Skocz do zawartości

Pytania do specjalistów :)


Impreza23l

Rekomendowane odpowiedzi

co to jest i jakie ma zastosowanie ??

1.

e2e0451c8924f5b6m.jpg

5bb625595e08d1ffm.jpg

u mnie to jest i jakos nie wydaje mi sie zeby do czegos sluzylo albo jest źle złozone

 

2.

f8c398f319a75d81m.jpg

27bc2a4386fbccd3m.jpg

wiem ze to cewka od jakiegos elektrozaworu ale nie wiem skad i gdzie to podłączyc... było zawinięte w taśme i schowane

 

3.

c966b4c8c8e18723m.jpg

w jakiej powinno być pozycji żeby nie pokazywało błędów i wszystko grało tak jak należy bo wymruguje mi błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1.Jak napisano wyżej,filter oparów paliwa,nie musisz go instalowć,niema on żadnych czujników dlatego na pewno nie wywali ci on błędu.

Ad2 Jak napisano wyżej,czujnik spalania stukowego,powinien być przykręcony do bloku silnika pod kolektorem ssącym z lewej strony (patrząc w kierunku jazdy) z siłą 23.5 Nm

Ad3 Czujnik położenia przepustnicy (TPS),ustawianie:

1.Przekręć kluczyk w stacyjce i włącz zapłon

2.Nie rozłączaj wtyczki od czujnika

3.Uzyskaj dostęp do pinów wtyczki

4.Jeden z pinów to jest masa a jeden pokazuje stałe napięcie ok5V (nie pamiętam który jest który)

5.Trzeci pin będzie pokazywał zmienne napięcie w zależności od położenia przepustnicy :ok. 1V dla zamkniętej przepustnicy oraz ok. 4.5V dla pełnego otwarcia przepustnicy

6.Przejście napięcia z otwartej przepustnicy do zamkniętej powinno być płynne,pozdro.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucza, dzięki wielkie Twoje info napewno pomoże :)

 

leon, ten patent podejrzałem u kumpla i spisuje sie świetnie w zimie bo gdy śnieg wali ostro na szybę albo jest duży mróz to odmraża od razu jak spryskasz więc polecam tylko trzeba mieć przewody PCV do powietrza bo są grubsze i wytrzymają większą temperaturę pod maską (prosty montaż - prosty efekt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucza, dzięki wielkie Twoje info napewno pomoże :)

 

leon, ten patent podejrzałem u kumpla i spisuje sie świetnie w zimie bo gdy śnieg wali ostro na szybę albo jest duży mróz to odmraża od razu jak spryskasz więc polecam tylko trzeba mieć przewody PCV do powietrza bo są grubsze i wytrzymają większą temperaturę pod maską (prosty montaż - prosty efekt)

 

 

:idea: To jest bardzo dobry pomysł,zastosuje to w innym aucie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko trzeba mieć przewody PCV do powietrza bo są grubsze i wytrzymają większą temperaturę pod maską (prosty montaż - prosty efekt)

 

Jak potrzeba coś tam mam -> PW.

Wytrzymują 10 atm, są w rozmiarach 4,6,8,10,12 i 16 mm (wym zew.) w dwóch kolorach niebieski i siwy - różnią się grubością ścianek. Do tego są złączki które bardzo łatwo się montuje - kolanka, trójniki itp i bardzo estetycznie wyglądają i można w 2 min rozłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...