tel), ale muzyki to sie na tym sluchac nie da (kiepski wzmacniacz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam fabryczne głośniki. Mimo to, wydaje mi się że jakość jest lepsza niż fabrycznego zestawu audio. Oczywiście nie oszukujmy się - w lekkim kawałku plastiku na pewno nie ma jakiegoś high-endowego wzmacniacza (specyfikacja techniczna mówi o: Digital Class-D 20W amplifier), ale do słuchania mp3 w samochodzie się nadaje. Zaznaczam, że nie jestem audiofilem (a tym bardziej audio-voodoo-filem ;]), aczkolwiek rozważam zmianę głośników i może dołożenie jakiegoś wzmacniacza.

 

Jeśli chodzi o rozmowy telefoniczne, próbowałem tylko z HTC Desire i Nokią 6303i i nie miałem zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam fabryczne głośniki. Mimo to, wydaje mi się że jakość jest lepsza niż fabrycznego zestawu audio. Oczywiście nie oszukujmy się - w lekkim kawałku plastiku na pewno nie ma jakiegoś high-endowego wzmacniacza (specyfikacja techniczna mówi o: Digital Class-D 20W amplifier), ale do słuchania mp3 w samochodzie się nadaje. Zaznaczam, że nie jestem audiofilem (a tym bardziej audio-voodoo-filem ;]), aczkolwiek rozważam zmianę głośników i może dołożenie jakiegoś wzmacniacza.

 

Jeśli chodzi o rozmowy telefoniczne, próbowałem tylko z HTC Desire i Nokią 6303i i nie miałem zastrzeżeń.

 

Ja mam zgola odmienne spostrzeżenia, ale moze dlatego,ze moga byc rozne wzmacniacze w roznych modelach, tym, bardziej, iz moj to praktycznie tylko zestaw glosnomowiacy.

Odnosnie telefonow to jak mialem LG z WM6 to glosnosc byla niewystarczajaca, dalo sie tylko rozmawiac podczac jazdy w miescie, teraz mam ZTE Blaea z Android i jest znacznie lepiej, ale do sluchanie muzyki to jeszcze daleko i tak glosnosc musi byc na max.

Poza tym to urzadzenie genialne, latwo sie instaluje, samo odlacza radio. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

marcellus mnie nakierowal na tego posta - dzieki. Ja tez polecam MKi9200 (wersja i ma wejscie na ipoda i kosztuje tyle samo, co 'bez i'). Wystwietlacz i mikrofon zamontowalem w schowku w podsufitce. Przy zamknietym w/w schowku nie ma sladu po Parrocie ;)

 

Aha - kabla oczywiscie braknie od centralki do wyswietlacza przy takim rozmieszczeniu. Dlatego zrobilem przedluzke z kabla sieciowego rj45 (akurat tego mam od groma, wtyczki i zaciskarke takze zawsze 'pod reka' :D). Wystarczy 5 zyl (4+uziemienie). Nie jest latwo, zalecam szczegolna ostroznosc - kabelki sa bardzo cienkie. Przedluzki Parrot nie oferuje, gniazd/wtyczek parotowskich nie znalazlem (nie znam nazwy/oznaczenia :/). Parrot mi powiedzial, ze przedluzony kabel nie bedzie dzialac. Dziala i to przedluzony o ~3m ;)

 

Dziala z K700i i HTC Diamond.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Panowie lepsze rozwiązanie dla was aby mieć możliwość odtwarzania MP3 a dowolnym aucie:

 

http://allegro.pl/transmiter-z-bluetoot ... 41374.html

 

to opcja droższa.

 

Ja nie mam akurat takiego urządzenia. Mam odtwarzacz MP3

http://allegro.pl/mp3-pentagram-vanquis ... 89165.html

 

ale wykorzystuje również do słuchania muzyki w samochodzie z tego odtwarzacza.

 

sposób działania tego urzadzenia jest następujący: Emituje on fale FM na danej częstotliwością jaką ustawimy w radiu samochodowym i w transmiterze.

