Skocz do zawartości

eliptyczne kręcenie koła pasowego


waka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam następujący problem. Zauważyłem, że koło pasowe wału korbowego nie kręci się całkiem po okręgu. Wymieniłem je na nowe, ale efekt jest niezadowalający, dalej kręci się trochę eliptycznie.

Czy do wymiany będzie wał korbowy? Co może stać się przez takie kręcenie? Trzeba to szybko zrobić czy mogę pojeździć tak do wiosny?

 

-- 27 gru 2010, o 19:30 --

 

wypowie się ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie po prostu zerwie to sie na 90% *) nic nie stanie poza faktem ze w dosyc nagly sposob zostaniesz pozbawiony wspomagania na przyklad;)

 

ale ramach tych 10 pechowych procent to ostatnio na wlasne oczy widzialem ciekawy przypadek jak sie uszkodzony pasek wkrecil pod oslone i dalej w kolo zebate pod pasek rozrzadu. ze skutkiem zalosnym tj pelnym dobrodziejstwem zerwanego paska rozrzadu...

 

*) rozdzial szans 90/10 absolutnie wg mojego widzimisie, jaka prawdziwa statystyka pewnie troche lepiej wiedza regularni warsztatowcy a do konca nie wie nikt ;)

 

pozdrufka

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

am następujący problem. Zauważyłem, że koło pasowe wału korbowego nie kręci się całkiem po okręgu. Wymieniłem je na nowe, ale efekt jest niezadowalający, dalej kręci się trochę eliptycznie.

Czy do wymiany będzie wał korbowy? Co może stać się przez takie kręcenie? Trzeba to szybko zrobić czy mogę pojeździć tak do wiosny?

A przypadkiem nowego koła młotkiem nie nabiłeś?Skrzywienie wału według mnie niemożliwe , prędzej pęknięcie.Jeśli nawet to bardzo szybko pójdzie uszczelniacz i wywali olej.Zakładam twój błąd montażu bądź krzywe nowe koło :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...