Skocz do zawartości

Regulacja zawieszenia Forester 2.0 xt KĄTY


MARIN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy w forku reguluję się kąty pochylenia kół mam wrażenie jakby tył był delikatnie na + a z przodu jedno koło jest bardziej pochylone względem drugiego. Jeżeli się to reguluje to proszę mi podać jakie kąty mają być, jak nie to co wymienić żeby było dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mi ustawiano nieopodal ASO A. Koper - z resztą to ktoś od p. Andrzeja zaprowadził tam auto. Adres mam w domu na wydruku z komputera - wieczorem podam.

 

Jest jeszcze jakiś mityczny ustawiacz zbieżności w Warszawie ale szczegółów nie znam :-).

 

ul. Orzechowa 13; Warszawa; telefon +48 22 868 37 20

 

Na wydruku mam napisane, że regulacje wykonano na urządzeniu HUNTER DSP 400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej było by Ci polecić jakiś dobry punkt ustawiający zbieżność ale nie wiadomo skąd jesteś...
Z Rzeszowa

a ja na Twoim miejscu podjechal bym do Nowego Sacza do CarFit-a ogarnia Subaraki jak malo kto na poludniu polski :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bedziesz wybierał się do Lublina, polecam zadzwonić i umówic się do Q-Service Wiśniewski. Mają również Huntera i ogarniają temat. Wydatki w granicach 100 zł, zależy czy tylko pomiar, czy regulacja. Niestety nie jest możliwa w Forku regulacja kąta pochylenia kół, ale i na to mają sposoby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czy regulacja zbieżności w samochodzie z napędem na cztery koła to jakaś wyższa szkoła jazdy, czy można to zrobić w dobrej stacji diagnostycznej? Czy ktoś ma jakąś wiedzę na temat tych ustawień tak żeby mi to wytłumaczyć w prosty sposób, bo nie chciałbym zapłacić za coś co będzie źle zrobione a jak wiadomo wiedzieć więcej to nie dać się wykiwać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drout,

 

...jestes z pod warszawy wiec miejsc jest kilka, ja polecam p. sylwka ze stacji w sasiedztwie dw.zachodniego (tuz przy serwisie vw-gena. lecac torunska a nastepnie tysiaclecia zanim wpadniesz w kruciutki tunel przed rondem zeslancow syberyjskich popatrz w lewo jakbys szukal oczami zachodniego na gorce zauwazysz sevis vw-gena i tam urzeduje p. sylwek koszt dobrego moim zdaniem ustawienia to ok.160pln, a bylem tez na zwyklej geometrii po wymianie amorkow i sprezyn i pan za 80pln stwierdzil iz wszystko jest cud mod. pan sylwek za glowe sie zlapal i obsmial tamtego.

namiar dostalem od chlopakow z bajecznej wiec to nie szarlatan. od tej chwili jakby co bede zagladal wlasnie tam, gdyz po raz pierwszy ktos pytal mnie jak podrozuje (sam czy z kims) po jakich drogach i jak czesto, czy z bagzem czy bez itd.

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy w forku reguluję się kąty pochylenia kół mam wrażenie jakby tył był delikatnie na + a z przodu jedno koło jest bardziej pochylone względem drugiego. Jeżeli się to reguluje to proszę mi podać jakie kąty mają być, jak nie to co wymienić żeby było dobrze ;)

 

W Twoim Forku reguluję się przód : kąty i zbieżność, tył zbieżność tylko, jak zamontujesz odp. śruby to również możesz tył regulować :D

Ustaw sobie z przodu kąty ok -1,0 negatyw, zbieżność 0 a tył tylko możesz zbieżność i też na 0 .

Rzeczywiście jak ktoś napisał Hunter z kamerami jest nieprawdopodobny :idea: szkoda że taki drogi :oops:

Ja korzystam z zaprzyjaźnionego serwisu co ma coś takiego : http://www.wimad.com.pl/wimad_pliki/pdf ... awkEye.pdf

 

W pełnej opcji kosztuje ok 100k PLN netto :evil: ale warto :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy w forku reguluję się kąty pochylenia kół mam wrażenie jakby tył był delikatnie na + a z przodu jedno koło jest bardziej pochylone względem drugiego. Jeżeli się to reguluje to proszę mi podać jakie kąty mają być, jak nie to co wymienić żeby było dobrze ;)

 

W Twoim Forku reguluję się przód : kąty i zbieżność, tył zbieżność tylko, jak zamontujesz odp. śruby to również możesz tył regulować :D

Ustaw sobie z przodu kąty ok -1,0 negatyw, zbieżność 0 a tył tylko możesz zbieżność i też na 0 .

Rzeczywiście jak ktoś napisał Hunter z kamerami jest nieprawdopodobny :idea: szkoda że taki drogi :oops:

Ja korzystam z zaprzyjaźnionego serwisu co ma coś takiego : http://www.wimad.com.pl/wimad_pliki/pdf ... awkEye.pdf

W pełnej opcji kosztuje ok 100k PLN netto :evil: ale warto :roll:

 

Nie wiem co u mnie zrobił w/w Pan, ale Forek prowadzi sie SUPER! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co u mnie zrobił w/w Pan, ale Forek prowadzi sie SUPER! 8)

 

 

 

wyregulowałem ciśnienie w oponach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit,

W Twoim Forku reguluję się przód : kąty i zbieżność, tył zbieżność tylko, jak zamontujesz odp. śruby to również możesz tył regulować

Ustaw sobie z przodu kąty ok -1,0 negatyw, zbieżność 0 a tył tylko możesz zbieżność i też na 0 .

Czy 2,5xt taż ma takie parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu kąty ok -1,0 negatyw, zbieżność 0, a tył tylko możesz zbieżność i też na 0

 

Znalazłem ustawienie:

z przodu kąty ok -1,5 negatyw, zbieżność 0, a tył rozbieżność 1,0 i pochylenie -1,0.

 

Co to daje, w stosunku do propozycji Carfit'a? a może jest kompletnie bez sensu? nie znam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem w poradniku, ze inaczej wyrzuca tył jak masz rozbieżność. To był poradnik white line czy kogoś takiego.

 

btw -1 na przodzie raczej nie powinien szkodzić oponom, ale zapytam: czy -1 na przedzie szkodzi oponom?

 

btw2 i tak zawsze wytarte mam zewnętrzne części opony

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...