 

Ciekawa opcja bez dłubania w samochodzie:

 

http://allegro.pl/transmiter-fm-mp3-usb ... 89048.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem czegos podobnego, jak w poscie grzelak84 - niestety daleko bylo do idealu. Moze trzeba trafic odpowiedni model - ten, ktorego ja mialem watpliwa przyjemnosc uzywac potrafil przerwac nagle odtwarzanie. Do tego duzy lag po wcisnieciu jakiegokolwiek przycisku (efekt za slabego procesora?) zniechecil mnie do takich wynalazkow.

Pewnie sa jakies porzadne urzadzenia tego typu, ale co kabel to kabel :)

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pytanie z mojej strony: czy jest jakaś logika, którą się parrot kieruje odtwarzając mp3 po usb? Nabyłem prostszą wersję mki9000, która o ile wiem różni się tylko brakiem monitorka (i rzecz jasna wejściem na kartę sd); podpiąłem pendrive'e i teraz leci chyba tylko pierwszy utwór z każdej płyty - czyżby sortował po nazwach utworów bez względu na rozmieszczenie plików w katalogach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tummi,

 

Ale ja mam mki9000. Być może 9000 różni się możliwościami od 9200. Druga rzecz - chciałem wykonać upgrade firmwaru'u - brak jest informacji jak to zrobić, a podłączenie pendrive'a z plikiem nie działa. Mało tego, na stronach oficjalnego dystrybutora parrota jest informacja, że nie należy aktualizować wersji PL2 samemu. Zaczynam żałować, że zdecydowałem się na mki9000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tummi,

 

Ale ja mam mki9000. Być może 9000 różni się możliwościami od 9200. Druga rzecz - chciałem wykonać upgrade firmwaru'u - brak jest informacji jak to zrobić, a podłączenie pendrive'a z plikiem nie działa. Mało tego, na stronach oficjalnego dystrybutora parrota jest informacja, że nie należy aktualizować wersji PL2 samemu. Zaczynam żałować, że zdecydowałem się na mki9000...

 

a przez BT nie idzie ?

Ja swojego 3100, wlasnie tak aktualizowalem, jest programik na stronie, ktory sam wyszukuja najnowszy soft i robi upgrade.

 

-- 17 paź 2011, o 12:35 --

 

Ja napaliłem się na coś takiego - zerknij w temat: viewtopic.php?f=23&t=147376&view=unread#unread

Podłącza się pod ori radio w gniazdo zmieniarki - chyba najłatwiejsze rozwiązanie

 

To jest ciekawe :mrgreen: :

Subaru Legacy 05-09 (see qualifier above)

Subaru Outback 08-09 (see qualifier above)

 

pytanie tez czy oblsuguje tytuly jako CD text. ale pewnie nie bo nawet samo radio nie wspiera cd textu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, przez BT z laptopa czy z komórki? Nie próbowałem, ale dziś przetestuję. Faktycznie na laptopa są dwa programiki, dopiero je ściągam. Moja wersja softu to 1.84, a na stronach Parrota jest 1.96 bodajże (na polskich 1.90). Niemniej jednak w ustawieniach mam bardzo mało opcji, praktycznie nic nie można ciekawego ustawić. Odtwarzanie mp3 po USB jest albo losowo, albo nie (i ta opcja właśnie mnie doprowadza do rozpaczy, bo nie odtwarza całego katalogu po kolei, tylko skacze po pierwszych utworach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, przez BT z laptopa czy z komórki? Nie próbowałem, ale dziś przetestuję. Faktycznie na laptopa są dwa programiki, dopiero je ściągam. Moja wersja softu to 1.84, a na stronach Parrota jest 1.96 bodajże (na polskich 1.90). Niemniej jednak w ustawieniach mam bardzo mało opcji, praktycznie nic nie można ciekawego ustawić. Odtwarzanie mp3 po USB jest albo losowo, albo nie (i ta opcja właśnie mnie doprowadza do rozpaczy, bo nie odtwarza całego katalogu po kolei, tylko skacze po pierwszych utworach).

