Skocz do zawartości

Kiedy świeci się kontrolka paliwa ?


RoadRunner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem od niedawna w posiadaniu Forka i zastanawiam się przy jakim mniej więcej wskazaniu wskaźnika paliwa świeci się kontrolka. W instrukcji jest napisane, że przy około 9 litrach. W sumie dojechałem dzisiaj do momentu jak wskazówka prawie dotykała dolnej belki (E) a kontrolka ciągle nie świeciła.

Nie chciałem dalej ryzykować i zatankowałem :)

Może ktoś mi przybliżyć jak wyskalowany jest wskaźnik paliwa ?

Czy jak przekręcam kluczu w stacyjce, że zapalają się wszystkie kontrolki to powinna wśród nich też być od poziomu paliwa ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem dalej ryzykować i zatankowałem

 

tankowałeś do pełna ?

 

ja zawsze tankuje do pełna , wyjeżdżę do połowy i znów do pełna :roll: poprzedni właściciel mówił że raz go ta rezerwa w konia zrobiła :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem dalej ryzykować i zatankowałem

 

tankowałeś do pełna ?

 

Niestety nie. 45 litrów wlałem. W sumie to zacznę lać do odbicia coby wyskalować wskaźnik. Robię praktycznie tylko trasy poza miastem (w tym autrostrady) i nie chciałbym zaliczyć nieprzyjemności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem dalej ryzykować i zatankowałem

 

tankowałeś do pełna ?

 

Niestety nie. 45 litrów wlałem. W sumie to zacznę lać do odbicia coby wyskalować wskaźnik. Robię praktycznie tylko trasy poza miastem (w tym autrostrady) i nie chciałbym zaliczyć nieprzyjemności ;)

 

 

szczególnie na nowo otwartym odcinku A2 od Słubic :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś mnie uczyli, że rezerwa powinna zapewnić przejechanie 80-90km...ale najpewniejszym sposobem jest zabranie kanisterka 5L, i zrobienie testu, od początku świecenia kontrolki rezerwy do stanięcia auta z braku paliwa...co prawda, wyjeżdżanie paliwa do końca nie jest najzdrowszym sposobem użytkowania auta, bo pompa paliwa zaciąga cały syf z dna zbiornika....ale jeden raz chyba można zaryzykować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoadRunner, w roznych autach (ten sammodel moze byc roznie. Zasada kalibracji jest 100km

jak tylko sie zaswieci rezerwa to zatankuj do pelna. o bedziesz wiedzial ile bylo w baku. W zaleznosci od pochylenia auta wynik moze byc obarczony bledem kilku litrow.

W moim forkudyszlu zapala sie jak jest 8litrow

a WSTI przy 14litrach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie na nowo otwartym odcinku A2 od Słubic :lol:

 

No właśnie tamtędy jeżdżę. Pierwsza stacja od strony granicy jest chyba po 132 km.

 

 

wiem moje rejony :D pomoc drogowa dowozi - dowóz 170 zł + 5 L - 150 zł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoadRunner, zajrzyj do instrukcji, ale pewnie masz bak 55l. Tankując do pełna, zorientujesz się jakie są wskazania rzeczywiste. Ja kiedyś zatankowałem 48 l i jeszcze kontrolka nie świeciła (a powinna bo 48 + 9 + ta jeszcze ileś bo kontrolka nie świeciła - to ponad 55l). Kiedy indziej tankowałem prawie natychmiast po zaświeceniu kontrolki i do baku weszło 45.

