Skocz do zawartości

Wyświetlacz spalania raz działa a raz nie? legacy 04


omen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako iż jest to mój pierwszy post tutaj.

 

Samochód legacy 2004 2.5 N/A kupiłem już z uszkodzonym wyświetlaczem spalania/temperatury i myślałem że jest uszkodzony i będzie trzeba go wymienić na nowy. Jednak ostatnio podczas krótszej jazdy po mieście wyświetlacz sam się zapalił i działał do dnia następnego w którym przestał działać. A zatem czy da się jakoś to naprawić czy trzeba wymienić na sprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam jako iż jest to mój pierwszy post tutaj.

 

Samochód legacy 2004 2.5 N/A kupiłem już z uszkodzonym wyświetlaczem spalania/temperatury i myślałem że jest uszkodzony i będzie trzeba go wymienić na nowy. Jednak ostatnio podczas krótszej jazdy po mieście wyświetlacz sam się zapalił i działał do dnia następnego w którym przestał działać. A zatem czy da się jakoś to naprawić czy trzeba wymienić na sprawny?

 

wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kwestia staranności lutowania, u mnie w liczniku dwa razy się musiałem bawić w lutowanie, pierwszy raz zrobiłem to chyba zbyt mało starannie i zdechło po kilku tygodniach, kolejne podejście i działa od ponad roku.

 

Nie w tym przypadku, lutowalem sam, lutowal zaklad specjalistyczny - efekt ten sam. Jak zanioslem go do naprawy powtornie, powiedzieli, mi, ze to wyswietlacz, ktory lubi pasc. Wiem, ze np w Forkach (zupelnie inny wyswietlacz), da sie to naprawiac, poniewaz jest to kwestia lutu, tutaj niestety tak nie jest .. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Czyli pewnie trzeba będzie wymienić ,ale skoro raz zadziałał może warto to rozebrać i poprawić te luty....Ktoś podpowie jak to się dostać do tego, jak to rozebrać?

 

wyjmujesz schowek, poprzez naciskanie z gory zatrzasow (ostatnio ktos na forum wklejal rysunek), wyjmujesz kostke elektryczna. Z tylu schowka wkrecony jest wyswietlacz, wykrecasz i masz go w rece, nastepnie trzeba rzpolowic kompa, masz tam duzy wyswietlacz i plytke.

Ja to przebialem to 4 razy :mrgreen: , wiec mialem juz wprawe, szkoda, ze to nic nie dalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Też miałem podobny problem. Trzeba wymontować wyświetlacz i dostarczyć do zakładu specjalizującego sie w naprawie wyswietlaczy samochodowych. Co prawda po naprawie musiałem dać do poprawki , ale teraz jest juz OK. Koszt naprawy jaki ja poniosłem to 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak uwazam, sam wysywietlacz IMo jest nienaprawialny. Sam walczylem z kompem, najpierw polecany zaklad go przelutowywal, potem sam poprawialem luty, na nie wiele to pomoglo. Problem tkwil w wyswietlaczu, ktory jest zalany a jego konstrukcja przypomina mi budziki z czasow CCCP :roll: .

Koniec koncow, wymienilem na uzywke, rowniez za owe 150zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam jakoś szczęścia do tych wyświetlaczy, podjechałem do człowieka który sprzedaje trochę części używanych, podłączyliśmy dwa używane i.... nie działały.

Na początek sprawdziłbym czy do wyświetlacza trafiają prawidłowe sygnały ("ściąga" poniżej, najważniejsza jest 5-ka która przekazuje sygnał cyfrowy - spalanie, godzina itd.).

 

clock.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam jakoś szczęścia do tych wyświetlaczy, podjechałem do człowieka który sprzedaje trochę części używanych, podłączyliśmy dwa używane i.... nie działały.

A aha co ciekawe jak podłączyliśmy mój stary wyświetlacz, to na chwile się uruchomił i z lewej strony pojawił się napis: Err Wy też tak macie?

Ja olałem jakoś używki a nowy....900 zł :roll:

 

Może ktoś wie czy coś potaniało ? :lol:

Ile może kosztować ten duży wyświetlacz z GPSem? Dużo by było rzeźby żeby to założyć?

 

Tak z ciekawości chciałbym zapytać gdzie sprawdzałeś owe 2 wyświetlacze? Bo mi przesłał facet z Otwocka. Miał byc dobry, podobno sprawdzony , ale nie działał wogóle. (sprzedawca zgodził się żebym go odesłał). U mnie stary częsciowe funkcje zachowywał nawet kiedy sam wyświetlacz nie działał tzn. :

1 można było przyciemniać i rozjasniać oświetlenie guzików audio

2 nawet gdy nie działał wyswietlacz przestawał działać a ustawiona mialę temp to po naciśnięci dyspl gdy ponownie sie zapalił to wyswietlał zurzycie paliwa.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak z ciekawości chciałbym zapytać gdzie sprawdzałeś owe 2 wyświetlacze? Bo mi przesłał facet z Otwocka.

 

Tzn z Józefowa koło Otwocka tam gdzie serwisuję auto :wink: Wg mnie specjalnie by Ci takiego uszkodzonego wyświetlacza nie wysłał. Z pewnością ma dużo części i nie każdą jest w stanie sprawdzić w samochodzie.

 

A kup na allegro używkę za nawet 300 zł i niech też będzie uszkodzona :roll:

 

Tez u niego kupowalem, podlaczyl, dziala do dzis (trzeci rok), jak on to okreslil TTTM.

 

-- 20 sie 2011, o 13:26 --

 

Ja nie mam jakoś szczęścia do tych wyświetlaczy, podjechałem do człowieka który sprzedaje trochę części używanych, podłączyliśmy dwa używane i.... nie działały.

A aha co ciekawe jak podłączyliśmy mój stary wyświetlacz, to na chwile się uruchomił i z lewej strony pojawił się napis: Err Wy też tak macie?

Ja olałem jakoś używki a nowy....900 zł :roll:

 

Może ktoś wie czy coś potaniało ? :lol:

Ile może kosztować ten duży wyświetlacz z GPSem? Dużo by było rzeźby żeby to założyć?

 

czasem cos z E wyswietlal czasem kreski ..rozne cuda, czasem dzialal dzien ok,potem migal :oops:

 

Z navi jest troche kombinowania, raz ze koszta znacznie wieksze, to trzeba jeszcze instalacje przerabiac a nawet dostac sama kostke do navi to problem, w ASO wystepuje jedynie z cala instalacja auta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Własnie mój wyświetlacz też padł. Raz działa a raz nie. Mam więc pytanko czy wyświetlacz z legacy 2008 (bez przycisku bright) podejdzie do modelu z 2004? Posiadam taki tylko jak podłaczę to nie działa sciemnianie licznika i obrotomierza oraz białych wskaznikówna panelu. Sciemniają się tylko czerwone podświetlenia. Przelutowanie nic nie daje.

 

A możę ktoś posiada taki do modelu z 2004r ? Jeśli tak to proszę o info

 

 

Wyświetlacz już działa - naprawiony

 

Przyczyna? - niedoluty (zimne luty) na elementach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...