Skocz do zawartości

Przednie wycieraczki głośno/mocno odbijają


Qóba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Problem jak w temacie - przednie wycieraczki nie pracują cicho, tak jak zazwyczaj, tylko mocno "klapią" przy odbiciu od poziomej pozycji - w drugą stronę (w kierunku pozycji pionowej przy pełnym ruchu wycieraczek) taki efekt nie występuje.

 

Co może być z nimi nie tak?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Problem jak w temacie - przednie wycieraczki nie pracują cicho, tak jak zazwyczaj, tylko mocno "klapią" przy odbiciu od poziomej pozycji - w drugą stronę (w kierunku pozycji pionowej przy pełnym ruchu wycieraczek) taki efekt nie występuje.

 

Co może być z nimi nie tak?

 

Pozdrawiam

Nie wiem czy Ci pomogę, ale u mnie czasami nie parkują dokładnie poziomo, tylko trochę wyżej. Jak ponownie właczę to najpierw idą ciut na dół, a potem wykonują normalny ruch. Powodem tego jest zalegający śnieg na podszybiu. Po usunięciu śniegu problem znika.

 

Powodzenia

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację po ostrej zimie z mrozami. Guma piór na mrozach działała prawidłowo, ale jak zrobiło się ciepło to zesztywniała i trwale się odkształciła -> i właśnie wycieraczki hałasowały przy starcie z poziomu i przy odbiciu od pozycji pionowej.

No chyba, że u Ciebie dźwięk pochodzi o samych ramion/mechanizmu, a nie od piór.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qóba, no a co tam naprawiali? Może być tak że nie całkiem dokładnie zostało to zmontowane -w niektórych autach tak się dało- i wycieraczki w momencie rozruchu na moment uruchamiają się do dołu . I to może byś bardziej słychać niż widać . Włącz i popatrz z zewnątrz na wycieraczki.

Ewentualni jakiś luz po prostu.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam to samo !! Pękł plastikowy pierścień który usztywniał mocowanie dwóch ramion (taki zatrzask kulowy). I ja jeszcze tej części nie kupiłem tylko zrobiłem to na patencie -wsadziłem górne ramie spowrotem do kupy i zacisnełem razem taśmami kablowymi żeby to znowu nie spadło . I teraz jak ten zacisk nie trzyma tak jak powinien bo nie ma tego kołnierza to mam większy luz na mechaniżmie i podczas opadania wycieraczka kierowcy wali w wycieraczkę pasażera (próbowałem wyregulować ale za cholerę nie daję rady ) i pewnie twój Tato zrobił też jakąś sztuczkę i taki efekt . Niestety trzeba będzie kupić ten zacisk i wymienić . Pozdrawiam !.Ale wycierachy działają !!

 

-- 20 lut 2012, o 21:27 --

 

A ! Albo trzeba wycieraczki wyregulować bo są totalnie żle ustawione i walą po uszczelkach i o siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomany22, witam w klubie :mrgreen: i dzięki za sugestię!

To mechanik zrobił jakiś patent, bo rzeczywiście mówił, że jest to zrobione "na teraz".

 

Czy wiesz gdzie można kupić i ile kosztuje ta część?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo. Słabła, słabła aż padła zupełnie. Pomogło idealnie wyczyszczenie silniczka - ale zrobił to mechanik przy okazji jakiejś innej interwencji,także nie wiem jak to czyszczenie wygląda w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo. Słabła, słabła aż padła zupełnie. Pomogło idealnie wyczyszczenie silniczka - ale zrobił to mechanik przy okazji jakiejś innej interwencji,także nie wiem jak to czyszczenie wygląda w praktyce.

 

no jak się troszkę cieplej zrobi to ściągnę tapicerkę z klapy i zobacze co mu dolega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest znowu problem z wycieraczka tylna Silniczkowi jakby kilka kucyków ubyło i nie ma za bardzo siły ruszać wycieraczką pozostawiając ją np na środku szyby miał ktoś taki problem?

Przerabiałem to rok temu. To nie silniczek trzeba czyścić, tylko oś obrotu wycieraczki. Używanie wycieraczki w takim stanie może doprowadzić do spalenia silniczka, tak że astarożno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest znowu problem z wycieraczka tylna Silniczkowi jakby kilka kucyków ubyło i nie ma za bardzo siły ruszać wycieraczką pozostawiając ją np na środku szyby miał ktoś taki problem?

Przerabiałem to rok temu. To nie silniczek trzeba czyścić, tylko oś obrotu wycieraczki. Używanie wycieraczki w takim stanie może doprowadzić do spalenia silniczka, tak że astarożno.

 

Staram się jej aktualnie nie używać właśnie żeby nie spalić silniczka. Rozkręcę to na dniach i wyczyszczę dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...