Ta ostatnia kreska na wskaźniku to dla mnie jest "kontrolka" - poniżej staram się nie schodzić. I jeszcze jedno - ja bym nie eksperymentował z kanisterkiem aby się przekonać ile można przejechać na rezerwie do zera. Oprócz tego, że podasz "syf" z dna baku do silnika, to na "oparach" pewnie wystąpi spalanie stukowe - niekorzystne dla kondycji silnika, a szczególnie dla turbosprężarek - a TY maasz, jak widzę XT :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa zapala się gdy wskazówka zrówna się z kreską E lub nawet minimalnie zejdzie poniżej. Na spokojnie można zrobić te 50km, ale jak pomyślę o tych wszystkich syfach na dnie zbiornika to mi się szkoda autka robi i tankuje. Staram się pilnować by zawsze wskaźnik był przynajmniej na równo z drugą kreską. Najbezpieczniej ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim WRX, jak wskazowka opoda do poziomu E lub lekko ponizej zapala sie kontrolka, przewaznie zalewam do odbicia pistoletu ok.51l , na trasie Anglia - Polska udalo raz mi sie zatankowac 56l :mrgreen: ale bylem lekko spanikowany ,ze mi paliwa braknie i stane :P

BTW, czy Forki SG5 maja tak jak Imprezy bak 64l :?: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dojechałem dzisiaj do momentu jak wskazówka prawie dotykała dolnej belki (E) a kontrolka ciągle nie świeciła.

 

U mnie zapala się, gdy wskazówka jest powyżej dolnej kreski.

 

Czy jak przekręcam kluczu w stacyjce, że zapalają się wszystkie kontrolki to powinna wśród nich też być od poziomu paliwa ?

 

U mnie się nie zapala.

 

Wczoraj od momentu zapalenia kontrolki przejechałem bardzo spokojnym tempem 45 km.

Do pierwszego odbicia weszło 55,57l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie na nowo otwartym odcinku A2 od Słubic

Taaa, właśnie niedawno tam zaliczyłem awaryjne tankowanie na parkingu. Ale nauczony doświadczeniem wożę zawsze kanisterek 5L.

Polecam stosować następującą zasadę : po zapaleniu się rezerwy zatankować max. po 40 km.

Ale A2 zajebista poza tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w forku rezerwa zapala się w okolicach 10 litrów,

do zbiornika wchodzi równo 60 litrów

zawsze tankuję do pełna i praktycznie zawsze jeżdżę do zaświecenia się kontrolki rezerwy

na rezerwie bez problemu zrobię 50-80 km

kilka razy zdarzyło mi się jechać na oparach i przy takiej jeździe istnieje ryzyko przy mocniejszym wejściu bokiem w zakręt że auto potrafi szarpnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nauczony doświadczeniem wożę zawsze kanisterek 5L.

Masz jakieś specjalne mocowanie w bagażniku aby nie latał w te i we wte ?

 

-- 5 mar 2012, o 20:15 --

 

Sprawdz czy na pewno konktorlka jest sprawna - u mnie po jakims czasie zastrajkowala - przepalila sie zaroweczka. :mrgreen:

 

Jak to sprawdzić ? Szkoda, że normalnie nie włącza się po przekręceniu kluczyka. Trochę to dziwne bo to jedna z ważniejszych kontrolek. Forek to nie TDI co na rezerwie zrobi 200km więc tym bardziej powinna się zapalić po włączonym zapłonie. Ewentualnie jak już posępili na lepsze rozwiązanie to mogliby dać większy wskaźnik i zrobić po prostu czerwone pole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym syfem w zbiorniku to lekka przesada jest....

Zaglądałem do zbiornika mojej wanny MY95 i żadnego syfu tam nie było ani drobinki.

Pompa ma gęsta siatkę przez którą zasysa paliwo więc nawet jakby coś było to zapewne na niej zostanie,poza tym jest jeszcze filtr paliwa który też coś tam filtruje,jeżeli w paliwie jest woda to i tak zostanie zassana jako pierwsza choćby zbiornik był pełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się nie zapala.
Szkoda, że normalnie nie włącza się po przekręceniu kluczyka.

U mnie to samo.

sredniaq, a bak masz 65l?

Nie wiem :oops: Sprawdziłem dzisiaj w instrukcji ale nie znalazłem nic na temat wielkości baku, jest tylko wzmianka o tym, że rezerwa powinna się zapalić, gdy w baku zostało 14L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...