 

Z laptopa z BT, odpalasz programik ze strony, laczysz sie przez BT z Parrotem i robisz upgrade. Procedura prosta i trwa kilka minut. Pytanie tylko czy jest sens - musisz poczytac release notes, co w danej wersji dodali. Minus jest tez taki, ze traci sie dane i ustawienia :(

 

U mnie byl problem z zawieszaniem sie telefonu, wiec szukalem tak rozwiazania, przy okazji upgradu pojawil sie tez jez polski, ktorego wczesniej nie mialem.

Ja swoim moge jedynie odtwarzac utworu porzez tel, ale jakosc jest na tyle kiepska z tego wzmacniacza Parrotowego, ze wole sluchac radia a Parrota uzywac do rozmow :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jest programik, zrzucił mi firmware na pendrive'a i jak go wetknę teraz pod parrota, to się powinno zaktualizować. Procedura wydaje się bezpieczna, tyle że oficjalny dystrybutor ostrzega, że polskiej wersji PL2 nie wolno wgrywać, bo coś tam się zawiesi i do Paryża będą to słać, żeby odblokować. Tak więc jest niby rom (nawet po kliknięciu na polski język), ale strach wgrywać. To już chyba lepiej było kupić na allegro wersję angielską o 300 zł tańszą :-(

 

Jutro sprzedawca ma mi dać znać, czy ten firmware da się wgrać i czy w ogóle będzie możliwe sortowanie po katalogach. Jak nie, to chyba spróbuję przestawić się na 9200, chociaż nie mam pojęcia gdzie ten monitor zainstalować :-(

 

Po BT muza faktycznie słaba, ale przynajmniej da się tym sterować z poziomu telefonu. MP3 zresztą też nie powala na kolana jakością, ale ja nie znoszę radia, bo mam dosyć 20 piosenek granych w kółko i głupawych wiadomości co pół godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jest programik, zrzucił mi firmware na pendrive'a i jak go wetknę teraz pod parrota, to się powinno zaktualizować. Procedura wydaje się bezpieczna, tyle że oficjalny dystrybutor ostrzega, że polskiej wersji PL2 nie wolno wgrywać, bo coś tam się zawiesi i do Paryża będą to słać, żeby odblokować. Tak więc jest niby rom (nawet po kliknięciu na polski język), ale strach wgrywać. To już chyba lepiej było kupić na allegro wersję angielską o 300 zł tańszą

 

Mailowalem kiedys z centrala Parrota w sprawie wgrania pl romu do europejskiego Parrota - podobno na etapie flashowania software wygeneruje blad niezgodnosci i nie pozwoli na taka operacje.

Jak dla mnie, to czyste zlodziejstwo i sztuczne dzielenie rynkow (w .pl parrot jest sporo drozszy niz w .eu) przez jakas blokade w sofcie (po numerach seryjnych?).

 

chociaż nie mam pojęcia gdzie ten monitor zainstalować

 

imgp7390s.jpg

 

;)

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to nie sztuczne dzielenie rynku, ale ograniczenie sprzętu odpowiedzialnego za syntezę/rozpoznawania mowy, który jest na pokładzie tych Parrotów. Co do samego update'u, to goły firmware (bez programu aktualizacyjnego) można ściągnąć stąd:

http://www.parrot.com/usa/support/downl ... d-language

Należy go nazwać Mki9200.plf i wgrać na pendrive'a do katalogu \ParrotUp, następnie podłączyć pendrive'a do Parrota i wybrać aktualizację w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szczerze watpie, zeby producentowi oplacalo sie utrzymywac 2 linie produkcyjne.

Tak czy owak - jesli ktos zrobi zdjecia bebechow polskiej wersji Parrota, to poswiece sie, wymontuje mojego Parrota i obfotografuje wnetrze ;)

 

Aktualizacja przez goly rom tez podobno nie przepusci zlego firmware'u. Nie potwierdze, bo nie testowalem - nie mam gwarancji :/

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...